PDA

Zobacz pełną wersję : joomla na XamPP- pliki się nie odświeżają



plol123
06-04-2010, 21:54
No więc tak wrzuciłem sobie joomle do folderu htdocs i ustawiłem dostęp do bazy danych i ogólnie portal działa. Ale chciałem sobie wprowadzić małe zmiany w moim szablonie więc edytowałem plik stylów.css od mojego szablonu ten znajdujący się w folderze htdocs. Normalnie go zapisałem jednak zmian nie widać. Gdy otworzę plik ponownie widać, że zmiany się zapisały. Dlaczego mimo to nie widać zmian na stronie ?? Jakieś błędne ustawienia Xampp'a ?

Raveren
06-04-2010, 23:20
A próbowałeś odświeżyć stronę? Może to przeglądarka trzyma poprzednią wersję w pamięci?

plol123
07-04-2010, 06:39
niestety ale to nie oto chodzi przed każdą próbą odświeżenia strony czyściłem pamięć podręczną przeglądarki ale to nie skutkowało problem musi leżeć w czymś innym tylko czym ??

Raveren
07-04-2010, 08:34
Jaką masz wersję XAMPP? Ja używam 1.7.1. Testowałem nowsze, ale były jakieś problemy z PHP i zrezygnowałem (może już autorzy poprawili???).
Generalnie poprawnie zainstalowany XAMPP i Joomla MUSZĄ działać! Jeśli nie wiesz co się stało - najszybciej będzie zrobić reinstalację wszystkiego (szablon daj oryginalny) i metodą małych kroczków śledzić efekty zmian. Wykonałem już chyba z tysiąc instalacji szablonu i kilkaset z nich poprawiałem. Tylko raz miałem problem z XAMPP po przejściu na wersję z PHP 5.3.x

plol123
07-04-2010, 19:10
jak kożystam z tego najnowszego Xamppa tego cy wyszedł w kwietniu 1.7.3 bodajże. Instaluje się inaczej niż inne wersje ale w poprzedniej 1.6.7 wiałem dokładnie to samo :/ Nie wiem w czym problem :(

trzepiz
07-04-2010, 19:30
a musi być ten XAMPP ? Nie możecie zmienić na movAMP PL ? - działa bez zastrzeżeń (poza znanymi błędami pod niektórymi systemami Windows Vista)

plol123
07-04-2010, 19:50
teoretycznie może być movAMP tylko czy mogę na nim postawić też forum phpBB czy tylko joomle ?

trzepiz
08-04-2010, 07:51
movAMP PL to Apache, MySQL i PhpMyAdmin - jeśli to ci wystarczy to możesz "postawić" na tym wszystko .... Od Xampp różni się tym, że jest prostszy (moim zdaniem) i "lżejszy" (w pojęciu oprogramowania)