PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić w Jomla , aby mozna było dodawa nowa poddomene ?



przemodr
20-08-2006, 21:13
jak zrobić w Jomla , aby mozna było dodawa nowa poddomene ?
Chodziło by mi o cos w rodzaju : janek.mojadomena.pl lub sklep.mojadomena.pl
Nie wiem czy dobrze zadałaem pytanie ale na przykładzie chyba jest ok.
pozdrawiam
Przemo

Dylek
20-08-2006, 21:25
Ale Joomla nie ma tu nic do tego

przemodr
20-08-2006, 21:47
hmm...
chyba niezbyt dokładnie wytłumaczyłem...
Chodzi mi o katalog firm , ale jak wyświetlisz wizytówke firmy to będzie jej adres np:
mojafirma.katalogfirm.pl.
Chodziło by o to , aby każda firma wpisana w katalog mogła mieć swój adres www z koncówka katalogfirm.pl

Wiesz może jak można to zrobic, może niekoniecznie przez jakis komponent joomli, ale jakoś inaczej ?

Przemo

Dylek
20-08-2006, 21:50
Musisz zastosowac jakis wlasniej roboty zapewne skrypt, ktory bedzie potrafil wyciagac z katalogu firm nazwe firmy i dodawac ja w DNSie Twojej domeny jako subdomene. Inna opcja to wklepywanie do pliku strefy kazdej subdomeny z palca.
W obu przypadkach zakladam, ze masz dostep do DNSa obslugujacego Twoja domene, bo inaczej cala sprawa idzie w ......

przemodr
20-08-2006, 21:56
Musisz zastosowac jakis wlasniej roboty zapewne skrypt, ktory bedzie potrafil wyciagac z katalogu firm nazwe firmy i dodawac ja w DNSie Twojej domeny jako subdomene. Inna opcja to wklepywanie do pliku strefy kazdej subdomeny z palca.
W obu przypadkach zakladam, ze masz dostep do DNSa obslugujacego Twoja domene, bo inaczej cala sprawa idzie w ......
hmm...chyba jestem zbyt "zielony" bo nie bardzo wiem jak moge mieć dostep do tego DNSa obsługujacego domene . Ale pewnie nie mam ( domena na OVH.ORG - free )
hmm....
choć znalazłem cos takiego....
http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_josresource/Itemid,56/func,viewcategory/catid,28/

Nie wiem czy czasem nie rozwiązuje to w jakiś sposb mojego problemu....
Może sie z tym spotkałeś, lub ktoś z grupowiczów ?
Pozdr
Przemo

Dylek
20-08-2006, 21:59
To co znalazles ulatwia zarzadzanie kilkoma stronami za pomoca jednego panelu admina, ale gdy strony sa w postaci strona.com/A, strona.com/B, a nie A.strona.com, B.strona.com
Jak masz konto na OVH to do wielu rzeczy nie masz dostepu, a juz na bank nie do subdomen w formie automatycznej.

Sova
21-08-2006, 01:00
Z tego co mi się kojarzy to tam (ovh.org - konto 60free) wogóle nie ma możliwości przypisania subdomen w bazie....