PDA

Zobacz pełną wersję : JForms i publikacja na stronie



nu_moon
12-04-2010, 15:45
Witam.

Mam taki oto problem. Stworzyłem sobie formularz w JForms (v0.6) i wszystko pięknie ale nie moge go umieścić w szablonie jako moduł. Jedyny plugin jaki znalazłem, umieszcza formularz w treści artykułu parsując tag {jform=ID}.

Problem polega na tym, ze chciałbym umieścić ten formularz na każdej stronie, czyli najrozsądniej zeby był w jakimś placeholderze w szablonie, czego jednak nie moge zrobić bo.

Z listy modułów nie ma do wyboru artykułu (jest tylko HTML, ktróy nie parsuje tagów)

Rozwiązaniem w tym wypadku byłoby:
- plugin który umieszcza formularz w dowolnie wybranym placeholderze
- plugin który wyświetla w dowolnym placeholderze dowolny artykuł.


Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść ?
Z góry dzieki...

Pozdrawiam

Gego3
28-05-2010, 01:36
Mam podobny problem. Joomla 1 5 17 Najnowszy JForms i w modułach nie działa {jforms=id}, natomiast działa w artykułach. Jak zrobić zęby formularz wyświetlał się w również modułach i dlaczego nie działa? Czy ktoś z Was mógłby udzielić porady?

gorus1
12-12-2010, 16:03
Odświeżę troszkę temat odnośnie tego komponentu. Chciałbym, żeby wpisy użytkowników do formularza po kliknięciu przycisku "wyślij" pojawiały się bezpośrednio na stronie. Dokładniej rzecz ujmując chciałbym opublikować bazę danych z wpisami (po każdym nowym wypełnieniu przez użytkownika formularza musiałaby się ona automatycznie aktualizować na stronie). Czy da się coś takiego zrobić?