PDA

Zobacz pełną wersję : pusty index.php



-Miszczu-
11-04-2010, 14:20
Witam.

Stworzyłem swój szablon. Po poprawieniu wszystkich niedociągnięć szablon ładnie się ładuje i nie wywala żadnych błędów. Jednak jest mały problem. Gdy wchodzę w mój szablon i klikam edycję HTML'a, edytor w którym powinna być zawartość pliku index.php jest zupełnie pusty.
Inaczej jest w przypadku kliknięcia edytora plików CSS. Tam po wyborze odpowiedniego pliku css, wszsytko jest tak jak powinno.

Wie ktoś jak temu zaradzić? Teoretycznie można zawsze poporawiać plik index.php od strony zewnętrznej, ale napewno zabiera to więcej czasu i nie wiem czy nierozwiązany problem nie przyniesię w przyszlości innych konsekwencji.

Pozdrawiam.

moje
11-04-2010, 14:38
Jakbyś miał pusty plik index.php, to szablon by Ci się nie załadował- tak jest, było i będzie. Co innego jakbyś w tym pliku miał ko, odwołujący się do innego pliku, a jak napisałeś, plik jest pusty.

Na pewno otwierasz ten plik o którym mówisz, a nie inny przez przypadek?

-Miszczu-
11-04-2010, 14:46
Tzn, nie wiem czy zrozumiałeś problem.
Plik jest pełny kodu i taki też zostaje wrzucony na serwer razem z inymi plikami szablonu. Jednak... po otwarciu edytora html w Joomli (w tym szablonie), wyświetla się pusty edytor. Nie widać kodu pliku index.php, który powinien się w nim znajdować. Co za tym idzie nie mogę edytować kodu od strony Joomli. Muszę za każdym razem poprawiać kod bezpośrednio na komputerze a dopiero po tym podmieniac pliki na serwerze.

moje
11-04-2010, 14:52
Trzeba było tak od razu.

Najnowsza wersja Joomla? Nadpisałeś pliki Zaplecza?

-Miszczu-
11-04-2010, 14:57
Trzeba było tak od razu.
Wydawało mi się, ze właśnie tak było :)


Najnowsza wersja Joomla?
1.5.15, czyli jak mniemam najnowsza.


Nadpisałeś pliki Zaplecza?
Tego nie robiłem. Można dostać więcej informacji na ten temat, jeśli to jest problemem?

moje
11-04-2010, 15:01
Z pakietu instalacyjnego kopiujesz zawartość katalogu Administrator na serwer, ot cała filozofia.

-Miszczu-
11-04-2010, 15:11
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mam wejść na serwer do katalogu administrator, skopiować całą jego zawartość i następnie cofnąć się do głownego katalogu serwera i tam wkleić pliki?

W katalogu głównym nie ma wielu katalogów takich, które są w administrator. Jak się pojawią po skopiowaniu to nic mi się nie skrzaczy na serwerze?

Jeśli chodzi o joomlę od strony plików to jestem praktycznie zielony.

moje
11-04-2010, 15:45
Nie! Z paczki instalacyjne kopiujesz na serwer.

-Miszczu-
11-04-2010, 16:22
No niestety to nic nie pomogło. Nadal nie widać treści html.

Może znajdzie się jakiś inny pomysł?

-Miszczu-
12-04-2010, 12:07
Naprawdę nikt nie potrafi rozwiązać mojego problemu?
Bardzo prosze o pomoc kogoś zorientowanego.

zwiastun
12-04-2010, 12:14
Sprawdź na witrynie lokalnej (np. mov'AMPie) lub innej. Tak jak pisał @moje, jeśli plik jest poprawny (a z tego co piszesz, wygląda, że tak), to się ma wyświetlać. Upewnij się wić, czy to nie wina jakichś błędów w instalacji lub konfiguracji używanego Joomla.

