PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edycją szablonu w Joomla 1.5



Endru
07-04-2010, 09:03
Witam wszystkich!
Używam programu Firebug 1.5.3 do wyszukiwania kodu poszczególnych elementów na stronie i w ten sposób znalazłem kod html do edycji tytułu na stronie startowej i na banerze ("game punk" na zdjęciu)

Foto (http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0410/stronka57f7.jpg)

Kod wygląda tak:


<div class="componentheading">
Game Punk</div>

oraz


<div class="sitetitle">Game Punk</div>

Jak mogę to edytować, aby się tego pozbyć?
W plikach .css nie ma tego kodu.

Szmaragdowo-zielony jestem w tych sprawach, więc postanowiłem tutaj poprosić o pomoc :)

KYCu
07-04-2010, 09:30
Witaj

wiesz cokolwiek o robieniu stron internetowych? wiesz co to jest CSS a kod html? poznałeś podstawy obsługi Joomla?


Jak mogę to edytować, aby się tego pozbyć?
W plikach .css nie ma tego kodu.
Podpowiem, nie szukaj tego w css...

...resztę masz tutaj www.wiki.joomla.pl

PeFik
07-04-2010, 09:32
Podaj link do www

p.s.
Mi to wygląda na treść zarządzaną z CMS, hehe
widać że nie masz zielonego pojęcia o HTML i CSS, a bierzesz się za CMS-y
Zacznij od podstaw, bo potem są takie kwiatki

Endru
07-04-2010, 09:42
Właśnie dlatego napisałem, że się nie znam :)

Całość zbudowałem na gotowym szablonie i paru pluginach. W ogóle zacząłem pracę z Joomla by uniknąć nauki języków, ale widać to chyba nieuniknione :p

Strona to www.gamepunk.pl (http://www.gamepunk.pl)
Z góry mówię, że jeszcze nie dokończona.

Mam jeszcze parę problemów, np podczas wybierania kategorii znika menu główne, albo podczas wyświetlania alfabetycznego zawsze druga pozycja jest podświetlana na czarno.


PS: całą swoją "wiedzę" o Joomla zaczerpnąłem z poradnika Komputer Świata.

palyga007
07-04-2010, 10:03
Komputer świat hahaha...
www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl) bez poznania podstaw cały czas będziesz zadawał takie za przeproszeniem głupie pytania...

Ale niech Ci będzie
Wejdź w menu główne swojej witryny Home->zmień->parametry systemu-> pokaż tytuł strony->nie

Ale o takie rzeczy się nie pyta takie rzeczy się czyta...

Endru
07-04-2010, 10:12
Niestety, ale zmiana w Home nie pomogła.

Tytuł na banerze i stronie ciągle się wyświetla.

Edit

Jednak pomogło. Tylko nie od razu się załadowało.
Pozostał jeszcze ten napis na bannerze.

palyga007
07-04-2010, 10:23
Nie osłabiaj mnie...
Na stronie nie wyświetla sie na 100%
Nie będę na forum indywidualnego kursu joomla prowadzić. Skoro wszystko jest TUTAJ (http://wiki.joomla.pl/Nowicjusze)

zwiastun
07-04-2010, 10:26
Przyjdzie mi może włosiennicę włożyć i we własne bić się piersi, ale...
1. Joomla! jest po to, aby mogły z niego korzystać osoby, które "nie mają pojęcia o HTML i CSS", więc przestańmy wyrzucać co rusz, że ktoś się nie zna... Bo zwykle do niczego dobrego to nie prowadzi.
2. @Endru:
- Jeśli korzystasz z Firebuga, to znalazłeś kod HTML, który jest generowany przez główny plik szablonu (index.php) oraz kod CSS, zapisany w plikach szablonu (głównie w arkuszach stylów).
- Kod HTML <div class="componentheading">Game Punk</div> jest generowany przez Joomla; to tytuł strony/komponentu, który obsługuje treść. Można go wyłączyć w parametrach pozycji menu.
- Kod <div class="sitetitle">Game Punk</div> pochodzi z pliku szablonu. Można by go usunąć, ale to - nazwa witryny. Raczej trzeba by go ukryć np. za pomocą css, umieszczając w regule klasy .sitetitle wiersz:
display: none;
.sitetitle {color:#2370AE;
display:none;
float:left;
font-size:15px;
font-variant:small-caps;
height:30px;
padding:50px 0 0 100px;
}
W pliku template.css (za wierszem 98).

Endru
07-04-2010, 10:32
Ok, dziękuję bardzo za pomoc i bardzo przepraszam, że narobiłem tyle bigosu.

Jednak tylko z pozoru wydawało mi się to wszystko proste.
Jeszcze dzisiaj spróbuję dokładnie poczytać o podstawach.
W poradniku KŚ były tylko gotowce podane, ale jak chciałem samemu coś pozmieniać, to zaraz się schody zaczęły.


Edit
Poszperałem i udało mi się również rozwiązać również problem z czarnym tłem w alfabetycznym porządkowaniu pozycji.

Temat można chyba już zamknąć. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!