PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z tekstem na stronie głównej (IE,OPERA,CHROME)



qman11
31-03-2010, 19:38
Witam!
Mam jeden problem z którym męczę się już dłuższy czas otóż "newsy" na stronie głównej wyświetlają mi się pod menu a nie obok niego(menu po lewej tekst po prawej)

Link do strony:
http://kopernik.radom.pl

Na FF tekst jest prawidłowo. Proszę o pomoc albo przestawienie tekst w IE i innych na taki jak w FF albo odwrotnie(wtedy będę mógł zmienić sobie w CSS)

Robster
31-03-2010, 19:48
Problemem jest szerokość bloku lewej kolumny. Edytuj swój plik CSS, odnajdź w nim klasę #leftcolumn i zmniejsz atrybut width: 23%; na mniejszy.

EDIT:
Przeglądając kod Twojej templarki mogę powiedzieć, że zawiera nieco błędów. Nawiązując do twojego problemu, ustawiłeś dla lewego bloku szerokość na 23%, a dla środkowego (#maincolumn_full) 100%. W tym momencie na niektórych przeglądarkach będą się dziać cuda, a na większości po dodaniu prawej kolumny stronka się posypie.

Korzystając z rozmiarów podawanych w % powinieneś także rozmiar jednego z bloków (tego najstarszego) podać w px lub innej jednostce metrycznej, ponieważ deklarowanie rozmiaru 100% z bloku który także jest zadeklarowany 100%, daje nam taki absurd jak rozmiar bloku wewnętrznego 2x szerszy niż bloku rodzica (mimo, że deklarowaliśmy 100% czyli teoretycznie ten sam rozmiar co rodzica).
Sam niedawno o tym przeczytałem i rozwiązało to kilka moich problemów z "rozpadaniem" się stron.

qman11
01-04-2010, 13:47
Trochę pozmieniałem i jest już lepiej. Z tym że strona nadal sypie się pod IE. Opera i Chrome dają radę. Może należy pozmieniać coś jeszcze?

Robster
01-04-2010, 14:05
Nie rozumiesz idei wymiarów w %. Dla środkowego panelu ustawiłeś rozmiar 85% i dałeś lewy margines 25%, a rozmiar lewej kolumny ustawiłeś na 25px.
Ustaw rozmiar lewej kolumny na 25%, środkowej na 75% (możesz zmienić rozmiar gdyby coś nie pasowało, ale zmieniaj rozmiary proporcjonalnie) i zlikwiduj margines (dodaj go jeśli uznasz że odległości są zbyt małe).
Strona sypie Ci się właśnie z powodu tego marginesu. ma on rozmiar 25% całości, środkowa kolumna ma 85%, plus jeszcze 25px lewej kolumny.

qman11
01-04-2010, 19:26
Jak zlikwiduje margines to tekst nachodzi mi na menu. Pozmieniałem te procenty ale nad jest źle.


#leftcolumn {

padding: 0;
margin-left: 5px;
width: 15%px;
float:left;


}

#maincolumn,
#maincolumn_full {

margin-left: 20%;
padding-left: 25px;
width: 900px;

}

#maincolumn_full {

margin-left: 100;
padding: 0;
width: 85%;
}

table.nopad {
width: 100%;
border-collapse: collapse;
padding-left: 100;
margin: 0;
margin-top: 10px;
}

table.nopad td.middle_pad {
width: 20px;
}Jeśli ktoś może proszę o poprawienia na takie jak powinno być bo już nie mam pomysłów a wygląda na to że waszych nie umiem zastosować..

Robster
01-04-2010, 20:57
Jak zlikwiduje margines to tekst nachodzi mi na menu. Pozmieniałem te procenty ale nad jest źle.
Dlatego napisałem, żeby margines dopasować na końcu, tak by był w sam raz, a nie nad wyraz.

Nikt tego za ciebie nie zrobi, bo do tego jest potrzebna cała strona. Takie sprawy są sprawami indywidualnymi i zwyczajnie trzeba próbować, a podpowiedzieć Ci możemy co masz źle z punktu widzenia składni.
Rozmiarów nadal nie zmieniłeś, bo lewa kolumna nie ma zadeklarowanej szerokości.
Druga sprawa to marginesy. Używaj paddingów bo margines zmienia rozmiar całego bloku.

I przede wszystkim pokombinuj nieco z lewą kolumną. Usuń moduł i zobacz jak będzie to wyglądało, później wstaw w to miejsce coś wąskiego i ponownie sprawdź czy artykuły nie przeskakują. Jak nawet przy wąskiej wstawce strona będzie się sypała, to znaczy że problem nie tkwi w rozmiarach bloków i zaoszczędzimy sporo czasu.


EDIT:
Sprawdziłem ponownie i problem na 100% tkwi w rozmiarach. Środkowa kolumna ucieka ci o jakieś 40px na prawo przez co w IE strona się sypie.