-Miszczu-
12-04-2010, 12:47
Zaraz się dowiem co te jest owy mov'AMP i sprawdzę jak to tam wygląda. Mam nadzieję, że to coś pomoże.

-Miszczu-
12-04-2010, 14:51
Zainstalowałem mov'AMPa i wrzuciłem szablon. Wszystko działa bardzo fajnie, ale problem nie zniknął. Nadal w szablony -> moj_szablon -> Edytuj HTML edytor jest pusty i nie widać treści pliku index.php.

Co mam dalej począć?

palyga007
12-04-2010, 16:56
Głupie pytanie zadam..
Czy to występuje pod każdą przeglądarką?
Sprawdzałeś Firebugiem?

-Miszczu-
12-04-2010, 20:47
Tak. Pod każdą przeglądarką jest ten sam problem.

W Firebugu oraz w podobnym module Operowym nic nie wykryłem dziwnego.

Nie rozumiem zupełnie czemu tak jest. Wszystko działa jak należy oprócz tego, że nie widać pliku i nie można go edytować przez stronę. Edytuje plik na komputerze, wrzucam na serwer i zmiany zachodzą tak jak powinny. Może to jakaś mała błachostka? Coś wyłączonego w ustawieniach? Przeszukałem wszystko chyba i nie znalazłem na to odpowiedzi.

moje
12-04-2010, 20:56
A jak z blokowaniem reklam, kodów/skryptów itp.?

Jak z uprawnieniami plików szablonu?

Czy plik zawiera poprawną składnię?

zwiastun
12-04-2010, 21:14
Z tego wynika, ze masz jakieś błędy w szablonie. Nikt tego "teoretycznie" nie rozwiąże.

-Miszczu-
13-04-2010, 13:51
A jak z blokowaniem reklam, kodów/skryptów itp.?
Nic nie jest blokowane.


Jak z uprawnieniami plików szablonu?
Index.php ma takie same uprawniena jak layout.css, który bez problemu sie wyświetla.


Czy plik zawiera poprawną składnię?
Według mnie tak. Dopiero jakis czas temu przeszedełem na cms'a i stąd tyle pytań, ale od dawna już siedze w html'u i css'ie, więc wątpie, że coś jest nie tak w kodzie.

W każdym razie jakby ktoś kiedyś przypadkiem wpadł na jakieś rozwiązanie to śmiało do mnie pisać :) A jak narazie aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, tymbardziej, że nic to nie zmienia oprócz tego, ze plik musze edytować na kompie i wrzucac po edycji na ftp.

Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony temu tematowi czas :)

ekumi
13-04-2010, 14:47
Miałem kiedyś podobny problem i przyznam, że odpowiedzi na temat braku odczytania pliku nie znalazłem. Aby jednak rozwiązać problem proponuję skopiować kod z pliku index.php wyedytowanego np. z ftp i wklejenie go w puste miejsce w edytorze na zapleczu, gdzie powinien się znajdować, oraz zapisanie ustawień. Ja tak zrobiłem i od tego czasu kod edytowany z zaplecza był widoczny i zmienialny. A tak na marginesie, to może należałoby poprzyglądać się proiorytetom tego pliku (szczególnie uprawnieniom do jego odczytu).

moje
13-04-2010, 15:22
To mogło być coś z składnią php.

-Miszczu-
14-04-2010, 20:45
ekumi, takie kopiowanie nic nie daje. W pierwszej kolejności, zanim napisałem na forum, zrobilem tak jak napisałeś... jednak po zapisaniu, wylogowaniu się z joomli i ponownym zalogowaniu, edytor znów jest pusty... i mozna tak w koło macieja.

moje, nie wiem czy ze składnią jest coś nie tak, wydaje mi się, że wszystko jest w porządku. Wszystko idealnie chodzi, nie wyrzuca blędów nigdzie.

zwiastun
14-04-2010, 21:42
Proponuję już skończyć leczenie tego pacjenta tylko na podstawie opisu objawów.