PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.15- WEBServ- problem z ustawieniem maili



Brzytwa1
23-03-2010, 22:37
Koledzy,

Mam prośbę , w jaki sposób Webserv może przeszkadzać w połączeniu z serwerem smtp? Wydaje mi się że wszystkie ustawienia w Joomli mam tak jak trzeba:

2353
*poprawiełem (zamiast smtp.dtcentrum.com jest mail.dtcentrum.com


Webserv 2.0- w ustawieniach adres serwera smtp jest mail.dtcentrum.com a DOMYŚLNY NADAWCA MAILA PRZEZ PHP intranet_uf@ultimatefashion.pl (itranet_uf@ultimatefashion.pl). W PHP.ini ustawiłem port 25 (taki otrzymałem od administratora) i nic.

Przy każdym nowym użytkowniku mam taki komunikat:


Błąd SMTP: Nie można się połączyć z serwerem pocztowym.
Błąd SMTP: Nie można się połączyć z serwerem pocztowym.

Wiadomość

Konto zostało utworzone, a odsyłacz aktywacyjny przesłany na podany przez Ciebie adres. Po otrzymaniu wiadomości użyj odsyłacza, żeby uaktywnić swoje konto. Dopóki tego nie zrobisz, zalogowanie nie będzie możliwe.

Macie jakiś powód?

Dzięki

di-frost
24-03-2010, 12:50
Sprawdź czy Twoja poczta używa SSL. Jak nie to wyłącz SSL.
Sprawdź czy przypadkiem nie masz zmienionego portu z 25 na inny, np. 465
Dodatkowo sprawdź czy przypadkiem adres w 'Mail from' oraz 'SMTP username' nie powinien być taki same.

Brzytwa1
25-03-2010, 21:47
Dzięki ale nie pomogło. A jak wyglądało by to np z kontem na gmailu?

I drugie pytanie dotyczące WEBserva- Czy gdzieś w bebechach PHP.ini muszę coś zmieniać? Może to wina WS że nie wypuszcza maila?

MagicWawa
26-03-2010, 01:03
A nie masz przypadkiem internetu z neostrady? Bo jeśli tak, to serwer smtp ma być na porcie 587, bo neo blokuje port 25 dla smtp.

di-frost
26-03-2010, 10:26
W php.ini zobacz czy masz odznaczony ten wers:

extension=php_smtp.dll
Możliwe, że to pomoże ale...

Brzytwa1
26-03-2010, 14:15
MagicWawa- mam UPC i wydaje się ok, postawiłem serwer na laptopie żeby sprawdzić w pracy i ta sama kiła. Dzięki.

di-frost- mam aktywną ta bibliotekę. Jak była nieaktywna to też wywalało wysyłkę. Dzieki