PDA

Zobacz pełną wersję : menu top bez buttonów



grzybiarz
23-03-2010, 10:28
Witam. Ostantio dodałem i zmieniłem szablon. Wszystko fajnie działało, a nagle wchodzę i menu jest całkowicie rozwalone. Strona jest dopiero przerabiana z htmla i praktycznie nic nie działa, ale jak to sięmogło stać?
Po wybraniu starego szablonu, również źle to wygląda.
http://www.grooby.cal.pl/krycek/
Wiem, że wcześniej nieco ustawiałem menusy, i powyłączałem wszystkie, prócz właśnie top. Może dopiero po czasie się odświeżyło i zle wyświetla?

Robster
23-03-2010, 16:30
Widzę kolego, że czacha nie wypaliła. 10 lat z HTML'em też nie działa na menu :D (przepraszam za uszczypliwości nie mogłem się powstrzymać).

Napisz tylko jak to menu wyglądało, bo u mnie wygląda całkiem normalnie, tylko nie ma padding'ów i marginesów. Przypuszczam, że mogłeś przez przypadek usunąć klasę odpowiedzialną za formatowanie menu.
Sprawdź jeszcze raz w edytorze czy struktura twojego menu jest identyczna z menu oryginalnym i czy przypadkiem nie zgubiłeś jakiejś klasy.
Na chwilę obecną mogę Ci tylko powiedzieć, że żadna (przeznaczona do tego celu) klasa nie obsługuje menu, wszystko jest formatowane przez klasę odpowiedzialną za hiperłącza na stronie.

grzybiarz
23-03-2010, 17:27
Działało tak jak standardowe menu z przyciskami (masz np. w Artisteerze).
Zrezygnowałem z tamtego szablonu, bo w ogole mi się nie podobał, zrobiłem go jako pierwszy. A co do tych 10 lat... :) Wiem, głupio to brzmi, od tylu lat robie stronki, tlyko amatorsko, we Front Page'u:). Więc praktycznie sporo przede mną, skoro teraz chcę wziąć się na poważnie, w PHP:)
Dodam jeszcze, że włączając stary szablon, ten również źle chodzi. Czyli myślę, że namieszane coś nie w stylach css, a module menu.

Robster
23-03-2010, 17:30
Czyli zwyczajnie wykasowałeś klasy formatujące menu. Poza tym z menu jest wszystko w porządku.

EDIT:
Lub zmieniłeś przedrostek klasy. A tak na marginesie, to strasznie dziwnie jest skonstruowane to menu. 4 zagnieżdżone bloki, z których dla tego menu przydaje się tylko jeden, ewentualnie dwa, po co reszta?

grzybiarz
23-03-2010, 17:50
Kurcze, teraz jestem zajęty nieco, ale ogólnie to chciałem takie menu jak na poprzendije moje stronie
http://www.master.pl/~zyzio/ wejdz w dział dyskografia. Tutaj zastosowałem ramkę wbudowana i skrypt Java.
Chodzi mi o miniatury albumów, czy coś takiego da się w zrobić i tutaj? W tej całej Joomli :)?

Robster
23-03-2010, 18:04
W JavaScript* się za bardzo nie orientuję, ale to chyba mniej więcej tak jak jQuery, więc się da. Ale jest przy tym trochę pracy. Większość rzeczy możesz zapożyczyć z tej 2 strony, musisz to po prostu podpiąć pod strukturę modułu menu w Joomla!

Zastanawiam się też czy nie da się się tego też zrobić podstawowym menu w Joomli, podpinając pod submenu "przycisk graficzny". Musiałbyś przeczytać na bibliotece na temat budowy menu, ponieważ ja się w takie coś nie bawiłem i nie orientuję się jak to jest z tymi buttonami graficznymi.

grzybiarz
25-03-2010, 18:49
Odkopuję.
"Czyli zwyczajnie wykasowałeś klasy formatujące menu. Poza tym z menu jest wszystko w porządku." Przedrostka klasy nie zmieniałem, nic tam nie grzebałem. Chodziło i nagle "samo"? się zmieniło.
Nawet na domyśłnym szablonie, wygląda to na rozwalone. Powinny być przyciski. A jest zwykły tekst obok siebie. Ponadto pokazuje w menu to co nie powinno być widoczne, tj podkategorie (a dokładniej recki płyt).
Coś tu jest nie tak.