PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w stworzeniu menu... Bardzo pilne!!!!



best_team
11-04-2010, 12:01
Witam

prosze o pomoc w stworzeniu menu takiego jak jest tutaj www.banery.waw.pl (http://www.banery.waw.pl)

po prawej stronie są: Banery reklamowe, Flagi i druk na tekstyliach itd.

chodzi mi o taki efekt menu ze kazdy przycisk będie miał własnie osobną grafikę tak jak jest na tej stronie a po kliku chciałbym zeby się rozwinął w dół już bez grafiki tylko samo menu tekstowe.

czy jest ktos w stanie mi pomoc?? w załączniku przesyłam plik z grafiką tego menu z tej strony moze ktos mi pomoze.

moje
11-04-2010, 12:06
Musisz zmodyfikować moduł menu, wykorzystując nadpisywanie szablonem.

Rozwijane menu jest dostępne standardowo, wystarczy przypisać jakieś łącze do łącza nadrzędnego- wszystko jest opisane, jest jedna z najprostszych czynności w Joomla (w kliknięcia). Wiać, że kolega nie szukał takich informacji, a mamy demo, pomoc, wiki i to wszystko na joomla.pl.

Jedyna modyfikacja, to musi być, że po kliknięciu chowa się grafika.

best_team
11-04-2010, 12:11
a czy mozesz mi w tym pomoc... pierwszy raz będę takie cos robił wiec nie wiem jak sie do tego zabrac

moje
11-04-2010, 12:28
Nie wiej jak kliknąć myszką? Bo do tego ogranicza się przypisanie jakiegoś łącza do łącza nadrzędnego.

O nadpisywaniu szablonem (podmianie) możesz poczytać, jest trochę materiałów o tym- wiki.joomla.pl.

Co do modyfikacji kodu, to musisz napisać.


Jak się bierze zlecenie komercyjne to znaczy, że się znasz i umiesz. Jak nie to się za takie rzeczy nie bierze.

best_team
11-04-2010, 12:36
moze udostępnię Ci podgląd strony i zobaczysz jak ja to przerobiłem... na skrypcie troszke sie znam, ale nie az tak dobrze.... nie robiłem nigdy tego po prostu i prosze o pomoc... a co do moich zlecen to chyba no chyba nie jest to na miejscu.. prosze tylko o pomoc... wiec moze wlacze na chwile witryne i zobaczysz co gdzie trzeba zmienic? chdzi mi konkretnie ze przycisk banery bedzie miał w grafice baner i bedzie sie rozwijac w dół (wiem jak sie robi drop down menu tylko chodzi mi o samą tą grafikę zeby kazdy przycisk miał inną grafikę... wiec jak ?

moje
11-04-2010, 12:51
W ustawieniach danego łącza możesz przypisać do niego indywidualną grafikę- kwestia kliknięć myszką.
A menu rozwijane po kliknięciu jest standardowo w Joomla, wystarczy przypisać jakieś łącze do łącza nadrzędnego (tego, które ma byłą łączem nadrzędnym)- kwestia kliknięć myszką.
Dla w/w rzeczy nie musi pisać własnego kodu i nic modyfikować.

Jedyne co musisz zmodyfikować to, żeby po kliknięciu nie pojawiał się obrazek dla aktywnego łącza nadrzędnego, to można zrobić w CSSie, bez konieczności modyfikowania kodu (php) modułu menu.

best_team
11-04-2010, 13:22
wydaje mi się ze w dalszym ciągu się nie rozumiemy.... chodzi mi tylko o to zeby menu było takie jak na www.banery.waw.pl

czyli konkretnie kazdy przycik ma miec inną grafikę którą stworzę i chce abyć pomogł mi zmienić kod w CSSie tak aby pozniej zmienić Przyrostek klas CSS modułu w joomla.... stworze do kazdego przycisku grafikę czyli przycisk (aktywny i nieaktywny) i chciałbym prosic Ciebie o pomoc w zmianie kodu CSS tak aby kazdy przycisk był z inną grafiką.... włączyć mogę witrynę na chwilę i zobaczysz sobie kod CSS i moze napiszesz mi co mam zrobic i gdzie i to wszystko...

