PDA

Zobacz pełną wersję : nowy modul



lukidb
18-10-2005, 01:23
kolejny problem :(
usiluje od kilkunastu minut stworzyc nowy modul.
dla przykladu:

<p align="center">
<iframe border="0" marginWidth="0" marginHeight="0" frameBorder="0" width="130" scrolling="no" height="90" src="http://money.pl/include/pp/pp_nbp_iframe.html">
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.money.pl/pp.css">
<script language="javascript" src="http://www.money.pl/include/pp_nbp.js"></script></iframe></p>

w mambo 4.5.2...smigalo bez problemu... wystarczylo wkleic w/w kod w tresc modulu...
w joomla niestety wysiwyg wszystko chrzani...
probowalem wklejac kod w HTML Source Editor niestety tylko krzaki... :(

help...

pozdrawiam

Rybik
18-10-2005, 05:02
wylaczyc edytor wysiwyg, moze dosc banalne ale wrecz oczywiste
druga opcja to sciagnac instalke jakiegos podobnego modulu ktory cos wyswietla, wybebeszyc z poprzedniej tresci zachowujac niezbedne naglowki itp, nazwac po swojemu, przerobic xmlke, zzipowac i zainstalowac jako modul zewnetrzny.
opcja trzecia to zaloze sie ze ktos juz taki modul zrobil
opcja dla twardzieli to ze nbp udostepnia kursy walut w formacie xml wiec mozna napisac modulik ktory dziala jako pseudo xml-reader czyli prasuje sobie tego xmla na tabele czy jak tam chceszmoze to kwestia poznej godziny ale ja bym chyba na latwizne poszedl i wylaczyl edytor ;) ktorego uzywania i tak ni epolecam bo co ciekawsze wysiwygi potrafia zrobić taka sieke z kodu ze szkoda gadac a teksty na stronke to naprawde polecam pisac sobie z palca w htmlu, howgh :cool:

stone
18-10-2005, 09:31
zobacz tu http://www.mambopl.com/index.php?option=com_remository&Itemid=44&func=fileinfo&parent=category&filecatid=145

lukidb
18-10-2005, 11:40
wylaczyc edytor wysiwyg, moze dosc banalne ale wrecz oczywiste
niestety nie pomaga...
ustawienia "bez edytora wysiwyg" nie wylaczaja go w panelu admina... chyba, ze wylacza sie go gdzie indziej a ja po prostu wczoraj po calym dniu przy portalu juz nie widzalem.. ;)


moze to kwestia poznej godziny ale ja bym chyba na latwizne poszedl i wylaczyl edytor ;) ktorego uzywania i tak ni epolecam bo co ciekawsze wysiwygi potrafia zrobić taka sieke z kodu ze szkoda gadac a teksty na stronke to naprawde polecam pisac sobie z palca w htmlu, howgh
co racja, to racja...;)


zobacz tu http://www.mambopl.com/index.php?opt...&filecatid=145 (http://www.mambopl.com/index.php?option=com_remository&Itemid=44&func=fileinfo&parent=category&filecatid=145)
wiem, ze istnieje taki modul, ale jakos mi sie nie podoba... wyswietla tylko dwie waluty z tego co pamietam euro i dolarki...

dzis kolejny dzien bojow... (heh urlop spedzam nad portalem...;) )

dzieki za wskazowki.

pozdrawiam.

stone
18-10-2005, 11:46
niestety nie pomaga...
ustawienia "bez edytora wysiwyg" nie wylaczaja go w panelu admina... chyba, ze wylacza sie go gdzie indziej a ja po prostu wczoraj po calym dniu przy portalu juz nie widzalem.. ;)


Hmm, a powinno. Zawsze moze odpublikoac edytory ale to powyzsze usatwienie powinno pomoc

lukidb
18-10-2005, 11:58
Hmm, a powinno. Zawsze moze odpublikoac edytory ale to powyzsze usatwienie powinno pomoc

no niestety.
robie dokladnie tak.
mambots/site mambots/bez edytora wysiwyg - on (nic nie zmienia), dla pewnosci jeszcze edytor tinymce - off ( rowniez bez zmian)
w dobrym miejscu szukam?

