PDA

Zobacz pełną wersję : dodawanie tresci (modułów) do szablonu



michals212
23-03-2010, 10:31
ściągnąłem sobie z joomlaos.de szablon 5StarHotel ( http://www.joomlaos.de/index.php?set_albumName=album07&id=siteground_j15_112&option=com_gallery&Itemid=37&include=view_photo.php (http://www.joomlaos.de/index.php?set_albumName=album07&id=siteground_j15_112&option=com_gallery&Itemid=37&include=view_photo.php) )
chciałem dopisać do miejsca gdzie jest wpisane „Template Demo” jeszcze jeden wiersz poniżej to dodać moduł / w edytować szablon. Czytałem różne posty ale nie ma podanego krok po kroku jak dodawać takie elementy.

PeFik
23-03-2010, 11:06
owe "Template Demo" to w twoim szablonie będzie nazwa strony czyli Konfiguracja Globalna -> Witryna -> Nazwa witryny


Jak to zmienić na inny dłuzszy napis , proste
edytuj plik index.php szablonu linia 26


<h1><a href="index.php"><?php echo $mainframe->getCfg('sitename') ;?></a></h1>


Ponieważ znasz podstawy HTML poradzisz sobie, po prostu wpisz co chcesz :P

michals212
23-03-2010, 13:09
Do tego tez doszedlem, ale jak tam wpisze (skopiuje) to poprostu pojawia mi się ta sam treść dwa razy,
Oczywiscie moge to wpisać na "twardo" ale to chyba nie to...
Chciałbym zeby było to jakoś edytowalne bardziej (ement szablonu).

PS chodziło mi zeby to skonfigurować z tymi ustawieniami (nie moge ich teraz znaleść ale pamietam ze gdzies to było) left, top, botom, user 1, itp..

f1xer
23-03-2010, 13:33
Wstaw w to miejsce:



<jdoc:include type="modules" name="pozycja_inna" style="xhtml" />


edytuj templateDetails.xml i znajdź sekcje positions dodaj


<position>pozycja_inna</position>


wejdź do Panelu Administartora dodaj nowy moduł "własny kod HTML" i opublikuj go w pozycji pozycja_inna. Oczywiścia pozycja_inna to nazwa nowej pozycji dla modułów możesz tutaj wstawić dowolną.

michals212
23-03-2010, 13:56
jednak dalej mam pewne zgrzyty
moja pozycja wchodzi mi tylko wtedy jak w "tytule" wpisze treści i komórce "Własny kod" jesli nie wpisze treści we "własny kod" to nie wyświetla nic.
Najgorsze to jest to ze wyświetla mi te treści zupełnie inna czcionką (kolor wielkość) niz ten pierwotny nagłówek

Dziekuje jeszcze raz