PDA

Zobacz pełną wersję : Hiperłącze do artykułu



sierral
24-03-2010, 09:05
Witam wszystkich.

Mam zapewne trywialne pytanie dla wyjadaczy, ale po mimo moich prób odszukania tego co mnie interesuje na forum znalazłem dziesiatki tematów o podobnej treści lecz nie dające 100% odpowiedzi.
W artykułach tworzę nowy artykuł w którego treści wstawiam zdjęcie, które to zdjęcie chciał bym by było hiperłaczem do kolejnego artykułu (artykuł w obrebie strony). Gdy zaznaczam zdjęcie i w edytorze klikam na odpowiednią ikonę do przypisywania hiperłacza otwiera się okienko z mozliwością wpisania adresu URL bądź przycisk przeglądaj.
Teraz rodzi się mój problem bo gdybym chciał podać zewnętrzny adres to wklejam go w pole URL i po sprawie ale ja chcę podać odnośnik do artykułu który zrobiłem w joomli i znajduje się on pomiędzy innymi moimi artykułami, gdy klikam przycisk przęglądaj otwiera się okienko z dodaniem plików znajdujących się na moim dysku.

Dziękuje serdecznie za pomoc

alex51
24-03-2010, 09:18
(...)Gdy zaznaczam zdjęcie i w edytorze klikam na odpowiednią ikonę do przypisywania hiperłacza otwiera się okienko z mozliwością wpisania adresu URL bądź przycisk przeglądaj.
Teraz rodzi się mój problem bo gdybym chciał podać zewnętrzny adres to wklejam go w pole URL i po sprawie ale ja chcę podać odnośnik do artykułu który zrobiłem w joomli(...)
Wystarczy skopiować sobie ze strony frontowej adres tego artykułu, do którego ma kierować link - obrazek, wkleić ten adres w pole wpisywania adresu swojego edytora w trakcie edycji artykułu i po sprawie. Kliknięcie w taki obrazek, będący zarazem linkiem, powinno przenosić do wskazanego w nim artykułu.

Dylek
24-03-2010, 10:06
Edytor JCE ma fajny plugin do wstawiania linków, gdzie w prosty sposób można wybrać z rozwijanej listy dowolny artykuł napisany w obrębie serwisu - bez konieczności kopiowania linków z paska adresu.

sierral
24-03-2010, 10:23
Dziękuje bardzo za pomoc pokombinuję, ale mam pytanko do ALEX51 a mianowicie piszesz że wystarczy ze strony frontowej skopiować link do danego artykułu, tylko ja ten artykuł publikuje a opcje "na stronie" mam odznaczoną czyli jak by go nie było widać co za tym idzie nie widzę linka do niego, bo juz z kopiowaniem URL'a z adresu z przeglądarki już kombinowałem testując na widocznych artykułach ze strony. Chcem by tego artykułu do ktorego potrzebuje link nie było widać nigdzie a pokazywał się po kliknięciu w zdjęcie prowadzące do niego. Czy po prostu źle kombinuję.

Co do edytora JCE chętnie sprawdzę jego możliwości i tą opcje z rozwijalnym menu artykułów w tej chwili mam zaimplementowany FCKeditor Joomla.

Dziękuje i pozdrawiam Sierral.

alex51
24-03-2010, 10:28
Nie można podlinkować czegoś, co jest jeszcze w sferze projektowania, więc wstawienie linku do nieistniejącego jeszcze artykułu w innym, aktualnie tworzonym artykule nie jest możliwe na tym etapie tworzenia. Najpierw napisz oba artykuły, potem linkuj między nimi czy to za pomocą obrazka, czy wybranego fragmentu tekstu. @ Dylek, również polecam edytor JCE, w którym linkowanie jest wygodnie przedstawione.

martin-nml
24-03-2010, 12:53
A ja proponuje zastosowanie "linkr" - duzo rzeczy można przez to linkować!!!! LINK: http://joomlacode.org/gf/project/linkr2/frs/

Pozdrawiam

coliberek1
25-03-2010, 21:44
A ja czasami tez praktykuje podczas budowania strony , włączenie modułu "ostatnio dodane" i wtedy mozna podlinkowywać artykuly kopiując url wlasnie stamtąd. Inna opcja wlączyć modul szukaj - i tez uzyskuje się link do interesującego nas artykuly nie podlinkowanego jeszcze w zadnym menu.

Pozdrawiam

pyziak
25-03-2010, 23:02
ludzie co wy kombinujecie ? @ martin-nml, użyć Komponent do podlinkowania artykułu ? , @coliberek1 włączać moduły ?, idąc tym tokiem zaraz będzie wypowiedz że trzeba podejrzeć w Bazie Danych itp. . @Dylek napisał jasno i wyraźnie JAK zrobić link do artykułu w dwóch kliknięciach @alex51 napisał jak zrobić hiperłącze z obrazka, więc w czym problem ?

robroy80
13-07-2012, 12:45
może temat stary, ale jary..
ja znalazłem inny sposób na linkowanie odnośników z jednego do drugiego artykułu wewnątrz strony www.
otóż, tworzę na początku normalną pozycję menu do pojedynczego artykułu(który chce później użyć w hiperlinku). Po czym kopiuje z projektanta pozycji menu zawartość pola "łącze", który notabene jest linkiem wewnątrz strony. Po czym wklejam go w miejsce gdzie chce umieć odnośnik do innego artykułu, bądź sekcji.
Wydaje mi się że jest dobry, a przede wszystkim sprawdzony pomysł podczas projektowania strony, bo nie ma obawy, że link przestani działać po zmianie domeny, albo gdy stronka jest podpięta pod kilka domen.

coliberek1
13-07-2012, 12:55
Hej Robroy80.

Ciekawa metoda, ale z perspektywy czasu polecam Ci naprawdę stosowanie edytora JCE , jest do tego język polski i w nim sprawa linkowania do artykulów tak jak wspominali wczesniej przedmówcy jest idealnie rozwiązana.

2 lata temu kombinowałam podobnie jak Ty - na swój sposób, dookoła. Ale wiele rzeczy jest już gotowych, wymyślonych i do tego bardzo wygodnych. :)

Pozdrawiam
Gosia

bogdanbojarski
13-07-2012, 16:19
Dokładnie, może ktoś jeszcze wpadnie na pomysł, żeby dodatkowy komponent napisać do głupiego linkowania. Jak komuś się nie chce robić kopiuj wklej, to faktycznie JCE załatwi sprawę.

robroy80
13-07-2012, 18:24
Dokładnie, może ktoś jeszcze wpadnie na pomysł, żeby dodatkowy komponent napisać do głupiego linkowania. Jak komuś się nie chce robić kopiuj wklej, to faktycznie JCE załatwi sprawę.
ale taka wtyczka już jest :P (sam byłem bardzo jej istnieniem zaskoczony)
ktoś już się pofatygował.....dla tego "głupiego linkowania"

bogdanbojarski
13-07-2012, 18:55
Ktoś nie zrozumiał sarkazmu. Starzeję się.

pyziak
13-07-2012, 23:10
The End