PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie bazy danych



nevadaking
24-03-2010, 18:14
Nie wiem dokładnie gdzie to umieścić, ale może się komuś przydać, choć taką sierotą jak ja, rzadko kto zapewne bywa :P
Jeśli powinno być w innym wątku - proszę o info.

Ale zacznę od początku...
Miałam poważny problem z przeniesieniem strony na inny serwer (na mov'AMP). Problem był w skopiowaniu baz danych. Nijak nie mogłam tego ugryźć - eksportowałam, sprawdzałam na wszystkie strony "jak" i ... nadal miałam cyrk (a to biała strona, a to dziwne komunikaty, a to problemy z tworzeniem tabel).
Znam się na bazach danych, jak kura na ******u, więc byłam pewna, że to moja wina.
Okazało się jednak, że to była raczej wina serwera.
Zauważyłam otóż, że przy eksporcie (z WebServa) nie mam możliwości zaznaczenia trybu zgodności z MySQL40. Zapewne z tego powodu przy imporcie tego zrzutu wyrzucało mi błędy.
W końcu trafiłam na artykuł na forum i mnie oświeciło [http://forum.joomla.pl/showthread.php?33606-Jak-odzyska%C4%87-artyku%C5%82y-z-bazy-danych&highlight=artyku%C5%82y]. Ale jak to zrobić, skoro import nie pomaga, no to może same artykuły - chociaż tyle please :blink:
No i poszło. W finale zrobiłam tak (można to odnieść zarówno do całości, jak i poszczególnych tabel):


Zrobiłam w phpMyAdmin nową bazę danych, o innej nazwie niż stara i do niej zaimportowałam starą bazę. Nowa baza była kompletnie pusta i nie zameldowało żadnych konfliktów.
Wyeksportowałam ją zgodnie z poradami (zaznaczyć tryb zgodności z MySQL40 i Dodaj DROP TABLE).

Miałam już zainstalowaną Joomlę! na serwerze - pierwotną, jak ją mili programiści stworzyli.
Potem więc:


zainstalowałam w nowej Joomli! komponenty, które miałam w swojej "starej" Joomli! tzn. galerie, komponent do załączania dokumentów itp.
zaimportowałam starą bazę phpMyAdmin-em do bazy danych służącej mi obecnie za podstawę. I gra.
No i mam. Stronka chodzi, aż gwiżdże.

Choć nadal śmieję się z siebie - blondynka, to blondynka, (ale może nie ja jedna... :zagubiony:), to przez dostatecznie długi czas nie było mi do śmiechu, szukanie wszędzie gdzie się dało wychodziło mi już uszami, a straciłabym naprawdę kawał roboty.
Dziękuję pomocnym ludziom (Zwiastun, Alex51, Rybik i zapewne innym też, ale nie pamiętam już wszystkich, tyle przeczytałam porad)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich:up:

nevada

P.S. A co na Boga Forum przeszkadza niewinna przyprawa używana często z solą(?) - słowo jak każde inne, a i powiedzenie stare, jak świat

nevadaking
24-03-2010, 18:20
Aha, oczywiście w drugim kroku przeniosłam foldery ze starej Joomli! do nowej, czyli było tak:


zainstalowałam w nowej Joomli! komponenty, które miałam w swojej "starej" Joomli! tzn. galerie, komponent do załączania dokumentów itp.
skopiowałam i zastąpiłam katalogi do nowej (gołej) Joomli! na mov'AMP-ie
zaimportowałam starą bazę phpMyAdmin-em do bazy danych służącej mi obecnie za podstawę. I gra.
No i mam...
(zakładam, że użytkownik wie, gdzie ma pliki Joomli!).

trzepiz
24-03-2010, 21:52
@nevadaking - gratuluję przenosin.

