PDA

Zobacz pełną wersję : Nadpisałem plik configuration.php configuration.php-dist zgrzewka PIWA czeka !



KrzysiekN
05-04-2010, 20:05
Witam jak w temacie nadpisałem te pliki i strona nie działa ... co teraz zrobić nie miałem backupa napisałem juz do admina serwera o backup ale nie wiem jak z tym bedzie prosze o pomoc w joomli z tego co widze mam jeszcze katalog install ze zmieniaona nazwą ale jest czy z tego można jakos wydusic dane do configuration.php ?

Co mam teraz zrobić ?


Z góry serdecznie dziękuję za pomoc funduję zgrzewkę piwa za rozwiązanie problemu ( w formie pieniężnej) ...

big_krzysiek
05-04-2010, 20:12
masz namairy na baze danych...
pokombinuj z plikiem: configuration.php-dist ( z instalki)
jak juz powpisujesz wlasne dane to zapisz go pod nazwa configuration.php

KrzysiekN
05-04-2010, 20:21
Hmm jeśli chodzi o namiary na bazę danych to mam wszytsko oprucz tego sekretnego kodu mosConfig_secret w tej chwili zrzucam wszystko z serwera na kompa i nie moge eksperymentować ale jutro spróbuje i tego ... zobaczymy i czekam na inne podpowiedzi moze prostsze ..

big_krzysiek
05-04-2010, 20:27
cytat z pomoc.joomla.pl:

$mosConfig_secret = 'mFTiR7qZpsMwJqK8';

Jeśli plik konfiguracyjny nie jest generowany podczas instalacji, ale tworzony "ręcznie" na podstawie pliku configuration.php-dist zalecane jest wyedytowanie tego szyfru - dokonanie w nim zmiany dowolnych albo wszystkich znaków. Poziom bezpieczeństwa podnosi również zmiana sekretnego słowa od czasu do czasu..

KrzysiekN
05-04-2010, 20:31
No tak ale ja nie mam obu plików bo oba nadpisalem innymi danymi .... Także z dist nie mogę nic sczytać

big_krzysiek
05-04-2010, 22:08
ok, ale w instalce joomla masz "czysty" plik configuration.php-dist ...:-)

KrzysiekN
05-04-2010, 22:15
Te joomle instalowałem ok 2,5 roku temu jeśli pisze o instalce to myślę o folderze który trzeba skasować z ftp tylko to mi zostało (pod zmienioną nazwą) czysty plik to mogę rzeczywiście wziąć z in stalki i coś tam powstawiać co wiem spróbuję jutro najbardziej sie boje o brak tego kodu $mosConfig_secret to chyba jest podstawa o ile się nie mylę ? Bo jest on jedyny w swoim rodzaju..

big_krzysiek
05-04-2010, 22:34
ale sie uparles z tym sekretnym kodem sluzacym do szyfrowania sesji ...:-)
sprobuj tam wpisac jakis ciag liter i cyfr bez polskich znakow...

co do tego co trzeba usunac zaraz po instalacji...chyba nie zmieniles nazwy folderu na installation1..., lub cos w tym stylu latwe do odgadniecia? ...:-)

"pusty" plik configuration.php-dist masz w kazdej instalce joomla

KrzysiekN
05-04-2010, 22:44
heh wprowadziłem pare zmian w tych plikach i o dziwo działa .... w sumie zrobiłem to sam ale dzięki tobie mi się chciało to robić bo już byłem zrezygnowany więc zawdzięczam to tobie skontaktuj sie ze mną na priv wyslij mi wiadomosc..