PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie strony w jednym katalogu public_html problem ! ?



quattro
28-03-2010, 18:00
Witam pojawił mi się ciekawy problem , otóż w katalogu public_html mam zainstalowaną joomle oraz stronę do testów " testpage" także w katalogu public_html.

Jomla 1.15.10

I zachciało mi się namieszać czyli dodać jeszcze jedną stronę. Wgrałem pliki joomli w katalogu public_html podkatalog "NEW" i zaczęły się problemy.
Gdy edytuje strone "NEW" coś np menu zmiany te zapisują sie także na pozostałych dwóch stronach .

Moje pytanie do forumowiczów jak umieścić pliki joomli ( czy koniecza jest całkiem nowa instalacja pod każdą nową stronę ) na serwerze by nie było takiego problemu jak opisany.

Dziękuję za uwagę .

Poprawiłem

moje
28-03-2010, 18:03
Napisz jeszcze raz, co napisałeś tylko wyraźnie i z przecinkami.

Polecam część A regulaminu.

palyga007
28-03-2010, 18:18
Jeśli obie korzystają z tych samych tabel to zmiana wprowadzona w jednej stronie wyskoczy na drugiej ( z oczywistych względów).

Także instalacja za każdym razem (nie zapomnij o zmianie przedrostka tabeli na inny)

Pozdrawiam

quattro
28-03-2010, 20:50
palyga007 dziękuje za radę ( oczywistą ) Poprosił bym o małą radę jak to zrobić by tego unikać , nie wiem gdzie zmienić przedrostka tabeli ( templatki ? ) Jednym słowem jaki jest sposób by mieć dwie strony na jednym serwerze ? utworzyć jeszcze jeden katalog w głównym czy w public _html dwa pod katalogi i tam w każdym po jedenej instalce joomli ?

Dziękuję
pozdrawiam

moje
28-03-2010, 21:00
Najlepiej utworzyć osobne bazy danych, każda do jednej instalacji Joomla (wtedy nie musisz martwić się przyrostkami).

Nie mów, że nie wiesz gdzie się wstawia przyrostek dla bazy danych, bo przeprowadzałaś instalacje- więc wiesz gdzie.

Możesz mieć wiele Joomla na jednym serwerze, każda musi mieć osobny katalog, w którym jest instalowana.