PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie na nowy server - Problem



Siszunia
03-04-2010, 10:36
Witam przeniosłem serwis za pomocą totol commander i skopiowaną bazą danych OVH na Nazwa.pl strona działa problem polega na tym że podczas instalacji komponentu mam takie coś:


JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

Proszę o radę jak to naprawić lub ewentualnie rozważam instalację joomla na nowo na nazwa.pl ale proszę mi powiedzieć co mam skopiować z OVH abym odzyskał artykuły i całą treść serwisu ( pisać mi się nie chce całej strony na nowo).Z góry dziękuję za okazałą pomoc
Z Wyrazami Szacunku
Siszunia

palyga007
03-04-2010, 10:43
wyłącz ftp.

Konfiguracja->serwer

Siszunia
03-04-2010, 10:45
wyłącz ftp.

Konfiguracja->serwer
Po wyłącznieu mam takie coś podczas instalacji


JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

danieladrianka
03-04-2010, 11:36
Prawdopodobnie na nowym serwerze są ustawione nieco inne chomody do plików i/lub katalogów niż na poprzednim i stąd te kłopoty, ale strzelam w ciemno.

Jeśli będziesz przenosił i/lub instalował na nowo joomla! przeczytaj to ->przenosiny joomla (http://danielg28.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3:przenosimy-joomla-na-nowy-serwer&catid=3:porady-joomla) może ci się przyda.

Siszunia
03-04-2010, 12:40
Prawdopodobnie na nowym serwerze są ustawione nieco inne chomody do plików i/lub katalogów niż na poprzednim i stąd te kłopoty, ale strzelam w ciemno.

Jeśli będziesz przenosił i/lub instalował na nowo joomla! przeczytaj to ->przenosiny joomla (http://danielg28.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3:przenosimy-joomla-na-nowy-serwer&catid=3:porady-joomla) może ci się przyda.
Może czegoś nie rozumiem ten Cpanel to jest jakiś dodatek ??

palyga007
03-04-2010, 12:46
Nie.
Cpanel To (http://www.cpanel.net/)

Problem własności był poruszany 1000 razy poszukaj dobrze na forum.

damsaw
04-04-2010, 00:00
To prawda ze problem był poruszany nie raz, a to tylko dlatego, że nikt dobrze tego nie wytłumaczył... Z mojej strony kierowałem się instrukcjami z forum niejednokrotnie i w dalszym ciągu przy przenoszeniu serwisów pojawiają się problemy. Więcej czasu straciłem na czytaniu i próbach niż na instalacji serwisu na nowo! ... Moimi problemami są zazwyczaj nie działające zakładki w panelu administrator itp. Myślę, że wszystko robię ok... robię kopię zapasową serwisu, następnie kopiuję serwis przez cpanel, rozpakowuję, a następnie podmieniam configurtion.php z nowymi danymi o serwerze. Daj pan spokój z tym!!!! Zawsze to samo!

Pozdrawiam i życzę nerwów na wodzy!

big_krzysiek
04-04-2010, 00:24
@Siszunia: jesli strona po przeniesieniu dziala, a nie mozesz nic doinstalowac ... tzn ze nie zmieniles sciezki bezwzglednej do katalogow tmp i logs
z ovh na nazwa.pl...zostala ta z ovh..
zmien to w konfiguracji globalnej joomla..

zwiastun
04-04-2010, 00:30
To prawda ze problem był poruszany nie raz, a to tylko dlatego, że nikt dobrze tego nie wytłumaczył... Pozdrawiam i życzę nerwów na wodzy!
Niesłychane! To może siądź Waść i napisz sam! Albo potrzymaj nerwy na wodzy, jeśli potrafisz tylko psioczyć!

damsaw
04-04-2010, 12:36
Nie wytłumaczę, bo w dalszym ciągu mam z tym problem. Raz mi dział,a a raz nie. Pogubiłem się już w tym i nie wiem od czego to zależy:(

Wesołych świąt!

zwiastun
04-04-2010, 13:07
To doczytaj wreszcie artykuły objaśniające, zamiast krytykować nie bardzo wiadomo co... Bo to, żeś być może nie dotarł do objaśnień, nie znaczy, że nie jest objaśnione. Materiały na ten temat od kilku lat wiszą na www.pomoc.joomla.pl

palyga007
04-04-2010, 13:36
@zwiastun

Święta są nie denerwuj się :)

@damsaw
Ja też chętnie poczekam na jakiś manual z Twojej strony.

Na tym forum znalazłem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania to tylko kwestia stawiania ich w odpowiedniej formie lub poświęcenia 4 minut wyszukiwarce.

Podpowiedź. (Tylko dlatego, że święta są)
Zdarza się, że serwery są tak ustawione, że to nie Ty jesteś właścicielem plików, katalogów tylko np wwwrun.
Niektóre moduły nie akceptują takiej sytuacji(miałem taki problem z Joom!Fish ) nie pomaga wtedy zmiana chmod'ów, ciągle nie można utworzyć katalogu.
Co zrobić? siąść i płakać? Nie
Napisać i poprosić o zmianę właściciela na rzecz Ciebie.

Więcej się rozpisywać nie będę.

