PDA

Zobacz pełną wersję : mod_latestnews - nie dla wszystkich widoczny



Agness
01-04-2010, 15:08
Witam

Mam pytanie co moze byc przyczyna ?
Mam strone oczywiscie w najnowszej Joomla w jednej z firm

Polowa ludzi widzi ten moduł i wyswietlanie nowosci a polowa nie ma puste pole?
z gory dziekuje za podpowiedz

zwiastun
01-04-2010, 15:12
Hmmm, może skupia się na zaproszeniu... :)
Jakiś adres? Bo tak to tylko szklana kula zostaje :)

Agness
01-04-2010, 15:32
master.tychy.pl
to samo jest w dziale pobierz
nie widac linkow tylko ikonka pdf i pobierz

Jak pisalam pol na pol
Polowa osób widzi polowa nie

zwiastun
01-04-2010, 15:40
1. tu można pisać normalnie adresy stron
2. Ja ten moduł widzę (pewno jestem w lepszej połowie).
Przypuszczalnym powodem może być kopiowanie artykułów z Worda, co chyba jest uskuteczniane na stronie (a jeśli nie, to za dużo jest stylów wpisanych)
Spróbuj poczyścić błędy w kodzie. Jest tego sporo. Zaczynając od niepoprawnego na dodatek powtórzenia <META name="robots" content="index, follow"/>

Agness
01-04-2010, 15:44
Przypuszczalnym powodem może być kopiowanie artykułów z Worda
to mysle ze bylyby wszedzie problemy

hm ok poprawie kod jakbys podsunal mi co poprawic jeszcze bede wdzieczna ( oczywiscie chodzi o kod) jesli to to ma na to wplyw
w sumie w dziale pobierz nie powinno byc takiego problemu
jest to osobny komponent i sa tam tylko linki + plik do pobrania a tez nie jest widoczny dla polowy

zwiastun
01-04-2010, 15:49
doinstaluj sobie do FF wtyczkę HTML validator i krok za krokiem czyść. Jak się coś nie da, to nie, ale większość się da.
Gdy jest tak dużo błędów w kodzie, to trudno znaleźć powód, dla którego coś się nie wyświetla. A widoczność zależy od różnych czynników, więc nie sposób twierdzić, że wszędzie byłoby niewidoczne.

Agness
01-04-2010, 15:56
dzieki juz instaluje

zwiastun
01-04-2010, 16:27
Po zainstalowaniu podgląd źródła i wszystko jak na dloni...

Agness
01-04-2010, 16:31
wszystko prawie :) czesc poprawiona ale nie sposob poprawic artykulow ktore juz zamieszczone zostaly
Nie ogarniam tego :)

zwiastun
01-04-2010, 16:33
Czemu nie sposób?
Ja bym ściągnął tabelę artykułów z bazy danych, wczytał do jakiegoś edytora i poczyścił ten kod. Owszem, to jest trochę pracy, ale to sensowna praca.

Niepoprawnie jest osadzony flesz w nagłówku. W ogóle nie jest tam potrzebny znacznik embed (wygeneruj sobie kod dla flasha za pomocą edytora TinyMCE i przycisku media, jest na pewno poprawniejszy).

Na stronie Pobierz jest trochę niedomkniętych znaczników i stąd problemy. Dobrze byłoby dokładnie przejrzeć najpierw szablon.

Agness
01-04-2010, 16:39
pokazuje 0 błędow same ostrzezenia
Jutro poytam czy cos to damo czy to czego nie widzieli jest widoczne

Bo nie jest np tak ze potzrebuja jakiejs wtyczki aby moc widziec nowosci czy linki w dziale pobierz ?

hm tyle ze na stronie pobierz nie ma co poprawiac jest to gotowy komponent phocadownload

zwiastun
01-04-2010, 17:10
Ja tam nadal widzę dużo - na startowej 39 błędów, na Pobierz 24. Ale już mi się Pobierz wyświetliło :)

Agness
01-04-2010, 17:15
heh chociaz tyle :) tyle ze jak pisalam na pobierz to gotowy komponent phocadownload i tam nie mam co robic po prostu wpisuje nazwe pliku daje pobierz wczytuje i to wszystko

natomiast blad mi pokazuje apropo ramki ktora mam
<div class="Sheet">
<div class="Sheet-tl"></div>
<div class="Sheet-tr"><div></div></div>
<div class="Sheet-bl"><div></div></div>
<div class="Sheet-br"><div></div></div>
<div class="Sheet-tc"><div></div></div>
<div class="Sheet-bc"><div></div></div>
<div class="Sheet-cl"><div></div></div>
<div class="Sheet-cr"><div></div></div>




<div class="Sheet-body">
i nie potrfaie tego inaczej ugryzc


juz wszystko widac i chodzi bład w kodzie:) dziekuje za poswiecony czas i wskazowki