PDA

Zobacz pełną wersję : własny komponent - jak licencjonować



mirekmc
08-04-2010, 12:32
Witam,
Stworzyłem własny komponent do Joomla. Napracowałem się przy nim i chciałbym aby nie można było go rozpowszechniać na licencji GPL.
Mianowicie chciałbym pobierać opłatę za zakup komponentu. Czy jest jakiś sposób na kontrolowanie co się dzieje z napisanym przeze mnie komponentem? Chodzi mi o to, abym np. w jakiś sposób mógł kontrolować gdzie komponent jest używany, coś w stylu licencji na domenę...
Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć jakieś rozwiązanie?

zwiastun
08-04-2010, 12:36
Witam,
Stworzyłem własny komponent do Joomla. Napracowałem się przy nim i chciałbym aby nie można było go rozpowszechniać na licencji GPL.
Hmmm. To masz problem z głowy... Chyba, że zapewnisz sobie promocję, bo rozszerzenia dla Joomla niewydane na licencji GNU GPL w katalogach rozszerzeń Joomla nie zostaną umieszczone!

big_krzysiek
08-04-2010, 12:55
pytanie co to jest za komponent, do czego sluzy, komu bedzie przydatny, czy nie ma darmowych odpowiednikow itd...

oplate pobierzesz tylko od osob, ktore wyraza chec jego kupienia bo nie uznaja kradzieży, ale co sie z nim bedzie pozniej dzialo, tego nie wie nikt....
znajac pomyslowosc naszych rodakow (oczywiscie tych pozostałych 5% , bo reszta przestrzega przykazan...:-) ) i nie tylko ... znajdziesz go kiedys w uzyciu z usunietymi "znakami firmowymi" itd

przemysl to i zastannow sie nad udostepnieniem na licencji powszechnej z pozostawieniem linku do twojej strony...a tam bede informacje, ze piszesz komponenty na zamowienie...chyba lepiej na tym wyjdziesz...