PDA

Zobacz pełną wersję : z JSAS na serwer



zett
18-08-2006, 14:19
Witam, z góry proszę o łagodne potraktowanie z powodu bycia początkującym. :) Problem wydaje się dość trywialny i pewnie temat był juz poruszany, ale przekopałem forum i nie znalazłem tematu, który rozwiał by wszystkie wątpliwości. Otóż: wykonałem sobie strone www korzystając z JSAS 1.0.3 zainstalowanym na kompie w domku (localhost) i teraz chciałbym oczywiście wrzucić to na serwer. I tu pojawia się pytanie: czy na serwerze trzeba instalować całego JSAS (czy to w ogole jest mozliwe) czy tylko joomla? - admin serwera stwierdzil ze nie ma zainstalowanego php i mysql ale nie widzi problemu zeby to zainstalowac.

Czy powiedziec adminowi zeby stawial php i mysql, czy instalowac JSAS?
Jak to zrobic zeby dobrze bylo, bo eksperymenty jak to zwykle bywa niczym dobrym sie nie koncza;)

Z góry dzięki za pomoc

fanti
18-08-2006, 21:25
najpierw przeczytaj to
http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/325/28/

zett
30-08-2006, 16:23
dzieki, poczytalem, zaznajomilem sie, nawet przez chwile mialem nadzieje, ze bedzie to wszystko dzialac :), ale podczas instalacji (Joomla! 1.0.3 pl, to samo z Joomla! 1.0.8 pl) z wyniknal kolejny problem: podczas 3 kroku instalacji wyswietlilo sie tylko pole URL z takim oto "komentarzem" - Fatal error: Call to undefined function preg_match() in /usr/local/www/html.firma.pl/installation/install3.php on line 180

test przedinstalacyjny wypadl pomyslnie, prawa do katalogow zmienione, coz to moze byc ??