PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon psd



Zarathos666
23-03-2010, 20:53
Witam

Mam pewien problem, otoz posiadam szablon w formacie psd i ma bardzo skomplikowana budowe. Czy jest jakis program ktry potrfilby wygenerowac na podstawie pokrojonego szablonu lub calego pliku psd xhtml i css(marginesy, nietypowy uklad strony, czcionki itp.). Html i css znam biegle tylko jest problem ze przy tak skoplikowanej budowie jest strasznie duzo pisania na pare godzin lub dni, i po prostu chacialbym skrocic czas parcy do minimum. Photoshop ma opcje zapisu w html ale jest na tabelach a ja chcialbym na DIV-ach. Wiem ze jest taki program jak Artisteer tylko nie wiem czy ma on taka wlasciwosc.

Robster
23-03-2010, 20:58
Są ale na wzór tego co jest w Photoshop, więc później jest więcej poprawiania niż gdybyś sam kodował.
Ale co ci przeszkadza <table> w PS? Masz przecież w darmowych edytorach funkcje "zmień ..... na ....." i problem z głowy.

pyziak
23-03-2010, 21:13
Wiem ze jest taki program jak Artisteer tylko nie wiem czy ma on taka wlasciwosc. Nie sety nie ma, to było by zbyt piękne żeby były aż takie automaty (przynajmniej Ja się nie spotkałem), jedyne co znam to rozszerzenia do Dreamweaver'a : Joomlasolutions oraz inne http://extensions.joomla.org/extensions/tools/design-tools, ale to nie automaty do psd'ków ;)

a_m
23-03-2010, 21:13
Przy eksporcie z psd do html (save for web) jest opcja generate css (obok generate table) i wtedy slice zamiast w komórki tabeli/tabele "zamieniane są" w div (dodatkowe opcje dla div - by id, inline, by class. Ale kod jaki jest generowany nie jest dla kogoś o słabych nerwach i wymaga sporo pracy.

Zarathos666
23-03-2010, 21:36
Wiecie przeżyje pisanie marginesow, klas itd. Najwiecej czasu schodzi mi na pisaniu div-ow pod uklad strony, a mam tendencje do projektowania dosc skomplikowanych ukladow. Pociecie szblonu to jeszcze pikus, ale kiedy przyjdzie mi "programowac" div-y to juz sie zaczynaja schody, az reszta to juz daje sobie rade.