PDA

Zobacz pełną wersję : Milion odwiedzających miesiecznie.



stagiryta
30-03-2010, 22:30
Witam serdecznie,
mam pytanie dostałem zapytanie od klienta na przygotowanie portalu z ponad milionem wejść miesięcznie, na razie moja najbardziej wylansowana strona miała 70tyś wejść dziennie ale w szczycie (strona festiwalowa) ale ogólnie nie przekroczyła 800 tyś miesięcznie, czy znacie jakieś statystyki z stronkami na joomli które radzą sobie z takim ruchem stale. Nie wiem czy mam używać joomli czy znaleźć jakiś komercyjny silnik np.reddoot.

pozdrawiam,
Darek

malkowitch
31-03-2010, 18:26
Tu raczej była by sprawa serwera i optymalizacji niż Joomla czy nie Joomla.
Jeśli serwer SQL sobie poradzi to reszta tez powinna.
joomla.org np. też posiada dużą ilość odwiedzin a sobie radzi.
Dla przykłady innych większych to np:
www.porsche.com.br
http://www.itwire.com/

stagiryta
31-03-2010, 18:58
dziękuje za szybka odpowiedź.


Tu raczej była by sprawa serwera i optymalizacji niż Joomla czy nie Joomla.
Jeśli serwer SQL sobie poradzi to reszta tez powinna.Masz coś konkretnego na myśli?
Jeśli serwer SQL sobie poradzi to reszta tez powinna.Niestety nie wiem jakiego serwera klient używa, na szczęście mogę zastrzec że klient musi użyć konkretnego serwera:)

malkowitch
31-03-2010, 19:21
Na myśli mam: lekki kod, cache, statyczną treść, nagłówki expires itp., temat jest duży

PeFik
31-03-2010, 20:42
dziękuje za szybka odpowiedź.

Masz coś konkretnego na myśli?Niestety nie wiem jakiego serwera klient używa, na szczęście mogę zastrzec że klient musi użyć konkretnego serwera:)

To zapytaj, serwer dedykowany - musi być bez dwóch zdań.

Nawet najlepszy samochód będzie wolno jechał po drogach pełnych dziur, skosów, korków, radarów, ograniczeń, robót drogowych etc...