PDA

Zobacz pełną wersję : Ekrany Pomocy polska lokalizacja



loocek
24-03-2010, 16:51
Witam.
Mam problem z dodaniem polskich "Ekranów pomocy"lokalnie.
Tzn. dodałem polską wersję pomocy w plikach w katalogu [pl-PL] do katalogu [help]. W przypadku włączenia "Pomocy" w menu administratora wyświetlana jest polska wersja.
Problem istnieje tylko w przypadku ekranów wyświetlanych z "Menu Narzędziowego'. Po kliknięciu na ikonkę pomocy wyświetla "Ekrany" z katalogu [en-GB]. Wolałbym pozostawić en dla en-glielskiej wersji, a dla polskiej mieć ekrany z pl.
We wszystkich możliwych miejscach włączona jest polska wersja językowa. Joomla! 1.5.15
Jeśli ktoś próbował to zrobić z jakimkolwiek skutkiem, będę wdzięczny za podpowiedzi. Jeśli ktoś wie gdzie poprawić/zmodyfikować kod, żeby było to możliwe, będę stokrotnie wdzięczny.

zwiastun
24-03-2010, 18:13
Co znaczy : dodałem polską wersję pomocy w plikach w katalogu [pl-PL] do katalogu [help]?

loocek
24-03-2010, 18:29
W katalogu Administrator>help utworzyłem katalog [pl-PL] z plikami polskiej wersji pomocy

zwiastun
24-03-2010, 19:00
co to znaczy "z plikami polskiej wersji pomocy"?

loocek
24-03-2010, 19:11
To znaczy, ze są tam pliki html z pomocą w języku polskim (nie angielskim), dla polskojęzycznych administratorów, którzy są Polakami i chcą mieć pomoc w języku polskim, dostępną z poziomu panelu administracyjnego w polskiej wersji językowej.

zwiastun
24-03-2010, 19:54
dalej niezbyt rozumiem. A skąd niby się te pliki tam wzięły?
Skąd je masz?

loocek
24-03-2010, 20:37
Teraz to ja przestaje rozumieć.
Napisałem w pierwszym poście , że je tam dodałem.
Otóż zrodziła się potrzeba tego, aby była pomoc w języku polskim. Zrobiłem polską wersję zapisując ją w plikach html.
W lokalizacji Administrator>help utworzyłem katalog [pl-PL] do którego za pomocą programu FTP skopiowałem wcześniej utworzone za pomocą edytora html pliki z pomocą w języku polskim.
No i voila

zwiastun
24-03-2010, 20:41
Tzn. tłumaczyłeś to, co już jest przetłumaczone i od roku wisi na wiki.joomla.pl?
Po ustawieniu języka zaplecza na j.polski powinno działać, chociaż... w Joomla 1.5 nie zakładano - jeśli dobrze zrozumiałem intencje projektantów - utrzymywania pomocy podręcznej lokalnie

loocek
24-03-2010, 22:23
A tzn. nigdzie nie napisałem, że dopuściłem się tłumaczenia.
A prawda jest taka, że owszem zacząłem to tłumaczyć, po tym jak spróbowałem dodać do listy serwerów polski serwer pomoc.joomla.pl i pojawił się komunikat "Nie znaleziono artykułu".
Po przetłumaczeniu trzech ekranów, znalazłem to co jest na Wiki. Od tamtej pory próbowałem znaleźć rozwiązanie problemu o którym napisałem tzn. w pomocy z menu admin czyta pliki z katalogu pl-PL, natomiast z przybornika czyta pliki z katalogu en-GB. Próbowałem ustawień na wiele sposobów, nic to nie dało. Stąd mój post. No ale cóż, przynajmniej w końcu mam nabitych kilka postów dzięki tej dyskusji.

zwiastun
24-03-2010, 22:50
:) A to jakiś osiąg z tym nabijaniem postów?
Pod koniec kwietnia będzie dostępna pomoc z polskiego serwera pomocy.

trzepiz
24-03-2010, 22:56
Pod koniec kwietnia będzie dostępna pomoc z polskiego serwera pomocy.

a ja znów dowiem się ostatni :) ?

@Zwiastun, to życzę przyjemnej pracy ... ciekawe czy ktoś powie "dziękuję" ..

loocek
24-03-2010, 23:02
Bardziej chodziło mi o to, że w końcu się odezwałem na forum.
Cieszę się na taką odpowiedź o serwerze, wiem że wkładacie w to wiele pracy i serca. [DZIĘKUJĘ]
A jeśli ktoś zna rozwiązanie mojego problemu to i tak chętnie je poznam.

loocek
31-03-2010, 15:11
Znalazłem rozwiązanie, które na razie działa. W razie jakby ktoś chciał skorzystać:
w pliku [libraries/joomla/language/help.php]
należy odnaleźć część kodu:

// Check if the file exists within a different language!
if( $lang->getTag() != 'en-GB' ) {
$localeURL = JPATH_BASE . $helpURL .$ref;
jimport( 'joomla.filesystem.file' );
if( !JFile::exists( $localeURL ) ) {
$helpURL = 'help/en-GB/';a następnie zamienić na:

// Check if the file exists within a different language!
if( $lang->getTag() != 'en-GB' ) {
$localeURL = JPATH_BASE . $helpURL .$ref;
jimport( 'joomla.filesystem.file' );
if( !JFile::exists( $localeURL ) ) {
$helpURL = 'help/pl-PL/';PZDR