PDA

Zobacz pełną wersję : panel logowania przy wyświetlanu PDF



afik
31-03-2010, 00:15
Zainstalowałem docman. Następnie poprzez docman wgrałem na serwer pliki pdf które chcę opublikować na stronie. Te pliki podpiąłem bezpośrednio do pozycji menu. Wszystko działa tak jak chciałem klikam na pozycję menu i w nowym oknie odpala się plik PDF.
Problem zaczyna się kiedy wyloguję się z zaplecza. Wchodzę na stronę klikam odpowiednią pozycję menu i zamiast pliku pdf wyświetla się okno z panelem logowania do zaplecza. Co mogę zrobić by wyświetlał się plik jak wtedy gdy strona działa podczas logowania?

malkowitch
31-03-2010, 18:27
A jako jaką pozycję podpiąłeś ten plik PDF do menu?
Gdzie go umieściłeś?

afik
31-03-2010, 21:33
struktura jest taka menu - pozycja - plik pdf. Wybieram typ pozycji łącze zewnętrzne i wklejam adres w rubryce łącze albo drugi sposób który też działa to typ wpinacz. W obu przypadkach strona wyświetla panel logowania zamiast pliku jeśli nie jestem zalogowany. Dokumenty mają odznaczona na tak opcje publikuj i aktywacja. Próbowałem zmieniać różne ustawienia w dokumentach oraz ogólne w docman (uprawnienia).
Sam plik pdf wczytuję przez docman następnie zamieniam go na dokument klikam w dokument i kopiuję adres który następnie wklejam w jednym z wymienionych typów menu. Próbowałem też wybrać typ docman ale jak w parametrach podstawowych wpisuję Default category ID to wtedy na stronie mam błąd.

malkowitch
31-03-2010, 21:36
Po pierwsze co za adres do pliku kopiowałeś.
Wrzuć go tutaj albo na PW.

Pod drugie możesz wrzucić PDF normalnie w mediach (do katalogu images)
I w mediach możesz odrazu link skopiować

afik
31-03-2010, 21:52
http://www.efti.pl/administrator/index2.php?option=com_docman&section=documents&task=download&bid=11

jak próbuję dodać plik w mediach do wskazanego przez Ciebie katalogu to mam następujący błąd: Brak poprawnych plików graficznych.

afik
31-03-2010, 22:08
wkleiłem ostatecznie plik do images za pomocą filezilla i widać go w mediach/images ale tylko obrazek pliku plik nie che się otworzyć.

malkowitch
31-03-2010, 22:55
Ten link co podałeś to link w adminie i zawsze będzie potrzebne logowanie
A w mediach jak w konfiguracji dodasz nazwę rozszerzenia (czyli PDF i pdf) jakie chcesz wrzucać to i ISO możesz wepchać o ile serwer przetrzyma 1GB przesyłane

afik
31-03-2010, 23:44
w konfiguracji mam wpisane PDF i pdf, przy wczytywaniu pojawia się błąd: Brak poprawnych plikow graficznych. ustawiłem więc Sprawdzaj typy MIME na nie i wtedy plik się wczytał, jak klikam na jego właściwości to okazuje się że ma on format pdf.png, próbowałem podpinać ten adres pomijając png ale nie działa.
Wszedłem przez file zilla na ten plik i skopiowałem adres bezpośrednio z serwera. Jak wklejam ten adres images/pdf/do14s.pdf to plik się wyświetla na stronce ale nie można ustawić by otwierał się w nowym oknie przeglądarki, otwiera się w tym samym.
Powoli przekonuję się do rozwiązania tego w ten sposób że wywalę wszystko z serwera i zacznę zabawę z joomla od początku.

afik
31-03-2010, 23:53
Za szybko się pochwaliłem teraz ten plik który się otwierał już się nie otwiera i na stronie pojawia się błąd wewnętrzny. Nie chcę tracić Twojego cennego czasu. Bardzo dziękuję za pomoc. Dużo się nauczyłem. Odinstaluję to wszystko i po ponownym uruchomieniu zastosuję się do Twoich rad. Wtedy pewnie się uda. Możliwe, że coś namieszałem w ustawieniach albo przy instalacji i jak zacznę od nowa to będzie ok. Jeszcze raz dziękuję.

malkowitch
31-03-2010, 23:57
W opcjach pozycji menu masz bodajże czy ma się otwierać w nowym oknie. A nawet jeśli nie to możesz otworzyć przez Java script w menu.
Poza tym Ty widzę adres ikony kopiowałeś to ikona a nie adres pliku. Nie masz nawet podstaw strony internetowych więc jak Ci się udało zainstalować Joomla?

afik
01-04-2010, 10:08
Instalacja joomla i file zilla była prosta. Poczytałem na ten temat i zrobiłem. Poza tym wiele rzeczy w joomla robi się intuicyjnie a moja stronka ma być prosta. Nie sprawiło mi to więc większych problemów. No ale odróżnić adres ikony od adresu pliku to w chwili obecnej ponad moje kompetencje. Nawet nie wiem gdzie tego szukać. Kopiowałem adresy z wszystkich możliwych miejsc.

malkowitch
01-04-2010, 10:10
W Mozilla Firefox jak klikniesz prawym przyciskiem na ten swój pdf w mediach to wybierasz opcję "Kopiuj adres odnośnika" i tyle.

afik
01-04-2010, 10:27
ok. sprawdzę po południu i odpowiem bo informatycy w mojej pracy zablokowali mi możliwość zalogowania się do zaplecza

afik
01-04-2010, 21:09
niestety nie powiodło się przez weekend wszystko przeinstaluję i zacznę od nowa

afik
10-04-2010, 09:56
malkowitch zastosowałem się do Twoich rad i pdf-y na stronce działają bez zarzutu. Bardzo dziękuję.