PDA

Zobacz pełną wersję : nowy przycisk pod etorem artykułu i zapis do bazy



Vampirius
13-04-2010, 11:48
Witam. Mam pytanie próbuje napisać plugin który by przypisywał artykuły do innych artykułów.
Zrobiłem już przycisk i zawartość okienka które się wyświetla mam to wszystko w pod funkcją onDisplay() w pluginie typu editors-xtd. I teraz moje pytanie jak w tym pluginie obsłużyć zdarzenie które wywołuje się przy zapisie artykułu żebym mógł do bazy wrzucić coś jeszcze, bo próbuje w funkcji onSave() ale coś mi to nie działa.
Z góry dzięki za odpowiedź.

moje
13-04-2010, 15:17
A nie możesz skorzystać z tagów? One wyświetlają podobne artykuły.

Vampirius
13-04-2010, 15:27
niby tak ale chciałbym coś samemu zrobić w celach szkoleniowych dajmy na to

moje
13-04-2010, 15:51
To przerób tagi ;)

Vampirius
13-04-2010, 17:33
a jakieś inne pomysły na rozwiązanie mojego konkretnego problemu czyli zapisu do bazy?

f1xer
13-04-2010, 20:05
wydaje mi się że powinieneś raczej napisać drugi plugin dla grupy content i wykorzystac zdarzenie onAfterContentSave.

moje
13-04-2010, 20:35
A nie możesz użyć insert into {tabela} {dane}?

Robster
13-04-2010, 20:41
@Vampirius chcesz powiązać ze sobą artykuły? Tzn jeśli ktoś wybierze jakiś artykuł, to będzie się pojawiała informacja o artykułach z nim powiązanych?

Vampirius
13-04-2010, 20:59
założenie jest takie że przy edycji artykułu możesz go przypisać do innego artykułu np. art. "Zima" jest przypisany do art. "Pory roku" i potem jak wyświetlasz art. "Pory roku" to pod tym artykułem ma być link do art. "Zima";

Vampirius
13-04-2010, 21:02
A nie możesz użyć insert into {tabela} {dane}?
chodzi o to że nie wiem za pomocą jakiej funkcji i gdzie umieszczonej mam zrobić zapis do bazy bo z samym zapisem już sobie poradzę

moje
13-04-2010, 21:10
http://docs.joomla.org/ ;)

Vampirius
13-04-2010, 21:18
http://docs.joomla.org/ ;)
dzięki wielkie :/ co najmniej jak bym tam nie patrzył :/

Robster
13-04-2010, 21:27
założenie jest takie że przy edycji artykułu możesz go przypisać do innego artykułu np. art. "Zima" jest przypisany do art. "Pory roku" i potem jak wyświetlasz art. "Pory roku" to pod tym artykułem ma być link do art. "Zima";

@Vampirius do dlaczego się męczysz skoro J! ma to w standardzie? Ten moduł zwie się "Podobne" czy jakoś tak. Podczas edycji artykuły wpisujesz metadate i przy przeglądaniu artykułu możesz wyświetlić linki do artykułów z takimi samymi metadate (przynajmniej jedno słowo takie samo). Przypisujesz więc tylko jedno unikatowe dla danej kategorii artykułów metadate i masz sprawę załatwioną :)

moje
13-04-2010, 21:30
@Robster, pisałem o tym już.

@Vampirius, nigdy się na tamtej stronie nie zawiodłem.

Vampirius
13-04-2010, 21:30
dzięki ale akuratnie mi chodzi o to żebym ja to napisał i wiedział co, gdzie i jak się robi, jako doświadczenie do dalszej pracy z Joomlą.

Robster
13-04-2010, 21:33
@Robster, pisałem o tym już.

Kolejny powód dla którego warto przeczytać więcej postów niż pierwszy i ostatni :) Sorki Panowie, wypadłem z wątku i stąd ta pomyłka :/

moje
13-04-2010, 21:41
A to taki problem, żeby podejrzeć kod Joomla?

Vampirius
13-04-2010, 21:44
a to taki wielki problem nakierować mnie. Jakbym wiedział jak mam to zrobić to bym nie pytał. i jeżeli wiesz jak mam to zrobić to napisz i temat będzie do zamknięcia a nie tak ja marnuje czas na próbach zrobienia tego a ty się bawisz w odsyłanie mnie gdzie indziej

moje
13-04-2010, 22:07
Za dodawanie artykułów dopowiadają pliki w katalogu administrator/components/com_content/.

Wędka, a nie rybka ;)

Vampirius
13-04-2010, 23:28
jakieś inne bardziej przydatne podpowiedzi?

zwiastun
14-04-2010, 00:30
A według mnie cała ta pisanina jest... do niczego
@Vampirius: nie jestem programistą, ale gdybym się brał za projektowanie czegoś podobnego, to zacząłbym od analizy modułu Tematy pokrewne, a nie uwag typu, czy to takie trudne, by Cię nakierować... Tak trudne, bo każdego "... trafia", gdy ma podpowiadać rzeczy oczywiste!
@moje - wdawanie się w pouczenia - jak widzisz po raz kolejny - do niczego nie prowadzi, niczego nie rozwiązuje; proszę - nie prowadź niepotrzebnych dywagacji. Umiesz - doradź, konkretnie. Wędka nie ryba to na poziomie pytań typu: "czy w Joomla da się napisać artykjuł?"