PDA

Zobacz pełną wersję : możliwość dodawania wypracowań



plol123
13-04-2010, 21:02
Witam zamierzam zrobić portal klasowy i chciałbym jakiś fajny komponent za pomocą którego uczniowie mojej klasy mogli by dodawać wypracowania. Chodzi mi o coś takiego jak np na sciaga.pl czy inne portale ze streszczeniami i wypracowaniami

moje
13-04-2010, 21:13
A co za problem dodać artykuł (materiał pisemny)? Joomla oferuje coś takiego standardowo, robisz sobie kategorie przedmiotami i już ;)

plol123
13-04-2010, 21:18
no tak tylko że wtedy każdemu musiałbym dać autora ??
A nie ma jakiegoś profesjonalnego komponentu ??

moje
13-04-2010, 21:21
A co w tym złego? Ustawiasz w konfiguracji strony, że każdy nowo zarejestrowany ma konto o uprawnieniach autor i już.

Robster
13-04-2010, 21:30
Czyli chodzi o budowę własnego formularza. O ile dobrze się orientuję Twoje wymagania spełni SOBI. Sam nie wiele o nim wiem, ale gdy ktoś potrzebował komponentu o wymaganiach podobnych do tych przedstawianych przez Ciebie, polecano mu właśnie SOBI, dlatego myślę że warto sprawdzić.

Pozdrawiam

plol123
13-04-2010, 21:33
No tak tylko że ja bym wolał jednak jakiś komponent. Opisze teraz jeszcze mój drugi problemik żeby wszystko wyjaśnić otóż na tym portalu będzie można także wstawiać różne pliki itp i każdy uczeń po dodaniu jakiegoś pliku dostaje pewną ilość punktów. Czym więcej punktów tym większa ranga. i chcę żeby po dodaniu wypracowania także można było przyznawać te pkt.

Co prawda jeszcze nawet nie wiem czy jest taki komponent do przyznawania pkt za wstawione pliki i ustawianie rang w zależności od ilości pkt moze ktoś zna coś takiego to by mi ułatwiło sprawę w paru kwestiach :( Przeszukałem już chyba całe joomla.org ale nic nie znalazłem.

Robster
13-04-2010, 21:37
Mój błąd, przecież SOBI to komponent (i moduł zarazem). Nadal uważam, że SOBI się nada. Przeczytałem na szybko kilka informacji o nim i prócz tych punktów spełni chyba wszystkie Twoje wymagania. A na pewno ktoś napisał jakiś dodatek załatwiający sprawę punktów.

plol123
13-04-2010, 21:45
no właśnie jakiś ale musiał go dobrze ukryć bo przeszukałem wiele stron i nic nie znalazłem :(
Może wam się uda, byłbym bardzo wdzięczny :)

Robster
13-04-2010, 21:51
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale zestawienie tych dwóch dodatków z SOBI załatwi sprawę punktów (niestety jeden z nich jest commercial):
http://extensions.joomla.org/extensions/communities-a-groupware/membership/5949?qh=YToxOntpOjA7czo2OiJwb2ludHMiO30%3D
http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/sobi2-extensions/10489?qh=YToyOntpOjA7czo0OiJzb2JpIjtpOjE7czo2OiJwb 2ludHMiO30%3D

plol123
13-04-2010, 21:59
no tak tylko, że to załatwia tylko sprawę Sobi2 a jak wspomniałem wcześniej ja chciałbym żeby mi to dodawało i sumowało pkt z kilku komponentów :/ To już wyższa jazda :(

Robster
13-04-2010, 22:05
Widzisz @plol123 podałem ci dokładne linki do tych komponentów, nie dlatego by ładnie to wyglądało, ale po to byś mógł sobie przeczytać co one potrafią. I na przykład AlphaUser Points może:

...assign or remove points to registered users according to some of its actions and activities on your website.
a w domyśle mając, że jest to komponent pod J!, można wysunąć odważny wniosek, że takie czynności jak rejestracja, dodanie artykułu czy komentarza spowoduje dodanie userowi pewnej ilości punktów, zadanych przez ciebie w konfiguracji komponentu.

plol123
13-04-2010, 22:07
wielkie dzięki musze to sobie jakoś przetłumaczyć bo z angielskim u mnie kiepsko :P

plol123
14-04-2010, 15:31
Robster Wielkie dzięki AlphaUserPoints to coś czego szukałem. Co prawda nie do końca ale jest spoko :P Mam tylko problem bo nie wiem co zrobić żeby działało dodawanie pkt za wstawienie plików z jdownloads
Może ktoś korzysta i wie ??

I wracając do tematu rzeczywiście może tak być że użytkownicy dodają to jako artykuł tylko co zrobić żeby nie mogli oni wybierać czy opublikować artykuł i zmieniać ustawień globalnych dodawania artykułu ?