PS: Ja chyba zrobię jakiś wideo-poradnik bo przenoszenie jest prostsze niż się może wydawać a po Twoim opisie całej procedury to nawet ja bałbym się za to zabrać .. :)

Pozdrawiam

nevadaking
24-03-2010, 22:09
Sęk w tym, że baza danych za pioruna nie chciała się przenieść jak Bozia przykazała.
Niby wszystko robiłam ok., ale bez zgodności z MySQL40, bo nie było w serwerze (przy eksporcie) możliwości zaznaczenia tego warunku. Potem przy imporcie wyskakiwały mi błędy w phpMyAdmin, a strona, jak nie chodziła, tak nie chodziła.
Obeszłam to dookoła - być może. Ale obeszłam, skoro się na wprost żadną miarą nie dało.
A czytając tony postów doszłam do wniosku, że takie idiotyzmy być może nie tylko mnie się przytrafiają :zagubiony:
Po co ktoś ma robić całą stronę od początku na nowym serwerze (a były takie wpisy na Forum). Ja się zawzięłam i dzięki temu praca z dwóch miesięcy nie poszła do kosza. Żeby "wpaść na ten genialny pomysł" zajęło mi dwa dni i prawie całe dwie noce, a nie dwa miesiące.
Więc może jednak komuś to coś da.
Jeśli uważasz, że to bzdura - wyrzucić, po co ma zaśmiecać Forum.:spoko::up:
A swoją drogą filmik pewnie by się przydał :D, sama też się nie mało naklęłam, że chwilami nie rozumiem o czym do mnie rozmawiają. Nie każdy od razu wie i umie wszystko, a słownictwo to też niemała wiedza, zanim się człowiek tego nauczy można czasem skisnąć.

Pozdrófffka

nevada

trzepiz
24-03-2010, 22:20
Jeśli uważasz, że to bzdura - wyrzucić, po co ma zaśmiecać Forum.:spoko::up:

gdyby tak było - już dawno byłoby w Koszu .. Zastanawiam się o co Ci chodzi z tą zgodnością MySQL 4.0 .. skoro przenosiłaś z hostingu na movAMP PL.. (a zapewniam, że w movAMP PL jest wersja 5.x)

nevadaking
24-03-2010, 22:28
Trzepizku, proszę...
przenosiłam z WebServ-a, o czym pisałam w pierwszym poście, na mov'AMP-a. I właśnie na movAMP-ie wykonałam to salto, czyli niejako odtworzyłam bazę danych wyeksportowałam poprawnie, dzięki czemu zaimportowanie jej do bazy będącej w użyciu stało się możliwe - zniknęły komunikaty phpMyAdmin, że coś nie gra i strona się wreszcie bujnęła.
Warunek - baza danych (nazwałam ją zapas) - musiała być całkiem czysta, bez tabel itd., czyli nówka sztuka nie śmigana :)
Stąd poszedł eksport - czyli jednak potrafię to zrobić bez problemu, a potem dopiero zaimportowałam do bazy, która została założona przy instalacji nowej Joomli!
Więc to było naprawdę salto. Sama się dziwię.

trzepiz
24-03-2010, 22:33
ok - mój błąd. Pośpiech w czytaniu i brak znajomości wszystkich "AMP-ów" .. jeśli była kolizja wersji .. to może faktycznie zrobiłaś to najlepiej jak się dało .. Jak mawiała moja nauczycielka od matematyki " nie ważne jak .. ważne że wiesz o co chodzi i wynik się zgadza" ..

nevadaking
24-03-2010, 22:44
Może też mój błąd, bo napisałam, że na serwerze nie było możliwości, a chodziło o "stary" phpMyAdmin.
Ale dzięki.
Może można to było zrobić inaczej, ale skoro zadziałało i w gruncie rzeczy naprawdę nie było trudne (pod warunkiem, że właśnie się wie, jak eksportować), ale jednak dwie doby myślenia "jak" i "co". Dlatego pomyślałam, że warto napisać.

Daj Boziu zdrowie Twojej matematyczce - mądra kobieta.
Grunt, że chodzi, tyż tak myślę :D

Dżastin
13-05-2011, 09:05
@nevadaking - gratuluję przenosin.

PS: Ja chyba zrobię jakiś wideo-poradnik bo przenoszenie jest prostsze niż się może wydawać a po Twoim opisie całej procedury to nawet ja bałbym się za to zabrać .. :)

Pozdrawiam

Powstał ten poradnik?