stone
18-10-2005, 12:10
nie do końca :)
Wejdz w global configuration i tam w pierwszej zakładce jest mozliwosc wylaczenia edytora

lukidb
18-10-2005, 12:29
cholera...wiedzialem :)
mialem tam ustawione bez wysiwyg ale trzeba bylo to jeszcze "save" ;)
dziekuje za pomoc

Rybik
18-10-2005, 15:02
nie chcialbym Cie jakos zmartwic ale ten iframe ktory usilujesz w modul ubrac to furrory nie robi, wyswietla tylko euro i dolary w dodatku w ramce z wlasnym formatowaniem, pocieszajace jest tylko to ze mozna tam uzyc swojego cssa

lukidb
18-10-2005, 18:14
nie chcialbym Cie jakos zmartwic ale ten iframe ktory usilujesz w modul ubrac to furrory nie robi, wyswietla tylko euro i dolary w dodatku w ramce z wlasnym formatowaniem, pocieszajace jest tylko to ze mozna tam uzyc swojego cssa

tak. wiem, ze piekny to on nie jest. niestety nie trafilem na nic ladniejszego. moze dlatego, ze nie szukalem? ;) ,ale dla mnie jest wystarczajacy. nie tworze portalu finansowego, tylko z baza noclegowa wiec... wystarczy...:)

pozdrawiam.

Rybik
18-10-2005, 22:53
co do tej bazy to napisanie komponentu jest dosc zawile bo musi obsluzyc sporo spraw, ale można sporo sciągnąć z gotowych komponentów, lub zastosować kilka metod obejścia. Teraz pytanie czy opłaca się pisać komponent, czy nie skorzystac z dwoch prostych opcji:

Przyjmowac zgloszenia mailem i publikowac recznie
Udostepnic opcje wysylania wlasnych materialow w jakims komponencie typu eWriting lub galeriiGalerie maja to do siebie ze mozna dodawac opisy, wykonuja cala prace zwiazana z kontrola wielkosci obrazkow i limitu uploadu ale tekst traktuja troche po macoszemu

Komponenty pisarskie z kolei pozwalaja ladnie tekst obrobic ale nie zawsze obsluguja upload grafik na twoj serwer.

Generalnie unikalbym oddania ludziom zbyt wielkiej dowolnosci bo bedziesz mial bajzel, a z drugiej strony Twoj wymarzony komponent musialby obsluzyc: formularz zgloszeniowy z polami nazw, edytorem tekstowym do opisu, sekcje uploadu grafiki ze sprawdzaniem limitu wielkosci; umiec kazdemu tworzyc osobny katalog na grafe i jeszcze to skompaktowac i wyswietlic. Na dobry poczatek pozwol ludzikom dodawac artykuly w wybranej sekcji i ja podlinkuj zeby sie wyswietlala i po prostu rob w tym porzadki. Niestety bez wchodzenia w panel admina nie widze mozliwosci uploadu grafik a jedyny sposob na wyswietlanie ich w pisanych przez ludzi artach to wlasnie podawanie adresow - wiec nie kazdy ma grafe na jakims serwerze. Ja bym przyjmowal mailem wg podanego szablonu a w szablonie (taki art-demo) zeby ludzie pisali juz znaczniki {mosimage} grafike w zalaczniku maila ponumerowana i po sprawie. Przy okazji wpisy kolejnych klientow trzymane w formie artykulow to chyba najzdrowsza i najlatwiejsza w konserwacji metoda trzymania danych, bo mozna latwo ja modyfikowac i obslugiwac modulami dodatkowymi jak: zobacz takze, popularne, ostatnio dodane. Do tego oferty sezonowe, ocenianie przez uzytkownikow i komentarze. Nie musze chyba wspominac o dziecinnie prostym przenoszeniu na inna baze danych, udostepnianiu via RSS, opcjach email/pdf/print czy uprawnieniu kgos do poprawiania literowek bez wchodzenia w panel admina.