PDA

Zobacz pełną wersję : Mapa z powiększeniem



adasb82
04-04-2010, 15:19
Witam serdecznie,

Nie jestem pewien czy umieściłem ów post w odpowiednim dziale, proszę więc o ewentualną poprawkę.

Chciałbym stworzyć prosty wycinek mapy z zaznaczoną trasą na której widnieje 5 punktów. Po najechaniu na dany punkt rozwija się pole w którym widzimy (dokładniejsze zdjęcie) powiększenie danego punktu.

Proszę tylko o sugestię jak najprościej stworzyć coś takiego... czy swish czy adobe flash. A może ktoś ma jeszcze inny pomysł.

z góry dziękuje.

idek
04-04-2010, 15:49
najlepiej to zrobić technika, która jest Ci najbliższa, bo da się to zrobić wieloma sposobami.. dlatego jak czujesz się lepiej we flashu, to zrób we flashu i analogicznie inne metody

moje
04-04-2010, 17:03
Albo skorzystaj do rozszerzeń do Joomla obsługujących mapy googla- w dymku danego punktu można umieścić grafikę.

adasb82
04-04-2010, 17:59
@ moje - najchętniej bym tak począł, ale otrzymałem specjalną mapę ortogotofotogeniczną na której muszą być te punkty naniesione. Już się zastanawiałem nad tym aby taką mapę pociąć na plasterki w swish`u i oprogramować dany kawałek mapy odpowiedzialny za punkt. Ale zbyt dużo czasu by to pochłonęło... dlatego zwróciłem się tu o pomysł.

idek
04-04-2010, 18:02
no to generalnie we flashu to zrobisz najszybciej - o ile znasz :)

moje
05-04-2010, 16:18
Wykorzystaj CSS, będzie to lepsze rozwiązanie. Mapa tłem div'a, w nim punkty, które po najechaniu/kliknięciu pokaże zdjęcie.

adasb82
06-04-2010, 10:32
W css.. może i pomysł dobry, ale jak się okazuje pomysłodawca wymaga aby zablokować możliwość zapisywania tej mapy. Wiem, wiem... dla bardziej obeznanego nie ma takiego sposobu, który przeszkodził by w skopiowania tego pixa.

Bahanetii
08-04-2010, 21:17
Zajrzyj do http://tech.reumer.net/ tam masz kody, przykłady i zastosowania do plugin_googlemap2
spokojnie klepniesz w 10 minut, :-)

adasb82
08-04-2010, 22:26
Dzięki za podpowiedź, pluginy z pewnością się przydadzą na jakąś okazje. Niestety do tego zlecenia, nie mogę wykorzystać mapy goglarkowej..a mapę dostarczoną przez zleceniodawce. Klepie to niestety we flashu.

Bahanetii
08-04-2010, 22:44
Wiesz co myślę, ta opcja z tłem CMS'a nie była taka zła, zablokowałbym prawy klawisz i po prostu wstawiłbym mapę jako podstronkę w iframe i zrobił blok na inframie a nie na czołowej przez co nawet z przeglądarki zapis oraz wydruk byłby niemożliwy (prawie, jak to ktoś powiedział zawsze jest sposób - tylko trzeba go znać :-) zależnie od potrzeb na początek proponuje walnąć potrzebującemu zrzut ekrany jakim free warem z dużą rozdzielczością i po ptokach :-) . Ostatnio jeden artysta miał ból rozliczeniowy i zmienił nieopacznie podany pass adminka po wykonaniu witrynki żebym nie mógł wyłączyć, tylko był odrobinę niedouczony :-) i wyłączyłem :-)

moje
09-04-2010, 19:07
Takie "zablokowanie" tak naprawdę nic nie daje, bo nie ważne jakbyś tego nie zabezpieczył to ten plik i tak i tak znajdzie się na komputerze osoby przeglądającej (w większości osób nawet o tym nie wie), z resztą jak wszystko co przegląda się w sieci.

EDIT:

Nie ma tutaj znaczenia czy jest to plik jpg, swf czy jakiś inny.

Bahanetii
09-04-2010, 19:29
Masz absolutną rację, tylko wytłumacz to zleceniodawcom kolegi że jak już coś jest, to zawsze też jest sposób :-) /w przypadku zabezpieczenia które proponowałem, sam podałem najprostszy sposób obejścia :-) , plik flash też się da wygrabić, można jak ktoś ma ochotę ściągnąć całą witrynkę z zawartością do potrzebnej nam głębokości, więc jak napisałem, jak już jest to i sposób jest :-)
I pozdrawiam.
P.S. Na miejscu zleceniodawców kolegi odpuścił bym sobie temat całkowicie z tej strony, natomiast dałbym upoważnienie do ścigania za naruszenie praw którejś z firm, które z tego żyją (zapytasz o czym mówię, po prostu sam kiedyś dostałem z tego powodu po uszach i musiałem podpisać ugodę, a i tak trochę mnie to kosztowało :-)
P.S. 2. Żeby było ciekawiej również chodziło o mapę i jeszcze do tego oberwałem za witrynę którą robiłem za free dla organizacji non profit :-)

moje
09-04-2010, 19:35
Chyba, że przesyłałbyś strumieniowo tą mapkę :D

Ale i tak by się buforowała na dysku.

Bahanetii
09-04-2010, 19:40
Tara, rara - to też sobie zapiszę in direct time :-)
Tak więc i tu figa z makiem :-)
Swoją drogą to dopiero byłaby heca - Wyobrażasz to sobie, statyczny obraz mapy podawany strumieniowo :-)
Proponuje żeby jeszcze zaprosić ze stu gości jednorazowo na witrynkę i DOS jest wielce prawdopodobny :-)
Pozdrowionka

moje
09-04-2010, 19:52
Tak czy siak polecam użycie CSSa, bo jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, a do tego nie zapycha łącza jak swf.

Bahanetii
09-04-2010, 20:07
Podpisuję się pod Twoją sugestią z całą rozciągłością, może to nie jedyne rozwiązanie lecz zapewne optymalne i jak widać zauważasz podobnie do mnie poboczne korzyści tego rozwiązania. Miło przeczytać iż czasami ktoś postrzega coś podobnie :-) , mimo iż za zbyt doświadczonego się nie postrzegam.
Pozdrawiam