PDA

Zobacz pełną wersję : jak dodać dodatkowe pozycje w module HOT Newsflash



Piotr__
12-04-2010, 10:52
Witam,
HOT Newsflash to moduł pozwalający wyświetlić max 5 pozycji.

Istnieje potrzeba dodania jeszcze jednej pozycji. Pytanie gdzie i jak to zmienić?

Jeśli ktoś wie i może podpowiedzieć proszę o sugestie. Będę wdzięczny.
-
pozdr
Piotr__

zwiastun
12-04-2010, 11:34
Jeśli nie masz tego w ustawieniach modułu, przejrzyj kod (to jest kilka plików php) i na pewno znajdziesz tę liczbę

Piotr__
12-04-2010, 12:34
Dziękuje za zabranie głosu.

Edycja ustawień modułu z poziomu administracji ma ograniczenie do 5 pozycji. Można tutaj tą liczbę zmniejszyć ale nie zwiększyć.
Zmodyfikowałem kod pliku mod_hot_newsflash.php zwiększając wartość do 6

for ($loop = 1; $loop <= 6; $loop += 1) {
$heading[$loop] = $params->get('heading'.$loop,'Lorem Ipsum');
}

for ($loop = 1; $loop <= 6; $loop += 1) {
$link[$loop] = $params->get('link'.$loop,'#');
}

for ($loop = 1; $loop <= 6; $loop += 1) {
$info[$loop] = $params->get('info'.$loop,'Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla tincidunt condimentum lacus. Pellentesque ut diam.');
}

for ($loop = 1; $loop <= 6; $loop += 1) {
$image[$loop] = $params->get('image'.$loop,'image'.$loop.'.jpg');
}

oraz w pliku mod_hot_newsflash.xml

dodałem kolejną pozycję

<param type="spacer" default="Article 6" />
<param name="heading6" type="text" default="Lorem Ipsum" label="LABEL HEADING" description="DESC HEADING" />
<param name="link6" type="text" default="#" label="LABEL LINK" description="DESC LINK" />
<param name="info6" type="textarea" cols="50" rows="4" default="Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla tincidunt condimentum lacus. Pellentesque ut diam." label="LABEL INFO" description="DESC INFO" />
<param name="image6" type="text" default="taking_notes.jpg" label="LABEL IMAGE" description="DESC IMAGE" />

O ile w panelu pojawia sie kolejna pozycja i mogę ją zapisać to nie wyświetla się po stronie przeglądarki użytkownika.
Zauważyłem , że zmniejszenie wartości wyżej wymienionego kodu php wyświetla mniejsza ilość obrazów w prezentacji, ale zwiększenie już nie. Ponadto w kodzie nei odnajduje innej wartości ograniczającej do 5. Co powinienem jeszcze zmienić?
-
pozdrawiam
Piotr__

zwiastun
12-04-2010, 12:45
hmm
Ilość kart zależy od parametru $tabNumber = $params->get('tabNumber','4'); Więc musiałbyś zwiększyć w pliku xml listę o 1 pozycję (ale nie analizowałem całego modułu)

Piotr__
12-04-2010, 12:54
tak właśnie zrobiłem o czym zresztą napisałem wyżej

zwiastun
12-04-2010, 13:17
Wprowadziłem dokładnie te same poprawki + $tabNumber = $params->get('tabNumber','4') zmieniłem na $tabNumber = $params->get('tabNumber','5') i mam 6 odnośników.

Piotr__
12-04-2010, 13:43
zrobiłem wszystko na od nowa zainstalowanym module i rzeczywiście się działa. Dziękuje za poświęcenie czasu:)
-
pozdrawiam
Piotr__