PDA

Zobacz pełną wersję : pliki dostępne tylko dla zalogowanych - z podglądem



m1k
06-04-2010, 20:12
Witam, jestem nowym użytkownikiem joomli, chciałbym wykonać swoją pierwszą stronę i mam 2
pytania, proszę o pomoc.

1) tytułowe

chciałbym aby na stronie była część tylko dla osób zarejestrowanych np dla 30 osób, ale nie
każdego kto się zarejestruje, tylko dla wyselekcjonowanych 30 osób, i aby po zalogowaniu osoby te miały dostęp do plików umieszczonych na stronie np *.doc lub *.pdf, chciałbym wiedzieć kto z owych 30 osób przejrzał czy też ściągnął ten udostępniony dokument. Czy coś takiego jest do zrealizowania ?

2) kopia i przeniesienie strony

ponieważ dopiero się uczę joomli więc chciałbym zrobić stronę na darmowym hostingu i gdy będzie
ukończona zrobić jej kompletną kopię i przenieść na serwer płatny. Aby zrobić kopię zainstalowałem
JoomlaPack 1.2. ale mimo iż tworzę kopię i witryny i baz, to po ściagnieciu kopii strony w formacie zip,
nie mogę rozpakowac tego archiwum, wyskakuję błąd archiwum, brak plików do rozpakowania.

proszę o poradę jak to zrobić prawidłowo, kopię strony i baz tak by po
ukończeniu strony można było ją przenieść w całości na inny serwer.

Dodam tylko że zainstalowałem Joomla_1.5.15-Stable-Full_Package_PL.

PeFik
06-04-2010, 23:15
odp 2) ponieważ mamy do czynienia z CMS , a więc należy skopiować zarówno pliki jak i bazę danych, w tym celu przydatny okaże się komponent JoomlaPack zwany teraz Akeeba.

odp 1) Standardowo Joomla! tego nie potrafi, ale można przecież zamknąć rejestracje po przekroczeniu liczby 30 osób. Albo ręcznie założyć tym 30 osobom konto.

To tak w dużym skrócie.

m1k
07-04-2010, 07:45
2) Wspomniałem w pierwszym poście że zainstalowałem JoomlaPack 1.2(teraz Akeeba) i właśnie korzystając z tego komponentu korzystam przy robieniu kopii. Obie kopie robi mi prawidłowo, kopia strony zajmuje lekko ponad 6 mega, ale po ściagnięciu na dysk zajmuje niecałe 2 mega i nie da się tego archiwum otworzyć. Nie wiem czy to jest prawidłowe, czy to jest kopia której ma nie dać się normalnie otworzyć a jedynie przy odzyskiwnaiu strony z joomli czy jakiś błąd.

1) Nie mogę zamknąć rejestracji po 30 osobach, bo to mają być wybrane 30 osób a nie 30 pierwszych. Jasne mogę założyć te 30 kont (np. strona dla szkoły, ale dostęp do zalogowanej treści ma mieć tylko jedna klasa (30 osób)) i muszę wiedzieć kto z tej 30-tki się zalogował i ściągnął/przejrzał umieszczony plik. Jak to zrealizować ?

zwiastun
07-04-2010, 10:54
Na przykład Docman umożliwia stworzenie grupy użytkowników i nadanie im uprawnień

m1k
07-04-2010, 13:42
Możesz napisać coś więcej ?
czyli za pomocą docmana stworzę grupę 30 użytkowników i co dalej, czy będę miał podgląd na ściągnięte przez nich pliki ? a dokładniej czy będę widział kto przeczytał udostępniony dokument a kto nie ?
bo to jest dla mnie najważniejsze, dokument udostępniony dla wybranych i podgląd jego odczytania.

zwiastun
07-04-2010, 14:38
To znaczy, co mam Ci napisać? Poradnik jeszcze raz? Bo nie rozumiem!

m1k
07-04-2010, 20:08
Czyli mam stworzyć grupę 30 użytkowników i tylko oni będą mogli zobaczyć udostępnione im pliki(nie wszystkim zarejestrowanym tylko tej wybranej 30tce), i pytam teraz w jaki sposób rozwiązać to że muszę wiedzieć że udostępniony plik został przez każdego z nich przeczytany ?

zwiastun
07-04-2010, 21:59
Najprościej, jak sądzę, będzie wysłać im pocztą elektroniczną za potwierdzeniem odbioru i z odpowiedziami na pytania kontrolujące, czy przeczytali.
Wybacz złośliwość, ale komu i po co taka usługa, z której nie tylko musi skorzystać, ale jeszcze potwierdzić Ci, że skorzystał.

m1k
07-04-2010, 23:24
Więc może ktoś inny wie jak to zrealizować ?

zwiastun
07-04-2010, 23:34
Czy to naprawdę takie trudne skorzystać z otrzymanej podpowiedzi? Sprawdziłeś komponent? Zobaczyłeś co oferuje?