PDA

Zobacz pełną wersję : Internal Server Error, przy włączonej opcji "proste adresy"



freeJoomla
26-03-2010, 16:36
Witam,
męczy mnie problem który napotkałem po przeniesieniu witryny na serwer, mianowicie wyświetla mi się taki błąd. W wyświetlaniu nic dziwnego jednak to w jakich okolicznościach się pokazuje jest dla mnie zastanawiające.


Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@nazwadoeny.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
W opcjach Optymalizacja dla wyszukiwarek mam ustawione na TAK Korzystaj z mod_rewrite oraz Adresy z przyrostkiem, a gdy włączam Proste adresy pojawia się powyższy błąd, gdy wyłączę tę opcję, strony podstrony wyświetlają się prawidłowo. Na serwerze mam ustawiony plik .htaccess. Mam jeszcze zainstalowanego JoomSEF'a ale jego ustawienia jakby nie wpływały na problem.

Jak można rozwiązać taki problem ? Zależy mi na przyjaznych linkach. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją ?

big_krzysiek
26-03-2010, 22:53
jaki masz hosting?

freeJoomla
26-03-2010, 22:58
hosting mam na Linuxpl.com, nie miałem z nim nigdy problemów

big_krzysiek
28-03-2010, 11:08
witaj!
nie znam hostingu linuxpl.com, ale wiem ze ludzie sobie go chwala, m.inn za niska cene i za to ze joomla tam smiga...

a jesli smiga po zainstalowaniu, to po przeniesieniu strony problemy z prostymi adresami ( i nie tylko) moga pojawic sie :
z roznymi prawami ftp i php
z brakiem domeny glownej
i z czeskim bledem podczas przenosin ... nie dogral sie plik .htaccess, lub zapisal pusty

kedar
28-03-2010, 13:23
Może to RewriteBase?

trzepiz
28-03-2010, 15:46
albo jakies puste znaki w .htaccess - którego przez to nie może zaczytać .. ?

freeJoomla
07-04-2010, 16:12
Dziękuję wszystkim za pomoc, faktyczne błąd leżał w podpowiedzi @kedar
Może to RewriteBase? , poprawiłem błędną nazwę katalogu i OK!

Pozdrawiam