PDA

Zobacz pełną wersję : Pojawiający się komunikat: Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny.



Diabl0
07-04-2010, 21:48
Witam!
Zacznę od początku. Posiadam Joolmę 1.5.15. Wgrany JomSocial.
Na stronie głównej potrzebowałem formularza pisania artykułów przez użytkowników.
Te, które znajdowały się w internecie nie spełniały moich potrzeb.
Stworzyłem więc dodatkową pozycję w menu> Artykuły> Wyślij artykuł.
Wszystko równo chodziło, po odpowiednim ustawieniu wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogli być autorami artykułów. Niestety, ta opcja z kolei posiada za dużo możliwości [wymagam jedynie, by użytkownik mógł wybrać sekcję i kategorię oraz by jego artykuły były powiązane z jego kontem (WDsubmit dla przykładu nie wiąże artykułu z autorem)]. Odnalazłem odpowiedzialny za ten formularz plik na serwerze:

joomla/templates/yoo_explorer/html/com_content/article
Otworzyłem go w edytorze. Żeby wszystko ładniej się eksponowało całą ramkę "publikacja przeniosłem pomiędzy edytor tekstu a miejsce do wpisania tytułu. Usunąłem ramkę metadane.
W ramce "Publikacja" zaznaczyłem wszystko, prócz opcji "Wybierz sekcję" oraz "Wybierz kategorię". Zaznaczony kod ukryłem w spoilerze, który następnie zablokowałem. To tyle tytułem wstępu.
Teoretycznie wszystko działa, bo jedyne co zmieniłem to kolejność wyświetlania się informacji. Jako admin mogę korzystać z tego formularza, jednak nieważne czego bym nie robił, żaden zarejestrowany użytkownik nie może go użyć. Nie wiem co się stało. Zanim zacząłem edycję nie było problemów. Może przez przypadek usunąłem jakąś ważną część kodu? W panelu administracyjnym zmieniłem poziom dostępu do tego menu na Powszechny, następnie Rejestrowany, nawet Specjalny. Wciąż nic, nie jestem w stanie sam rozwiązać tego problemu. Proszę, pomóżcie.

nikszal
07-04-2010, 22:08
A kto ma wiedzieć, co tam sobie namieszałeś w kodzie?

Masz JoomSocial, szablon yoo_ , więc zapytam nieskromnie - kolega posiada licencje na te "fanaberie"? Jeśli tak, to poproszę o adres strony.

zwiastun
07-04-2010, 23:07
1. Po co komu te usunięte dywagacje?
2.@Diabl0:
a) "fanaberie" są w cudzysłowie
b) w pytaniu @Nikszala oskarżenia nie ma, skoro reagujesz w myśl przysłowia "Uderz w stół", to się nie dziw.
c) Twój opis jest jasny dla Cię, ale nie dla kogoś, kto tego nie widzi. Zatem dostarcz odpowiednich informacji.

Dylek
07-04-2010, 23:38
Jakby chcial - to by dostarczyl, a nie prowadzil przepychanki. Wsparcie do szablonow YOO ma na ichnim forum, do JoomSocial rowniez.