PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z menu



Phoe
31-03-2010, 06:51
Witam, zaczęłam już trochę ogarniać. Ustawiłam parametry linków itd, i próbuję zmienić menu boczne. Prosta próba by zobaczyć co się stanie. Ale nic się nie zmienia. oto co próbowałam wstawiać:

table.moduletable_menu {
width: 200px;
background: url(../images/image.jpg);
}

table.moduletable_menu td {
width: 200px;
background: url(../images/image.jpg);
}

żadnych zmian na stronie :( nie wiem co robię źle...

zwiastun
31-03-2010, 09:52
Przede wszystkim... źle przedstawiasz swoje problemy. Ten powyżej na innym przykładzie brzmiałby tak: ubrałam czerwoną sukienkę w biało-niebieskie plamki, szeroką u dołu, wąską u góry. Żadnych zmian.
Nie wiadomo, co odziałaś (się, lalkę?), kiedy ubrałaś, gdzie ubrałaś i co oglądasz.

Phoe
31-03-2010, 11:50
Ok, mam joomlę 1.5.15 tworzę szablon od zera. w sumie w dużej części gotowy. tylko muszę te tabelki newsów i menu wystylizować :) w zapleczu w tym module który mnie obchodzi jest ustawiony przedrostek _menu

mam też problem z tytułem menu. Mam ustawiony w zapleczu "pokaż tytuł" jednak nie wyświetla się... hm...

czytnik RSS też mi nie chce współpracować, nie wiem jak mam zrobić by wyświetlała mi się ikonka bo jak na razie nie chce mi się nic wyświetlać (a w TemplateDetails mam wpisany i opublikowany w zapleczu)

na razie to tyle jeśli chodzi o problemy, wszystko inne działa.

Robster
31-03-2010, 13:15
@Phoe zanim @zwiastun ponownie tu zajrzy proponuję dodać link do strony :) Jeśli nie masz strony na serwerze, to w kwestii widoku strony nikt Ci nie pomoże, bo to co piszesz to jedna sprawa, a to co jest naprawdę to druga.

Co do tytułu menu to przypuszczam, że problem tkwi w atrybucie 'style'. Po przeczytaniu tego artykułu rozwiążesz swój problem: http://wiki.joomla.pl/Ramka_modu%C5%82u.

Co do Kolportera RSS, to problem jest opisany w moim pierwszym zdaniu. Ale przypuszczam, że usunęłaś ikonę rss z katalogu M_images lub użyłaś kanału zamiast kolportera.

Phoe
01-04-2010, 07:13
http://www.milionykolorow.cyf.pl/joomla/ :)

Coraz większy robię w swoim kodzie bajzel bo błądzę po omacku. Nie wiem na przykład czemu skoro określiłam styl w module "migawka" na xhtml i wpisałam przyrostek _migawka a w stylu napisałam div.moduletable_migawka określając, że ma mieć czcionkę 8px i marginesu dolnego 40px to czcionka jest dalej taka jaka była nie wiem też za bardzo jak mam określić .contentpagetitle { } aby nie różnił się od tych nie będących odnośnikami bo nie wiem jak zapisać by dopisać a:hover ? próbowałam normalnie .contentpagetitle a:hover { } ale nic się nie zmienia więc to chyba nie ten sposób. No i nie wiem co zrobić by wyświetlał mi się sam znaczek RSS bez tekstu. Nie wiem też czemu nie wyświetla mi się ten zdefiniowany fragment background: url(../images/linia.jpg) repeat-x bottom; (ścieżka jest na pewno poprawna) przy nazwach "Migawka" "Najczęściej czytane" "Statystyka" Aha, nie wiem też co zrobić aby losowo wyświetlane fragmenty artykułów nie były takie długie. Czy mogę gdzieś określić ilość która powinna się wyświetlać?

Cóż, z pytań to chyba na razie wszystko :D



Co do tytułu menu to przypuszczam, że problem tkwi w atrybucie 'style''.Tkwił, tkwił :) choć musiałam przeczytać ten artykuł z dziesięć razy by zrozumieć logikę takiego działania :)


Co do Kolportera RSS, to problem jest opisany w moim pierwszym zdaniu. Ale przypuszczam, że usunęłaś ikonę rss z katalogu M_images lub użyłaś kanału zamiast kolportera.To drugie.

