PDA

Zobacz pełną wersję : Przywrócenie poprzedniego stanu



kuba_ziol
02-04-2010, 12:38
Witam ;)
Miałem mała stronkę opartą na Joomla 1.5.12 na hostingu yoyo. Pewnego dnia, kiedy była ona w 90% skończona ( więc nie zrobiłem jeszcze backupów) strona mi zamarła. Nawalił serwer i nie miałem połączenia z FTP. Udało mi sie zrobić kopię zapasową bazy danych, mam także na dysku to co znajdowało się na serwerze FTP przed awarią. Kiedy teraz wszystko ruszyło pojawiła mi się instalacja Joomli od nowa. Pliki, które miałem wciąż tam są ( np. zdjęcia czy filmiki) jednakże nie są one wykrywane przez oprogramowanie. Czy jest jakaś szansa aby przywrócić to co miałem?
Zależy mi głównie na artykułach. A nie wiem gdzie one się zapisują.

Z góry dziękuje za pomoc :zagubiony:

zwiastun
02-04-2010, 12:40
Po prostu wykonaj procedurę odtwarzania witryny z posiadanej kopii.
Żeby się nie pojawiała "instalacja", wystarczy że przekopiujesz do katalogu plik configuration.php (oczywiście, z odpowiednimi ustawieniami)

kuba_ziol
02-04-2010, 12:48
spróbuje się pobawić troszkę, ale szczerze powiem nie wiem jak sie do tego zabrać ;)
A jak jest z tymi artykułami? Gdzie mogę je znaleźć?

zwiastun
02-04-2010, 13:08
To może - zanim zaczniesz robić cokolwiek, zapoznasz się trochę z podstawami Joomla!?
Owszem, można pytać i o to, gdzie w Joomla są artykuły, ale wówczas otrzymasz odpowiedź typu "na drzewie albo na drzewo". A zadawanie takiego pytania, gdy się chce odtworzyć witrynę, to tak, jak byś chciał budować zamek z piasku, nie wiedząc, ani co to zamek, ani co to piasek.

kuba_ziol
02-04-2010, 13:55
Podstawy to pojęcie bardzo względne. Nie będę się jednak kłócił bo nie o to chodzi. Potrafię tyle ile potrzebowałem, dlatego też teraz widzę, że potrzeba mi jeszcze czegoś. Chce jednak żebyś zrozumiał, że nie każdy zajmuje się tym w jakiś dużym stopniu, a strony potrzebne są dla większej ilości osób. Nie róbmy jednak offtopu.
Pojawił mi się kolejny problem związany z moją bazą danych. Mianowicie mam ją zapisaną nie wiem sam czemu w pliku pdf. Co ciekawe ma 40mb a baza przyjmuje pliki do 16mb więc nawet z backupem jest problem. Już sam nie wiem co robić...

zwiastun
02-04-2010, 14:02
Bądź tak dobry i nie pouczaj mnie, co mam rozumieć. Mam i wystarczająco dużo lat i wystarczająco dużo doświadczenia w tej mierze :)
Baza w PDF. No cóż, skoroś ją sobie tak zapisał, bo wystarczyły Ci posiadane podstawy, to nie pozostaje nic innego, tylko odczytać w programie, który to potrafi (z Adobe), wyeksportować do pliku tekstowego, a potem zobaczyć, czy coś się z tego da zrobić.

PS A sprawdziłeś, czy na serwerze nie ma bazy danych

kuba_ziol
02-04-2010, 14:34
Upierdliwy jestem, ale mam tak od urodzenia - przepraszam;)
Dobra nic z tego nie zrobię bo to jakieś porąbane jest, w pliku tekstowym mam same kropki.

A czy jest na serwerze? Żeby nie było szukałem pół godziny gdzie by być mogła ale szczerze to się nie dowiedziałem gdzie jej szukać ;/ dobra nie nadaje się ...