PDA

Zobacz pełną wersję : rangi użytkowników jak na forum



plol123
13-04-2010, 07:23
Tworzę właśnie swój portal gdzie użytkownicy będą mieli trochę możliwości no. będą mogli dodawać pliki za pomocą komponentu jdownloads. Prosto mówiąc chciałbym, żeby za każdy dodany plik użytkownik otrzymywał daną liczbę punktów która po przekroczeniu pewnej wielkości zwiększa mu range.

Mniej więcej coś jak na forum czym więcej postów tym większa ranga. Tylko że u mnie nie posty tylko np pliki w jdownloads.

palyga007
13-04-2010, 07:27
@plot123
Ale to kolega przyszedł się pochwalić czy z jakimś problemem bo nie rozumiem ;)

Edit:

żeby nie było, że się czepiam. Kolega opisze na jakiej zasadzie miałoby sie to odbywać
Czy każdy plik liczony bylby tak samo czy punkty zależałyby też np od wielkości czy typu

plol123
13-04-2010, 19:45
Szczerze mówiąc wystarczy żeby za każdy plik było przyznawane tyle samo punktów ale dobrze by było jakby działało to nie tylko z jdownloads ale także z innymi komponentami.

Mam nadzieję że jest coś takiego :D

plol123
14-04-2010, 21:37
Znalazłem już odpowiedni komponent do przydzielania pkt użytkownikom a jest to AlphaUsersPoint. Mam jednak problem bo nie wiem co zrobić żeby działało to także z JDownloads bo jak na razie działa z takimi rzeczami jak np pkt za dodanie artykułu czy ocenę jego lub za samą rejestrację.

Sądzę że ten link:
http://prymusy.pl/administrator/components/com_alphauserpoints/help/en-GB/screen.how_create_plugin.html
pokazuje co zrobić żeby połączyć AlphaUsersPoint z innymi komponentami tylko nie wiem o co w tym chodzi proszę o pomoc.

Z góry wielkie dzięki. :)