Phoe
01-04-2010, 07:45
Aha, jeszcze jedno, gdzie mogę zmieniać na przykład żeby zamiast "Naszą witrynę przegląda teraz x gość i x użytkownik" na jakiś inny tekst? Chodzi mi o to, żeby większość typowych tekstów na stronie została zmieniona. muszę wejść w tłumaczenie? tylko tam jest tyle plików... :zagubiony:

Robster
01-04-2010, 10:53
Bo klasa odpowiedzialna za migawkę to contentpaneopen_migawka
O ile się nie mylę podawałem Ci link z podstawowymi klasami opisującymi treść główną strony. Masz tam wyraźnie podane, która klasa odpowiedzialna jest za tytuły które są linkami i te które nimi nie są.
Aby wyświetlał się sam znaczek musisz zmodyfikować moduł. Edytujesz plik modułu i wycinasz z niego linijkę pobierającą tekst.
Przypuszczam, że problem z linią tkwi w jej pozycjonowaniu. Linie najczęściej definiuje się jako border i wtedy nie ma problemu, a z liniami jako tło dzieją się takie cuda jak u ciebie.
Wyświetlany fragment określasz linią "Czytaj więcej".
Tłumaczenia znajdują się katalogu languages. Każdy plik masz podpisany nazwą modułu, a nazwy poszczególnych modułów w takiej wersji jak w tych plikach masz podane w zapleczu.

Phoe
02-04-2010, 13:24
Bo klasa odpowiedzialna za migawkę to contentpaneopen_migawka Dalej nie działa :(


Tworzone są dwie tabele - jedna obejmuje tytuł artykułu, druga tekst.
czyli co mam wpisać w "style"? xhtml czy table i mam wpisać jako contentpaneopen_migawka td ???w każdym razie próbowałam już i z tym i z tym. i z div i z td. nic, po prostu nic się nie zmienia.

zwiastun
02-04-2010, 13:56
Wybacz, ale... Forum to nie kurs. Na dodatek jeszcze projektowania szablonów. A Ty usiłujesz uzyskiwać na forum pomoc w rozwiązywaniu podstawowych problemów w projektowaniu szablonów dla Joomla!. Podstaw możesz się nauczyć z bezpłatnego kursu na pomoc.joomla.pl (tyle że dotyczy J! 1.0, ale różnice są niewielkie), z kursów, które można kupić w sieci, z własnej analizy szablonów, na kursie projektantów.
Z zadawanych pytań wynika, że niezbyt rozumiesz podstawy (np. style modułów), które zostały wytłumaczone na wiki.

Robster
02-04-2010, 14:22
Dalej nie działa :(


czyli co mam wpisać w "style"? xhtml czy table i mam wpisać jako contentpaneopen_migawka td ???w każdym razie próbowałam już i z tym i z tym. i z div i z td. nic, po prostu nic się nie zmienia.

Zainstaluj sobie CHROME lub dodatek do FF (nie pamiętam nazwy dużo razy było o nim wspomniane na forum) i twoje problemy z CSS powinny się skończyć. Będziesz sobie mogła podejrzeć, która klasa odpowiada za interesujący cię fragment.

Co do reszty, to patrz na post @zwiastuna. Ja wszystkiego nauczyłem się z wiki i z pomocy + kilku rzeczy bezpośrednio z forum. Naprawdę wszystko (a przynajmniej 99%) spraw tyczących się J! jest opisana w tych miejscach. A ja też za bardzo nie mam czasu, żeby wskazywać Ci każdą klasę palcem.
Wszystkiego o J! w 4 czy 20 dni się nie dowiesz, próbuj, próbuj i jeszcze raz czytaj pomoc, wszystko z czasem przyjdzie samo.

Phoe
03-04-2010, 17:42
zwiastun, z całym szacunkiem ale sam wybacz - nie pytam o każdy moduł. I ściągnęłam na przykład kurs tworzenia video ale on nie omawia co zrobić z tym modułem. tabelki na wiki też mam, owszem. Ale one nie pomagają mi w zrozumieniu, jaki trzeba "style" użyć jeśli chodzi o losowo wyświetlany tekst. A przynajmniej ja tego nie widzę. A skoro robię metodą prób i błędów i nie działa to pytam tu bo wypróbowałam już wszystkie kombinacje które przyszły mi do głowy.

Nie ważne. Skasujcie temat.
Mój profil też proszę o skasowanie.

Ps. Robster, dzięki za odp.

zwiastun
03-04-2010, 17:56
Z całym szacunkiem
1. Ja też wielu rzeczy pojąć nie potrafię. Ale to nie powód, by się upierać np., że będę chirurgiem czy lotnikiem.
2. Ciekawostką tego forum jest niewątpliwie wrażliwość uczestników na puncie swojego JA.

Żegnam, z życzeniami wesołych, zdrowych i spokojnych. Konto zostało usunięte.