PDA

Zobacz pełną wersję : CB i zakładka forum



dede23
09-04-2010, 12:29
Witam
Od kilku dni siedzę z nosem w internecie i szukam jakiegoś rozwiązania mojego problemu.
Standardowo w CB w profilu użytkownika jest zakładka Forum ale przez cały czas widnieje tam napis, że forum nie jest zainstalowane. Forum Agora niby integruje się z CB poprzez "jedno kliknięcie" ale napis w zakładce się nie zmienia czyli wychodzi na to że Agora integruje się z CB ale CB nie integruje się z Agorą.
Czy jest jakiś sposób aby ten problem rozwiązać?

orletacieladz
20-04-2010, 15:56
ja jednym portalu używam Agory na drugim Kunena. Zdecydowanie jestem bardziej zadowolony z forum Kunena.
Moja rada odinstaluje agora zainstaluj kunena i nie będziesz miał problemów.

Pozdrawiam

dede23
21-04-2010, 14:58
Dzięki za propozycję;) skorzystałem i faktycznie zakładka forum w CB już działa jak należy, ale jest teraz inny problem, ponieważ jak klikam w forum na odnośnik "Twój profil" to pokazuje mi profil forum a nie profil CB. Wiem, że w ustawieniach Kuneny jest opcja "Profile", ale nie chce mi jej przełączyć na CB ponieważ Kunena twierdzi, że mam starą wersję CB.
CB wersja 1.2 RC 4, Kunena wersja 1.5.11
Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

seba.adm
21-04-2010, 18:16
... Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Tak, tylko jedno - najbardziej rozsądne. Aktualizacja komponentu CB.
Aktualna wersja: >>Community Builder 1.2.2<< (http://extensions.joomla.org/extensions/communities-a-groupware/communities/210)

dede23
21-04-2010, 23:47
kurde, a byłem pewny że 1.2 RC 4 jest najnowszą wersją:/.... w takim razie faktycznie teraz już powinno wszystko hulać. Mam tylko pytanie - jak zwykle - w związku z tym, że mam trochę dodatków poinstalowanych w CB no i użytkownicy strony mają pozakładane swoje profile, to wolę zapytać niż coś spipczyć. Czy wystarczy że w instalator wrzucę nowe pliki CB? czy trzeba jakieś pliki z serva kopiować na dysk i odinstalować najpierw starą wersję CB? Oczywiście zależy mi na tym żeby nie utracić danych.
Może to banalne pytanie ale będę wdzięczny za odpowiedź

alex51
22-04-2010, 07:56
Zaktualizowanie do najnowszej wersji CB nie spowoduje utraty danych ani dodatków. Mimo to jak zwykle wskazane jest zrobienie kopii bazy danych przed takimi zabiegami, choćby tabel CB, ale to tak dla "świętego spokoju". Dla jeszcze większej pewności można zrobić pełną kopie witryny za pomocą komponentu Akeeba (dawniej - Joomlapack). W tej kopii znajdą się wszystkie pliki z serwera + kopia bazy danych. Ze względów bezpieczeństwa dobrze mieć taką kopię z ostatniej dobrze działającej witryny i aktualizować ją po każdej wprowadzonej zmianie.

dede23
22-04-2010, 10:56
Kolejne sprawozdanie. Zrobiłem kopię zapasową całej strony. Akeeba jest rewelacyjny... poszło szybko, łatwo i bez bólu. Zaktualizowałem CB do wersjii 1.2.2 i teraz ładnie wyświetla mi że moja wersja CB to właśnie 1.2.2 więc o złej aktualizacji chyba nie ma mowy. Ale kuurcze dalej jest problem z integracją Kuneny z CB. Emblematy integrują się ładnie, ale ustawienia profilu za nic nie chcą się zintegrować. Wyświetla mi się błąd:



Wykryto problem integracji z Community Builder:
Integracja Community Builder Profile działa jedynie po opublikowaniu pluginu w Community Builder.
Saving the Kunena configuration will disable integration and hide this warning.


