PDA

Zobacz pełną wersję : problem z remository



luknik
09-04-2010, 20:46
Hej!
Piszę tego posta ponieważ mam jeden problem. Zainstalowałem Remository dodałem pliki na serwer do katalogu components/com_romository_files i próbuję dodać je w interfejsie komponentu poprzez dodaj pliki znajdujące się na serwerze. Tutaj właśnie pojawia się wspomniany kłopot ponieważ nie mam pojęcia jaka ma być ścieżka absolutna (próbowałem już chyba 7 sposobów i żaden nie działa) ktoś pomoże??

dodam jeszcze że kiedy próbowałem dodać coś zdalnie to plik niby się wgrywał ale po pobraniu miał 1 bajt i się nie otwierał (w configu miałem ustawioną bazę danych jako przechowywanie plików) zmieniłem aby nie była to baza danych po czym znowu dodałem plik wczytywał troszkę dłużej (myślałem że po kłopocie) ale gdy próbowałem go pobrać to wyskakiwało nie znaleziono pliku i po kliknięciu w przycisk wracało na stronę główną

zauważyłem jeszcze, że każdy plik jaki dodam dodany zostaje automatycznie do zagubionych

liczę na szybką pomoc i dziękuję

big_krzysiek
09-04-2010, 22:59
witaj, mysle ze jak podasz sciezke bezwzgledna do katalogow komponentu, i masz dobre pozostale ustawienia, to twoje problemy znikna...

sciezka bezwzgledna znajduje sie w konfiguracji globalnej joomla...

luknik
10-04-2010, 11:29
problem polega na tym że z tą scieżką też probowałem i nic a moze pomożesz z tym problemem jaki opisuje akapit niżej dodam tylko że reinstalacja nic nie daje

dodam jeszcze że przy komponencie w głównym panelu piszę że nie ma praw zapisu
Domyślna przechowalnia zawartości: Plik systemowy
Domyślna przechowalnia plików: /home/sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/remos_downloads Brak praw zapisu w lokalizacji
Miejsce wczytywania plików: /home/sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/remos_downloads/uploads Brak praw zapisu w lokalizacji
CMS cieżka cache - ważne dla rss i kontroli dostępu: /sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/cache Są prawa zapisu w lokalizacji

tutaj tkwi chyba cały problem nie mam praw do zapisu plików w ścieżce która przechowuję pliki i tutaj moje kolejne pytanie mam nadzieję że ostatnie i że uzyskam na nie odpowiedź jak uzyskać prawa do tej lokalizacji

zmieniłem w konfiguracji ścieżkę do plików i uzyskałem do nich dostęp ale nadal nie mogę ich pobrać a przy zagubionych plikach nadal widnieje na końcu ta ścieżka /home/sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/remos_downloads/

teraz wygląda to tak

Domyślna przechowalnia zawartości: Plik systemowy
Domyślna przechowalnia plików: /sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/cache/pliki Są prawa zapisu w lokalizacji
Miejsce wczytywania plików: /sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/cache/pliki Są prawa zapisu w lokalizacji
CMS cieżka cache - ważne dla rss i kontroli dostępu: /sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/cache Są prawa zapisu w lokalizacji

a po zmianie z Domyślna przechowalnia zawartości: Plik systemowy na bazę danych wygląda wszystko idealnie na zielono

Domyślna przechowalnia zawartości: Baza danych
Domyślna przechowalnia plików: /sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/cache/pliki Są prawa zapisu w lokalizacji
Miejsce wczytywania plików: /sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/cache/pliki Są prawa zapisu w lokalizacji
CMS cieżka cache - ważne dla rss i kontroli dostępu: /sites/z/zu/zuk/zuksoft.za.pl/joomla/cache Są prawa zapisu w lokalizacji

zaś efekt nadal ten sam czyli żaden

nie znaleziono pliku

http://www.zuksoft.za.pl/joomla/components/com_remository/images/gohome.gif Dział plików - strona główna (http://www.zuksoft.za.pl/index.php?option=com_remository)

wszystko już naprawiłem a dla ciekawych powiem że chodziło o to że kiedy wbiłem do katalogów to na końcu pisało nieistniejąca ścieżka więc usunąłem wszystkie katalogi i zrobiłem je od nowa i teraz piszę tam baza danych i wszystko działa jak powinno; może ktoś będzie miał podobny problem wtedy mój temat na pewno okażę się bardzo pomocny