Wesołych....

big_krzysiek
04-04-2010, 23:47
wracajac do tematu, na ovh (tym free tez) i nazwa.pl nie ma zadnych problemow z dzialaniem joomla, prawami dostepu itp. przenoszenie stron pomiedzy hostingami tez nie sprawia problemow. tak jak pisalem wczesniej, proawdopodobnie w pliku configuration.php zostaly podane namiary nowej bazy danych, natomiast sciezki dostepu do katalogow tmp i logs pozostaly stare. dlatego po przenosinach strona dziala prawidlowo, natomiast nie mozna nic doinstalowac. wystarczy podac prawidlowa sciezke bezwzgledna i po problemie.

damsaw
05-04-2010, 00:56
U mnie działo się to samo! Przy probie instalacji wyskakiwało błąd 500 i że brak layout... Stworzyłem portal od nowa i teraz jest ok :/

Siszunia
06-04-2010, 09:33
@Siszunia: jesli strona po przeniesieniu dziala, a nie mozesz nic doinstalowac ... tzn ze nie zmieniles sciezki bezwzglednej do katalogow tmp i logs
z ovh na nazwa.pl...zostala ta z ovh..
zmien to w konfiguracji globalnej joomla..
A jeśli chciałbyś podpowiedzieć gdzie to się zmienia jeśli w konfiguracji w panelu administratora to zmieniłem na nazwa.pl. chyba że, to nie to to proszę podpowiedź.


wracajac do tematu, na ovh (tym free tez) i nazwa.pl nie ma zadnych problemow z dzialaniem joomla, prawami dostepu itp. przenoszenie stron pomiedzy hostingami tez nie sprawia problemow. tak jak pisalem wczesniej, proawdopodobnie w pliku configuration.php zostaly podane namiary nowej bazy danych, natomiast sciezki dostepu do katalogow tmp i logs pozostaly stare. dlatego po przenosinach strona dziala prawidlowo, natomiast nie mozna nic doinstalowac. wystarczy podac prawidlowa sciezke bezwzgledna i po problemie.
Proszę o podpowiedź co i gdzie mam zmienić.!!??

No i jeszcze jedno pytanie to jaki jest najprostszy sposób na przeniesienie serwisu bez jakiś problemów.

tomik
06-04-2010, 21:36
pozwolę sobie zapytać, z racji że ze mnie nowicjusz totalny, co w sytuacji kiedy przeniosłem pliki instalacyjne joomli na serwer w strefa.pl i po próbie wejścia na moja domenę wyświetla się błąd 404?
katalog joomla wraz z plikami zainstalował się w katalogu serwera: strona www. Będę wdzięczny za pomoc

big_krzysiek
06-04-2010, 21:49
witaj!

zmieniłem na nazwa.pl
mozesz zmienic w konfiguracji globalnej lub pliku .htaccess, ale musisz podac sciezke bezwzgledna dostepu do katalogow. nie wiem jaki masz serwer, ale na nazwa.pl najczesciej sciezka to: /home/nazwa_serwera/ftp/katalog_joomla/tmp, i analogicznie katalog logs.
tak jak pisalem wczesniej z przenosinami z ovh na nazwa nie bylo dotad zadnych problemow, w odwrotnym kierunku trzba tylko poprawic blad (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=429&t=288324) joomla na ovh.


najprostszy sposób na przeniesienie serwisu

....w sumie przenoszenie "na piechote" to jest najprostszy sposob przenoszenia serwisu...

mozesz tez doinstalowac na poprzednim hostingu joomlapack, spakowac tym strone, zgrac na komputer lokalny, wypakowac, wgrac pliki na nowy serwer, i zainstalowac strone tak jak instalowales joomla (pomijam tutaj rozpakowywacze , problemy z joomlapackiem itd). poszukaj na forum.

pamietaj ze po przenosinach zostaja i tak stare sciezki dostepow w niektorych komponentach i trzeba poprawiac recznie...

daj znac co zdzialales.

pozdrawiam
krzysiek

tomik
07-04-2010, 11:24
administruję stroną przy pomocy serwera umieszczonego na strefa.pl

ja z joomlą dopiero zaczynam przygodę, stąd nie mam jeszcze opracowanej strony; tworzyłem sobie elementy strony lokalnie na komputerze tylko w celach ćwiczeniowych. ale nie czas już na ćwiczenia tylko stworzenie strony na serwerze; próbuję wpisywać ścieżkę ale dalej ten sam błąd; wszystkie pliki wgrane do katalogu i zima...

_eva
07-04-2010, 13:54
tomik,
Zobacz:
http://wiki.joomla.pl/Jak_skopiowa%C4%87_witryn%C4%99_z_komputera_lokaln ego_na_zdalny_serwer%3F

tomik
08-04-2010, 10:46
Dzięki za wsparcie:) w wolnej chwili będę kontynuował moje prace; widzę zatem, że muszę skończyć witrynę na kompie a potem spróbować ją przenieść bo w obecnej postaci, gdy pliki joomli są na serwerze nie wiele zdziałam

tomik
12-04-2010, 14:23
no tak, krótka pomoc znajomego znającego joomlę (Kamil - Dzięki!) i wrota do kreowania witryny otwarte:)
a już się gubiłem:zagubiony: Dla równie zagubionych podaję:
W moim przypadku po ustawieniu na serwerze (serwer strefa.pl - dla tych co z niego korzystają) bazy danych i przegraniu z kompa plików instalacyjnych joomli trzeba było w pasku adresu wpisać http://nazwadomeny/joomla/installation/index.php