Jeśli chodzi o plugin to zainstalowałem i opublikowałem CB Kunena/Joomlaboard/Simpleboard Tab. Innego nie mogę znaleźć :( Zaczynam już siwieć od tego wszystkiego, a zależy mi na tym

alex51
22-04-2010, 11:04
Czy dodałeś też potrzebną zakładkę w CB Field Management?

dede23
22-04-2010, 11:30
Problem rozwiązany:) Okazało się, że kiedy chciałem zdziałać cokolwiek z zakładkami w CB, albo chciałem edytować pluginy to wyskakiwał mi błąd ze ścieżką prowadzącą do pluginów CB. Stwierdziłem, że nie ma co myśleć... odinstalowałem plugin o którym pisałem wcześniej - CB Kunena/Joomlaboard/Simpleboard Tab i nagle wszystko zaczęło działać. Nie ma już żadnych błędów, a Kunena całkowicie integruje się z CB.
Wychodzi na to, że co za dużo to niezdrowo:) Dzięki wielkie wszystkim za pomoc

dede23
22-04-2010, 11:59
A jednak nic się nie rozwiązało ;( owszem - Kunena przestała wyświetlać błędy, ale teraz nie mam w ogóle zakładki Forum w CB, no a w końcu zależy mi właśnie na tym, żeby ta zakładka była i żeby działała jak trzeba. Po ponownym zainstalowaniu wspomnianego już dwa razy pluginu CB Kunena/Joomlaboard/Simpleboard Tab (http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/community-builder-extensions/community-builder-activities/7414?qh=YTo0OntpOjA7czoyOiJjYiI7aToxO3M6NjoicGx1Z2 luIjtpOjI7czo3OiJwbHVnaW5zIjtpOjM7czo5OiJjYiBwbHVn aW4iO30%3D) w ogóle nie mogę zalogować się jako użytkownik na stronie..... skończyły mi się już pomysły :(

alex51
22-04-2010, 13:54
Dziwnie to u Ciebie wygląda. Używałem starszej wersji tego dodatku - cb.simpleboardtab i sprawowała sie prawidłowo, pokazując dodatkową zakładkę w profilu użytkownika. Po odpublikowaniu tego dodatku zainstalowałem (nie bez problemów) wskazany przez Ciebie, nowszy plugin - cb.kunenatab. Również daje on szansę utworzenia zakładki w profilu CB, pokazującej wszystkie posty, napisane przez użytkownika.
Problemy, jakie miałem z zainstalowaniem dodatku cb.kunenatab polegały na konieczności ręcznego utworzenia katalogu wraz z 2 podkatalogami, o czym informował stosowny komunikat błędu.
Odinstalowywanie i ponowna instalacja dodatków CB nie powinno mieć wpływu na logowanie się na stronie.

dede23
22-04-2010, 14:26
Pokombinowałem trochę i sytuacja jest taka: Albo mam piękną zakładkę forum w profilu CB ale nie przenosi mnie z forum do profilu CB tylko do profilu Kuneny, albo na odwrót... czyli wychodzi na to, że nie da się zrobić jednego i drugiego jednocześnie... ale dlaczego? ...
A co do tego że jeden dodatek nie powinien wpływać na działanie innego to ostatnio miałem taką sytuację, że moduł wyszukiwania zarejestrowanych użytkowników blokował mi możliwość dodawania artykułów przez użytkowników strony..... dziwne, ale niestety......

orletacieladz
22-04-2010, 15:40
Podaj swój adres mailowy, to podeślę ci w załączniku pliki z moim pluginem forum kunena. Zastąpisz je i bład powinien zniknąć.

Pozdrawiam

dede23
22-04-2010, 23:15
Właśnie myślałem, że może ten plugin co go ściągnąłem jest jakiś nie teges... mój mail ozi17@o2.pl... będę bardzo wdzięczny za ten plugin

dede23
24-04-2010, 22:11
no i temat umarł:( jakby ktoś miał namiar na plugin cb.kunenatab inny niż ten zamieszczony na extensions.joomla.org to będę baaardzo wdzięczny

kakofoniks
08-05-2010, 00:25
nie umarł mam ten sam problem plus jak ktoś sie rejestruje to nie dostaje mejla aktywującego:(

dede23
09-05-2010, 00:40
u mnie co prawda nie ma problemu z rejestracją, ale poprzedniego problemu nadal nie rozwiązałem....

kakofoniks
09-05-2010, 04:41
ja już nie wiem ja zrobiłem tak dodałem zakładke profil cb w menu uzytkownika a skasowałem tą orginalną joomla włączyłem integracje cb z forum ale na forum pozostawiłem profil fotum bo ma więcej funkcji niz cb

A może ty będziesz mi w stanie pomóc w czymś innym jak się pozbyć zakładki w Profilu Uzytkownika CB

Społeczność to jest odsyłacz który pokazuje ze Profil został stworzony w CB