PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto czekać ?



plseba
21-03-2010, 20:47
Witam

Chciałem założyć nową stronę na Joomla 1.5.15 ale z tego co czytam to pod koniec marca planowane jest wydanie Joomla 1.6 Beta a pod koniec kwietnia 1.6 stabilne.

W nowej Joomla mają być tylko kategorie oraz dodane komentarze. Martwi mnie czy jak teraz pozakładam sekcje i kategorie to w czy przy aktualizacji nic się nie pochrzani.

Ważna jest też kwestia komentarzy. W 1.6 mają już być, tutaj trzeba używać jakiegoś dodatku, no i czy jak przesiądę się na komentarze wbudowane w Joomli to czy stare zostaną stracone.

Brakuje mi też tagów, teraz ich nie ma, można jedynie sciągać dodatki. Może w 1.6 dadzą już tą funkcję.

Jeśli by powstała pod koniec marca byłoby fajnie, wtedy by można było budować stronę na wersji Beta a potem tylko aktualizacja. Nie wiem jednak czy planowane terminy wydania w Joomli są podawane rzetelnie czy może często się zdarza, że zapowiadają jakiś termin, który potem jest ciągle przesuwany.

I pytanie przy okazji. Czy na jednej bazie danych Joomla można mieć kilka różnych stron o całkiem innych adresach (nie subdomeny) gdzie obie strony będą o czym innym. Pytam bo z tego co widzę serwery mają ograniczenia do baz mysql, u mnie teraz jest możliwość postawienia 5.

KYCu
21-03-2010, 20:57
Witaj

Podaj proszę link do tych informacji o joomla 1.6 bo ja nic o tym nie wiem a chciałbym.

Co do pytanie o bazie danych. Tak, da się, wystarczy przy instalacji joomla zmienić przedrostek ale takie posunięcie jest niebezpieczne przy kilku stronach na jednej bazie danych.

plseba
21-03-2010, 21:02
http://www.joomla.org/component/content/article/5252.html

Future Release Predictions It is impossible to give a definite time for future releases of Joomla 1.6. Our best "guess" for the availability of future versions is late March 2010 for Beta 1 and late April of 2010 for the first stable version. The ability to deliver at these times is directly proportional to the amount of volunteer help the project receives.

Dylek
21-03-2010, 21:44
To pobożne życzenia - stawiaj na 1.5 i nie marudź :) Poźniej sobie zmigrujesz.

plseba
21-03-2010, 21:58
Chyba tak zrobię, bo jak to tylko życzenia a nie plany, to może się okazać że i pół roku będę czekać. A lepiej mieć serwis na obecnej Joomlo niż w ogóle :)

A w tym przypadku polecacie budować tylko sekcje czy też kategorie ?
Nie mam pojęcia jak to się potem pokonwertuje, skoro nie ma być sekcji.

Propo tagów, to jaki dodatek jest najlepszy ? Patrzyłem ten Raaf Could ale jakoś nie bardzo mi się podoba.

zwiastun
21-03-2010, 22:04
Na razie wiesz, że dzwonią. Dowiedz się jeszcze, w którym kościele i na jaką melodię, a ręczę Ci, że będziesz mieć inne i rzeczywiste problemy