PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.15 - dziwne zachowanie przy odświeżaniu



jakub.s
30-03-2010, 22:10
Witam wszystkich.

Niedawno zainstalowałem aplikację joomla 1.5.15. Jest to moje pierwsze zetknięcie z takim skryptem. Zauważyłem następujący problem... Podczas odświeżania strony zmienia się czcionka na stronie, tak jakby nie wczytywały się zawsze style odpowiedzialne za formatowanie czcionki. Dzieje się tak w panelu administracyjnym oraz na stronie. Co może być przyczyną? po odpaleniu wszystko działa dobrze, strona ładuje się prawidłowo, jednak jak odświeżę załadowaną stronę, to czasami otrzymuję powiększoną czcionkę.

Pozdrawiam

Bazyl
30-03-2010, 22:24
Witaj,

Z takiego opisu nic nie można podpowiedzieć.
Poszukaj pomocnika pisania postów

jakub.s
30-03-2010, 22:33
oczywiscie uzywam firebuga, ale nic nie zauwazylem dlatego pytam na forum co moze byc przyczyna takiego zachowania? Czy moze to byc wina javascriptu? bo w panelu mialem problem z sciezka wzgledna do bibliotek js i musialem przekopiowac niektore biblioteki js, jednak w przypadku strony glownej, wszystkie pliki js sie laduja, css takze.

Bazyl
30-03-2010, 22:40
Do @zwiastuna:

oczywiscie uzywam firebuga
A jednak widać! :)

@jakub.s: podałeś za mało informacji, brak adresu strony. Skorzystaj z pomocnika pisania postów... (http://forum.joomla.pl/showthread.php?21594-PPA-PRZECZYTAJ-TO-Pomocnik-pisania-post%C3%B3w&highlight=pomocnik+pisania+post%C3%B3w)

jakub.s
30-03-2010, 23:25
niestety ten generator nie dziala... Adres strony to fuks-olsztyn.pl .
Odnosnie ustawien: php 5.2.13, apache2, mysql 5.1.44, mod_rewrite: on; register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Wsparcie: Tak | XML Wsparcie: Tak | zlib Wsparcie: Tak, mbstring Wsparcie : Tak | iconv Wsparcie : Tak , system FreeBSD

Czy coś jeszcze jest potrzebne?

Bazyl
30-03-2010, 23:42
Nie wkleja się tekstu prosto z Worda.
I tyle.

Albo zainstaluj JCE, albo z Worda do notatnika i dopiero na stronkę. :)

jakub.s
30-03-2010, 23:59
to nie moja stronka, ja tylko probuje ja ogarnac :) ale gdyby to byl problem formatowania to wystepowalby tylko po stronie klienta a nie po stronie administratora? A chodzi o to ze takie samo zachowanie zaobserwowalem w panelu admina na glownej stronie.

Mauaku
06-02-2011, 20:55
W jednym z serwisów mam ten sam problem, ale ograniczony do panelu admina. Css wczytuje się cały, ale mimo iż font rozmiar czcionki jest standardowy wczytany, parametry wyliczone przez firebuga to 16px.