PDA

Zobacz pełną wersję : dziwny problem z instalatorem



trb
08-04-2010, 16:20
witam.
posiadam konto hostingowe na az.pl. Ostatnio w Cpanelu zobaczyłem komunikat:

Konfiguracja interpretera php została zmigrowana do plików .htaccess Zmiany w konfiguracji interpretera php mogą Państwo dokonywać samodzielnie poprzez dyrektywy php_value umieszczone w plikach .htaccess Niniejsza zmiana podyktowana jest zwiększeniem elastyczności konfiguracji środowiska php oraz zapewnieniem zgodności z ogólnie przyjętymi standardami. Zauważyłem że plik .htaccess w katalogu głównym konta hostingowego jest ustawiony jako aktywny (tzn. z kropką a nie rozszerzeniem .txt).
Na tymże koncie mam postawione dwie instalacje joomli 1.5.15. Od czasu pojawienia się opisywanych przeze mnie zmian nie mogę nic zainstalować przez instalatora systemu joomla w panelu admina.
Po prostu przy próbie instalacji czegokolwiek wraca mnie do okna głównego panelu admina i nic się nie dzieje.
Co ciekawe nic złego nie dzieje się ze starą instalacją joomli 1.0.8 którą mam postawioną jedynie w celach "muzealnych" na tym koncie. Udało mi się na niej przed chwilą zainstalować komponent galerii bez żadych kłopotów.
Nie znam się aż tak na środowisku php żeby zorientować się czy to właśnie opisywane zmiany spowodowały problemy z instalatorem, proszę o pomoc, w razie potrzeby wkleję kod z pliku .htaccess z serwera.
Nadmieniam że zmiana w tym pliku zaistniała tylko w katalogu głównym konta hostingowego, nie zmieniałem pliku htaccess.txt wewnątrz instalacji joomli na tych serwerach..

zwiastun
08-04-2010, 17:17
Milo, że aż tak bardzo ufasz w możliwości uczestników tego forum, ale czy nie uważasz, że z tym problemem należy się najpierw zwrócić do administratora swojego serwera? Dowiedzieć się dokładniej, jakie to zmiany zostały wprowadzone, jakie mogą być ich konsekwencje, jak sobie z nimi radzić?
Bo w gruncie rzeczy, to pytasz, czy my nie wiemy, co i jak pozmieniano na Twoim serwerze?

trb
08-04-2010, 17:25
Dziękuję za odpowiedź. Admina az.pl też już zapytałem, jednak licząc na ich prędkość odpowiedzi to sądzę że być może tutaj uzyskam ją szybciej. I na zasadzie skąd uzyskam pomoc szybciej, tym pełniej będę mógł się podzielić ze spostrzeżeniami dot. mojego problemu z drugą stroną. czyli jeśli tutaj uzyskam jakieś wskazówki to podsyłam je do admina az.pl i vice versa. Wiem że moje pytanie nie jest do końca sprecyzowane, ale sam fakt że w Joomli 1.0.x działa wszystko a w 1.5.x już nie, może być wskazówką.
Z kolei biorąc pod uwagę całość Pańskiego posta wnioskuję, że rozwiązanie mojego problem nie jest znane.

Zauważyłem pewną rzecz. Problem prawdopodobnie dotyczy wczytywania plików na serwer, ponieważ jeden z użytkowników mojej witryny zauważył że nie można wczytywać żadnych plików w Docmanie. Sprawdziłem również że problem jest w ogóle z uploadowaniem jakiegokolwiek pliku w całej joomli. Także myślę że w tym tkwi kłopot, spróbuję wobec tego sprecyzować również moje pytanie do admina az.pl.