Prosze tylko o taką pomoc

best_team
11-04-2010, 13:24
wydaje mi sie ze w dalszym ciagu sie nie rozumiemy... chodzi mi tylko o to ze ja stworze grafikę do kazdego przycisku (aktywny i nieaktywny) i ty pomogl bys mi zmienic kod w CSSie i potem w ja sobie juz w joomla zmienie przyrostek klass CSS.... wiec ???

moje
11-04-2010, 13:58
Już napisałem, że przypisujesz w ustawieniach danego łącza grafikę, według triku, jasne z ciemnym w jednym pliku. Potem tylko różnica w PX dla aktywny nie aktywny.

Poczytaj o szablonach i o CSS, bo bez tego nie powinieneś zabierać się za tworzenie stron (zwłaszcza na czyjeś zlecenie).

best_team
11-04-2010, 14:23
ok zapytam się wprost... pomożesz czy nie?? co do moich zleceń to chyba naprawdę jest tylko i wyłącznie moja sprawa.... klient zażyczył sobie takie menu wiec staram się je zrobić i szukam pomocy.... jeśli nie chcesz pomoc... skoro piszesz e takie to proste ( to dla Ciebie pewnie jest piec minut żeby mi to wyjaśnić... od czego jest przecież forum.... od tego aby szukać pomocy) tak mi się wydaje przynajmniej.... wiec ostatni raz zapytam czy pomożesz stworzyć taki kod w CSSie??

ja stworze grafikę i tylko chce abyś mi wskazał gdzie i jak mam zmienić kod w CSSie.... jeśli chcesz prześle cały szablon

moje
11-04-2010, 14:35
Skoro to Ty dostałeś zlecenie, to Ty na nim zarabiasz, nie licz że ktoś zrobić to za Ciebie.

Pomoc już została Ci udzielona w formie podpowiedzi.

best_team
11-04-2010, 21:38
ja nic na tym nie zarabiam... jest to strona firmy w ktorej pracuję wiec tylko tyle mam z tego ze dostaje stałą pensję..... jestem grafikiem...a skryptami sie nie zajmuje
troche tylko znam CSSa i HTMLa.... wiec tylko tyle z tego mam ze szef dami spokoj i bedzie zadowolony z efektu ktory sobie zażyczył, a ja tylko moge spokojnie pracowac i nie wysluchiwac jego marudzenia.... czy juz zrobiłem, czy znalazłem takie menu itd itp.

bardzo prosze o pomoc i nic wiecej... każdy przeciez jest człowiekiem.... i forum jest od tego zeby pomagac.... na forum flash-a jak napisałem post o pomoc w zrobieniu efektu.... rzucili sie wszyscy jak na ciepłą bułke... a tutaj ciężko jest zdobyć cokolwiek.... tam poprowadzili mnie za reke jak dziecko... a ja odwdzieczyłem sie zleceniami dla tych ktorzy pomogli..... tutaj narazie moge to samo zaoferowac... ze jak beda zlecenia na stronę to moge odpalic okresloną sumkę...

to tyle....

zwiastun
11-04-2010, 23:43
Czas nie ku temu, niemniej wybacz: pomoc uzyskałeś.
Ty jednak nie chcesz pomocy, ale wykonania za Cię konkretnej, na dodatek niezbyt skomplikowanej, acz zajmującej nieco czasu pracy, którą Twoja firma wykonuje na zlecenie, a więc na tym zarabia. I nie jest to tylko kwestia Twojego spokoju i marudzenia, ale także kompetencji Twojej firmy.
Krótko mówiąc: Twoja firma bierze zlecenia, których nie jest w stanie zrealizować, bo nie ma kompetentnych pracowników. W rezultacie zleceń nie dostają kompetentni projektanci mimo, że potrafią je wykonać.
Ponadto, w sieci można znaleźć co najmniej kilka poradników objaśniających, jak się tworzy menu obrazkowe.

Robster
11-04-2010, 23:49
@best_team z całym szacunkiem, ale wytłumacz mi, dlaczego programowaniem zajmuje się firmowy grafik? Nigdy w firmie nie pracowałem i teraz mam obawy, że przyjmując się gdzieś jako programista, będę musiał robić też za grafika, co nie bardzo mi odpowiada.

PS
Serio pytam.

moje
12-04-2010, 00:00
@best_team z całym szacunkiem, ale wytłumacz mi, dlaczego programowaniem zajmuje się firmowy grafik? Nigdy w firmie nie pracowałem i teraz mam obawy, że przyjmując się gdzieś jako programista, będę musiał robić też za grafika, co nie bardzo mi odpowiada.

PS
Serio pytam.
Albo za sprzątaczkę :D