PDA

Zobacz pełną wersję : problem z logowaniem do panelu admina



Karol Stefaniak
08-04-2010, 10:00
Witam

Mam problem z logowaniem się do panelu administratora.
Wpisuje prawidłowy login i hasło (na 100% jest dobre).
Problem w tym, że nie wyświetla mi się strona po zalogowaniu. Na belce pojawia się napis zaplecze. System myśli ze jest już na stronie panelu administracyjnego a mi wyświetla dalej stronę do logowania (stona/administrator). Nie wyświetla żadnych błędów.

Problem powstał, gdy zmieniłem w bazie danych tabelę jos_users pole id z 62 na 63.

Zmieniłem dlatego, że miałem wcześniej inny błąd, który pojawiał się na stronie mianowicie informacja: "JUser::_load: Unable to load user with id: 63" Teraz już się ten błąd nie pojawia, a nie mogę zalogować się do panelu administracyjnego.

Za każą pomoc w rozwiązaniu problemu z góry dziękuję.

Karol Stefaniak
11-04-2010, 10:29
Witam
Sam rozwiązałem problem

W przypadku, gdy podczas logowania (prawidłowy login i hasło) do panelu administratora pojawia się informacja (po wyczyszczeniu historii przeglądania przeglądarki) "Twoja sesja wygasła, zaloguj się ponownie" lub jeśli Joomla nie zwraca żadnych informacji a wpisany login i hasło znikają do ponownego wpisania należy edytować bazę danych: tabela jos_plugins, rekord 5 o nazwie "User - Joomla!" w polu "published" zamiast 0 powinno być 1.

I do tego jak się posypią użytkownicy Joomla a mamy gdzies backup starej bazy to można tak...
cytuje z innego problemu na forum:
"Oprócz wypełnienia tablicy mos_users musimy uzupełnić tablicę mos_core_acl_aro gdzie wiążemy id uzytkownika z jego nazwą (nie z nickiem). Na koniec trzeba jeszcze uzupełnić mapowanie użytkownika na grupę w tablicy mos_core_acl_groups_aro_map - łączymy tutaj id grupy z id z tabeli mos_core_acl_aro."

Mam nadzieję, że komuś pomogę
Pozdrawiam

Agata
11-04-2010, 20:40
Witam Karolu,
Dzięki za opublikowanie Twojego rozwiązania.
Bardzo mi pomogłeś, właśnie miałam identyczny problem:)
Dziękuję i pozdrawiam!
Agata

dabros
21-07-2010, 09:14
Wielkie dzięki za skuteczne rozwiązanie problemu!!!


Pozdrawiam

Adrian Bednarek
31-07-2013, 11:55
Witam wielkie dzięki za pomoc wszystko działa perfekcyjnie!:up: