PDA

Zobacz pełną wersję : SEF w virtuemart i litera ł w pasku przeglądarki



jedzon
10-04-2010, 13:44
Witam,

Bardzo proszę o pomoc.
Założyłem proste adresy do sklepu VM (plugin vmsef).

Problem polega na tym że wszystkie polskie znaczki mogę zamienić na proste litery, np. ś-s, ż-z, itd...
Błąd pojawia się przy literce "ł" - w adresie przeglądarki pojawia się dziwny znaczek... a po kliknięciu VM przenosi na stronę główną (najpewniej dlatego że nie może znaleźć adresu do którego prowadzi link z tym dziwnym czymś)

Próbowałem zamienić w plik router (tak jak zrobiłem to dla innych polskich znaków) ł-l, próbowałem wpisać znak kodowy zamiast samej literki ł ale cały czas nic...

Czy ktoś może mi pomóc?

Z góry dziękuję.

Jeżeli ktoś będzie miał 2 minutki proszę o sprawdzenie i sugestie. Adres strony:
www.creatura.pl

Zakładka POLIGRAFIA-BIZNES KARTY - i tam już dowolnie co ma w nazwie BŁYSK

Pozdrawiam,
jedzon.

moje
10-04-2010, 14:01
Alias tworzy się zawsze bez polskich znaków diakrytycznych, czyli powinno być blysk. A ten znaczek pojawia się, bo jest różnica kodowań.

jedzon
11-04-2010, 09:56
dzieki za podpowiedz. Problem w tym ze aliasy sef tworzone sa na bazie tytulow z vm. Kazda inna litera, poza wspomnianym ł jest prawidlowo konwertowana na bezogonkowa. Problem stanowi tylko ł. Kodowanie ustawione wszedzie na utf. Ma ktos inne sugestie?

moje
11-04-2010, 12:23
To trzeba dopisać odpowiedni kod zamieniający ł na l albo tworzyć ręcznie aliasy.