PDA

Zobacz pełną wersję : jak udostępnić edytor autorom???



anai
24-03-2010, 08:26
mam problem i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi

chcę, żeby zalogowany użytkownik z grup autor ... wydawca mógł dodawać artykuły bez logowania się na zaplecze
idealne byłoby przekierowanie do edytora zaraz po zalogowaniu
wiem jak zrobić takie przekierowanie w dowolne miejsce, ale na liście nie ma edytora

nie mam pojęcia jak to zrobić :placz:
jak udostępnić edytor autorom???

Bazyl
24-03-2010, 08:42
Autor ... wydawca nie mają dostępu do zaplecza.
Po zalogowaniu na stronie ma ikonę edycji...
Edytor domyślny musi być ustawiony w konfiguracji.

alex51
24-03-2010, 08:50
Dostęp do zaplecza powinien być umożliwiony jedynie upoważnionym przez Ciebie osobom. Dobrze jest wykorzystać specjalne zabezpieczenie, opisane w >>TYM<< (http://wiki.joomla.pl/Jak_chroni%C4%87_has%C5%82em_dost%C4%99p_do_katalo g%C3%B3w_za_pomoc%C4%85_.htaccess%3F) artykule wiki.joomla.pl. Jest to ochrona dodatkowym hasłem dostępu do wybranych katalogów za pomocą .htaccess.

anai
24-03-2010, 09:05
Po zalogowaniu na stronie ma ikonę edycji...
właśnie o to chodzi, że nie ma żadnej ikony

Edytor domyślny musi być ustawiony w konfiguracji.
jest

alex51
24-03-2010, 09:24
Autor może edytować tylko swoje artykuły. Ikonka edycji będzie widoczna tylko przy jego artykułach.

anai
24-03-2010, 09:34
mam stronę testową, gdzie przy instalacji wczytałam przykładowe tabele i tam są linki do edycji własnego konta i dodawania nowego artykułu, a na mojej stronie właściwej, gdzie nic nie wczytywałam nie ma ich

po prostu nie ma User Menu

próbowałam je jakoś włączyć, ale bezskutecznie


Autor może edytować tylko swoje artykuły. Ikonka edycji będzie widoczna tylko przy jego artykułach.

żeby było co edytować najpierw muszą coś napisać, a jak na razie to nie mają jak :(

Bazyl
24-03-2010, 09:38
Dodaj nowe menu dostępne dla zarejestrowanych z pozycjami, które potrzebujesz.
Typ pozycji menu: użytkownik...

alex51
24-03-2010, 10:05
Zaczynam się gubić w poruszanych tu problemach.

(...)chcę, żeby zalogowany użytkownik z grup autor ... wydawca mógł dodawać artykuły bez logowania się na zaplecze
Podał wyjaśnienie powyżej @Bazyl.


idealne byłoby przekierowanie do edytora zaraz po zalogowaniuDodaj nową pozycję w menu:
Wybierz typ pozycji menu=>Artykuł=>Wyślij artykuł. Ustaw dostęp - Specjalny. Zatytułuj go np. Napisz jako autor.

wiem jak zrobić takie przekierowanie w dowolne miejsce, ale na liście nie ma edytora
nie mam pojęcia jak to zrobić :placz:
jak udostępnić edytor autorom??? W sposób podany powyżej, tworząc pozycje menu udostępnianą dla użytkowników ze statusem Autora.

anai
24-03-2010, 10:41
wielkie dzięki Wam wszystkim - już wszystko zrobiłam i działa :D :lol: :up:
a to moje pierwsze kroki z cms'ami