PDA

Zobacz pełną wersję : problem z adresem strony głównej i index.php



mandarynka
03-04-2010, 02:18
Witam,
mam problem ze wyświetlaniem index.php.
Wyrzuciłam pozycje menu strona główna do której był najprawdopodobniej przypisany index.php. Utworzyłam w innym menu pozycje "strona główna" i po wpisaniu www.mojadomena.pl wyświetla błąd 404- nie znaleziono komponentu. Zmieniłam szablon na inny, ale za każdym razem wyświetla się ten sam komunikat. Po wpisaniu www.mojadomena.pl/strona-gowna.html wyświetla się strona startowa i po kliknięciu na pozostałe pozycje menu - wszystkie podstrony.

Jak zamienić www.mojadomena.pl/strona-gowna.html na www.mojadomena.pl lub www.mojadomena.pl/index.php ?

Bardzo proszę o pomoc

Bazyl
03-04-2010, 02:23
Hej,

Strona Główna jest oznaczona żółtą gwiazdką.
Oznacz Twoją pozycję - domyślnie.

mandarynka
03-04-2010, 11:24
niestety w tym właśnie tkwi problem, że niezależnie od templetki nawet przy ustawieniu standardowej Joomla jako domyślnej, po wpisaniu www.mojadomena.pl wyświetla komunikat 404, tak jakby nie widział indexu.
Po wpisaniu bezpośredniego adresu np. www.mojadomena.pl/strona-glowna.html lub innego do podstrony wszystko się wyświetla tak jak powinno.

zwiastun
03-04-2010, 11:41
Posprawdzaj ustawienia prostych adresów. Omówienie na wiki

mandarynka
03-04-2010, 12:01
Proste adresy i przyjazne URL mam ustawione.
Problem jest inny. Miałam strone główną z modułem menu, która wyświetlała moją strone główną po wpisaniu www.mojadomena.pl - wszystko było ok. Potem usunęłam to menu i stworzyłam nowe ze stroną główną i wtedy zaczął się problem..

zwiastun
03-04-2010, 12:09
Joomla standardowo jest instalowany z jednym menu i z jedną pozycją menu naprawdę nie po to, by je usuwać, a potem szukać po omacku sposobu na rozwiązanie problemu, który się samemu stworzyło. Czy z nowego samochodu wywalasz kierownicę, bo masz taki kaprys?
Odtwórz główne menu witryny. Nazwij je mainmenu (chodzi o nazwę, nie tytuł). Ustaw jakąś pozycję menu pozycją domyślną, sprawdź jej alias.
Jeśli to nie pomoże, pozostaje nauczka: ponowna instalacja (nie zapomnij wcześniej o kopii bazy danych, żeby odzyskać już dodane treści)

mandarynka
03-04-2010, 18:25
Nie miałam przypisanej pozycji dla Strony Głównej jako default!
Uczę się na błędach..

Wielkie dzięki za pomoc :)

zwiastun
03-04-2010, 18:41
Nauka na błędach jest niewątpliwie skuteczna, ale i długotrwała. Zajmuje tak z 5-10 razy więcej czasu. Sugeruję zatem sięgnąć do poradnika dla nowicjuszy.