PDA

Zobacz pełną wersję : Cannot send session cookie - problem



Krrris
27-03-2010, 00:42
Witam,

Po przeniesieniu portalu na inny serwer, na górze strony ukazał się błąd:


Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/kris/domains/gamingspace.pl/public_html/index.php:2) in /home/kris/domains/gamingspace.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/kris/domains/gamingspace.pl/public_html/index.php:2) in /home/kris/domains/gamingspace.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kris/domains/gamingspace.pl/public_html/index.php:2) in /home/kris/domains/gamingspace.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 426Wystąpił również w panelu admina, lecz po zmianie kodowania z UTF8 na ANSI problem ustąpił tylko w PA. Czytałem dużo na zagranicznych forach i żadna pomoc mi nie pomogła.

Próbowałem także usunąć "niepotrzebne" rzeczy za ?> w configuration.php i nic ..
Zmieniałem kodowania plików session.php, index.php, index2.php i także nic to nie dało.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ? :)

zwiastun
27-03-2010, 09:23
Prawdopodobnie poprawiałeś plik configuration.php w windowsowym notatniku i zapisał się z BOM. Zapisz w edytorze obsługującym kodowanie utf-8, w takim kodowaniu (PSPAd, Notatnik++)

Krrris
27-03-2010, 14:21
Właśnie w tym problem, że poprawiłem w notepad++ :)

P.S

Edytowany plik na dysku wrzuciłem na serwer, a następnie sprawdziłem kodowanie na serwerze i ukazało się właśnie utf bez bumi .. próbowałem edytować już sam plik na serwerze zmieniając na ansi, jednak kodowanie się nie zmienia .. za każdym razem edycji wyświetlane jest kodowanie w pliku utf bez bumi. Być może program notepad sprawia takie trudności ?