PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor czcionki dla modulow / Main Menu Recources itp



eminesco
03-04-2010, 21:04
Witam uzytkownikow forum.

MOj problem.

przerabiam templatke standardowa : rhuk_milkyway Zmienilem kolor menu (tych niebieskich pol po lewej stronie w standardzie) a teraz chcialem zmienic kolor napisu : Main Menu np na kolor czarny.

Przeszukalem caly plik general.css , system.css oraz pliki css w folderze szablonu... nie potrafie odnalezc miejsca gdzie zdefiniona jest ta czesc kodu odnosna za kolor fontu w szukanym miejscu.

Dziekuje za pomoc.

zwiastun
03-04-2010, 21:31
Zainstaluj rozszerzenie dla FF - Firebug i naucz się z niego korzystać. Przeglądarka Chrome ma podobne rozwiązanie w standardowej wersji.

eminesco
03-04-2010, 21:34
Ok podajesz rozwiazanie , dzieki. Ale moglbys wyjasnic dlaczego w kodzie nie moge tego odnalezc ?? Chyba taki element jak kolor czcionki powinien byc definiwalny?

Dziekuje.

zwiastun
03-04-2010, 21:54
Jest zdefiniowany. A to, że nie potrafisz znaleźć ... no cóż, nie wszyscy wszystko potrafią.

eminesco
03-04-2010, 22:29
Dlatego Ci co nie wszystko potrafia pisza na forum aby uzyskac pomoc i na przyszlosc juz wiedziec :)... Moglbys czasami wykazac troche zrozumienia i odp na pytanie jak wiesz, bo chyba ku temu sluzy forum....

Przepraszam za mala dygresje od tematu... Jezeli ktos wie to bede wdzieczny za wskazanie, bo wydawalo mi sie ze przeszykalem juz wszystkie mozliwosc lecz nie znalazlem intresujacego mnie miejsca.

Robster
03-04-2010, 23:04
XStandard wydany jest w wersji Lite, instalowanej z Joomla! oraz w wersji Pro. Generuje czysty, zgodny ze standardem xHTML 1.1 kod, używa CSS dla formatowania. Zapewnia oddzielenie treści od formy.Źródło: http://wiki.joomla.pl/Tw%C3%B3rca_tre%C5%9Bci

I już wiesz dlaczego w kodzie nie widzisz treści odpowiedzialnych za formatowanie. Jest ona w pliku .css, a dzięki takim narzędziom jak Firebug i CHROME możesz w łatwy sposób podejrzeć jedno i drugie połączone w logiczny sposób.

Co do samego pytania, to musisz sobie uświadomić, że będzie coraz ciężej i pójście w tym momencie na łatwiznę (czyt. olanie wyżej wymienionych narzędzi) to kula w łeb (headshot) dla twojej dalszej pracy nad szablonem.

Pozdrawiam

eminesco
03-04-2010, 23:24
Dziekuje, troszke jasniej. Tylko ze ciezko mi to przyswoic skoro edutyje plik css z poziomu widows (programem notepad++) i nie moge tego znalezc :/ Nie chcialem isc na latwzien ale dosc sporo czytalem i pomocy i wiki oraz forum, google tez nie chce wspolpracowac...

Mam nadzieje ze bedzie szlo lepiej i uda mi sie odnalezc to czego szukam.

Dzieki za odp.

Robster
03-04-2010, 23:33
Dlatego @zwiastun napisał Ci o tych narzędziach. Po co masz szukać nie wiadomo czego w pliku .css, skoro możesz podejrzeć sobie w przeglądarce, która klasa odpowiada za dany element, a później tylko odnaleźć ją w arkuszu stylów (Ctr+F) i zmienić interesujący cię atrybut.

wojsmol
03-04-2010, 23:38
Witam
eminesco Jeżeli nie zmieniałeś konfiguracji modułów menu na zapleczu to interesuje cię
div.module_menu h3 {
font-family: Helvetica, Arial, sans-serif;
font-size: 12px;
font-weight: bold;
color: #eee;
margin: -23px -4px 5px -5px;
padding-left: 10px;
padding-bottom: 2px;
}linia 591 w pliku /templates/rhuk_milkyway/css/template.css, znalałem to w 30 sekund przy pomocy wspomnianego wcześniej firebug'a.
Pozdrawiam

eminesco
03-04-2010, 23:43
Bardzo Ci dziekuje za wyjasnienia. W natloku kodu przoczylem wielkosc zadana dla Main Menu jako h3 . Juz wszystko jasne. Jeszcze raz wielkie dzieki temat do zamkniecia.

Wojsmol
Rowniez dzieki trafilem tam i juz dziala jak trzeba, zainstalowalem chroma za porada, bo firebug nie chcial mi saie sciagnac;/