PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka informacji



dolar
10-04-2010, 16:25
Witam.
1. Zainstalowałem szablon, o ten http://www.freejoomlatemplatez.com/beauty-a-fashion/joomla-15x/5492-beautiful-smile-siteground-j15-128.html i chciałbym zmienić tą całą górną grafikę, chodzi o ten prostokąt czarny z tą kobietą i tam chciałbym wstawić cos swojego tylko nie wiem w którym pliku i gdzie i co i jak szukać ?

2. Mam zainstalowaną wersję joomla 1.5.15 i wrzuciłem poprzez ftp spolszczenie do tej wersji o te j. polski dla 1.5.15 - łatka (FTP) (http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,724/Itemid,66/) ale tylko kilka rzeczy mi spolszczyło ? czy te spolszczenie jest nie kompletne ? które spolszczenie mam wgrać żeby było kompletne ?

3. Spolszczenie poszczególnych boxów ? Jestem na zapleczu -> Pozycje menu -> Projekt menu -> i na. Main Menu (jak najadę kursorem pokazuje mi się info "zmień tytuł menu" więc zmieniam na polską nazwę Moje Menu ale nic się nie dzieje ?, znaczy sie zmienia się nazwa ale nie jak jestem na stronie ? czy to jest tylko informacja dla mnie czy powinno zmienić text na stronie z Main Menu na Moje Menu ? Jeśli jest to tylko info dla mnie to poproszę o namiar gdzie mam to pozmieniać żebym miał w PL jak ktoś wejdzie na moją stronę.

4. Chciałbym zainstalować forum ale nie wiem którą mam wybrać wersję ? jakie forum warto wybrać waszym zdaniem ?

moje
10-04-2010, 16:49
Spolszczenie do Joomla się instaluje (jak wszelakie rozszerzenie) i instalujesz je kompletne dla danej wersji, a nie tylko łatkę.

Nazwę każdego modułu (w tym też menu), która ma być widziana na stronie, zmieniasz w ustawieniach danego modułu.

Co do szablonu, to podmieniasz plik szablonu odpowiedzialny za wyświetlanie danej grafiki lub zmienić to w module (jeśli to moduł odpowiada za wyświetlanie grafiki).
Nie wiem czemu podałeś link do pobrania, a nie do szablonu online.

dolar
10-04-2010, 19:04
Dzięki za info ;)
Jeśli chodzi o szablon to przepraszam za linka, musiałem przez pomyłkę wkleić nie ten, zaraz poprawię. I jeszcze pytanie , bo wiem że trzeba plik podmienić, ale nie wiem gdzie dokładnie go szukać ? ftp joomla/.....?/....... ?

moje
10-04-2010, 22:41
W odpowiednich katalogach dla szablonów 45 pytasz o bardzo podstawowe rzeczy, a jest to opisane na demo, wiki, pomoc(y) joomla.pl.

A jeśli nie chce Ci się czytać, to zawsze jest podgląd kodu strony ;)