PDA

Zobacz pełną wersję : mod_display_menu-jscook



szymonmag
23-03-2010, 12:18
Witam serdecznie proszę o pomoc. Wgrałem sobie moduł mod_display_menu-jscook do wyświetlania rozwijanego menu. Na stronie potrzebowałem dwóch menu. Więc powieliłem moduł i przypisałem main_menu do jednego moduł i drugie_menu do drugiego modułu. Oba wyświetlają się poprawnie po za jedną kwestią, otóż po najechaniu myszką na element z main_menu rozwija się lista ale ta skopiowana z drugiego_menu. Na pewno winą jest to, że moduł był duplikowany, ale niestety nie wiem jak rozwiązać ten problem. Może ktoś wie jak to rozwiązać, byłbym bardzo wdzięczny. Używam joomla1.0

zwiastun
23-03-2010, 12:46
Wskaż odpowiednie menu w ustawieniach modułu

szymonmag
23-03-2010, 12:56
Tak Tak dla jednego ustawiłem na main_menu a dla drugiego wskazałem na drugie_menu. Próbowałem robić od nowa manu ale jak zrobię jedno menu lista się ładnie rozwija ale gdy zrobię drugie to po rozwinięciu wraz elementy z jednego menu pojawiają się w drugim. A może jest jakiś podobny moduł sprawdzony?

szymonmag
24-03-2010, 15:01
Niestety ten moduł jest jakiś niedokończony. Próbowałem go skopiować przez FTP pozmieniałem nazwy w kodzie źródłowym udało mi się go wtedy wgrać podwójnie no i myślałem, że będzie po sprawie no a tu niestety ten sam problem;/ Zauważyłem, że on się odnosi do kolejności linków tzn.Jeżeli w main_menu mam 2 pozycje np.
Figury przestrzenne
Figury płaskie
-czworokątne
-pięciokątne

a w drugim menu np 3 pozycje

Ptaki
Zwierzęta
-roślinożerne
-mięsożerne
-wszystkożerne
Ryby
to po najechaniu na zwierzęta pokazuje się podmenu -czworokątne i pięciokątne (zwierzęta oraz figury płaskie leżą na drugich pozycjach w obydwu menu) może udałoby się w kodzie coś przestawić. Nie wiem czy można byłoby wrzucić ten kod na forum, może wspólnymi siłami by się coś udało zrobić.

zwiastun
24-03-2010, 17:20
do joomla 1.0 skorzystaj z extended_menu i uzyskasz, co chcesz.

szymonmag
25-03-2010, 08:44
ech no nie bardzo to działa chciałem ze po najechaniu rozwija się lista, w module tree list ale ona nie działa chciałbym coś podobnego do tego http://www.htmldog.com/articles/suckerfish/dropdowns/example/. Zastanowil mnie teman na tej stronie http://wiki.joomla.pl/Jak_stworzy%C4%87_rozwijane_menu_w_CSS%3F#Suckerfi sh_w_po.C5.82.C4.85czeniu_ze_standardowym_modu.C5. 82em_menu_Joomla.21
Wiec pytam czy da się to tak zrobić przez zmianę CSS?

zwiastun
25-03-2010, 09:57
extended_menu działa w Joomla 1.0 bez żadnych problemów!

szymonmag
26-03-2010, 10:25
Tzn. ja nie kwestionuję tego po zainstalowaniu owego modułu menu się zmienia, ale nie tak jak chciałem, http://www.htmldog.com/articles/suckerfish/dropdowns/example/ ten link pokazuje jak chciałbym żeby menu wyglądało. Oczywiście nie musi być dokładnie jak w/w linku, ale nie ma takiej opcji żeby ustawić podobnie jak w linku. Albo nie wiem jak to ustawić.;/

zwiastun
26-03-2010, 10:28
A co Ty opowiadasz! Widocznie nie obejrzałeś dokładnie!

szymonmag
26-03-2010, 14:44
No nie udało mi się zrobić tego tak jak chciałem może nie wiem jak, ale próbowałem wszystkiego, chociaż to już nie jest problem zainstalowałem moduł o nazwie mod_infinity_menus i po drobnych przeróbkach w css jest idealnie tak jak chciałem wiec w/w temat uważam za zamknięty. Dzięki za zainteresowane.