PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najprościej to zrobić?



olekstar
19-08-2006, 23:50
Wyobraźmy sobie sytuację, że robimy stronę internetową dla chodowli psów.

Tworzymy o każdym psie atykuł główny ze zdjęciem i krótkim opisem. Następnie w osobnych artykułach chcemy opisać jego rodowód, a w jeszcze innym artykule - zdobyte nagrody. Następnie w artykule głównym opisującym psa chcemy umieścić odnośniki do atykułów opisujących w/w osiągnięcia oraz rodowód. Najlepiej aby atykuł główny cały czas się wyświetlał natomiast zmieniał się jedynie dół arykułu opisujący np. rodowód itp.

Jak najprościej to zrobić? Czy powinienem dla każdego psa zrobić osobną sekcję, czy wystarczy sama kategoria? Nie mam koncepcji a jak zbyt skomplikuję sytuację to użytkownik tej strony się nie połapie. Dlatego proszę o pomoc doświadczonych użytkowników. Czy to jest wogóle wykonalne?

Nie chcę umieszczać wszystkich opisów w jednym artykule, bo nie chcę wykorzystywać spisu treści gdyż jego forma mi nie odpowiada.

yar3k
20-08-2006, 00:16
a nie myslales zeby to napisac w kazdym osobnym artykule i zrobic linki w jednym ??

olekstar
20-08-2006, 00:23
No właśnie, że myślałem a czy nie wynika to z mojego pytania?

yar3k
20-08-2006, 00:25
wiesz moze i wynika ale jest pozna godzina.

kazda pozycje wez zrob w osobnym artykule statycznym a pozniej do jednego glownego pozbieraj wszystkie linki i bedzie git.

ja np. mam tak zrobione i jestem zadowolony ale jest maly balagan ale da sie to ogarnac

zwiastun
20-08-2006, 01:24
Niech każdy piesek będzie "kategorią". W szczegółach kategorii masz miejsce na fotkę i opis. W kategorii poświęconej pieskowi umieszczasz artykuły poświęcone róznym kwestiom.
W menu tworzysz pozycję tabela kategorii artykułów. Wyświetlasz opis kategorii (czyli opis pieska) i jego pyszczek lub ogonek na fotce, co tam chcesz.
Krótko mówiąc, masz zilustrowanego arta wprowadzającego.
A pod spodem masz odnośniki do pozostałych artów.
W ustawieniach możesz ukryć wszystko (datę, autora, ilośc odsłon, filtry), a zostawić tylko tytuły-odnośniki.
Proste?

Pieski możesz pogrupować w sekcje - gatunki czy rodziny (nie znam się na tym), żeby usprawnić nawigację. W takim przypadku w menu dodajesz pozycję: lista - zawartość sekcji. Kategorie (pieski) możesz umieścic jako podmenu. Ale nie musisz. Pewno będą jeszcze inne działy.

I przy okazji, jak już zaczniesz publikować tę stronę, to koniecznie ze słownikiem ortograficznym, bo CHodowców, to raczej nie znajdziesz, a HODOWCY nie uwierzą, że masz coś sensownego do przekazania.

madmips
08-10-2006, 12:27
dzięki zwiastun - nawet nie wiesz jak mi pomogles tą opowiedzią :) czasem to człowiek potrafi sobie skomplikować życie ;) pozdr