PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana szczegółów konta użytkownika



mkanicki
14-04-2010, 00:11
Witam,
gdzie zmienić by zarejestrowany użytkownik portalu po zalogowaniu i wejściu na "Zmień szczegóły swojego konta" (czyli pozycje Menu/Użytkownik/użytkownik/Konto użytkownika) mógł zmienić tylko hasło a nie mógł maila i nazwy (choć fajnie by było, żeby to się wyświetlało)?

A może znacie jakiś fajny dodatek w który można włączać wyłączać te parametry?

Dzięki za wszelkie informacje

zwiastun
14-04-2010, 00:41
Nadpisywanie szablonem. Tyle tylko, że takie ograniczenie nie ma nic wspólnego z sensowną polityką prywatności i prawami użytkownika.

mkanicki
14-04-2010, 21:40
Dzięki za szybką odpowiedź, ale (bez urazy) nie mam pojęcia co to takiego "nadpisywanie szablonem". Jakbyś mógł rozwinąć, byłbym wdzięczny.
Co do polityki prywatności to nie chciał bym się rozpisywać, ale w tym przypadku ma to swoje uzasadnienie, i zasadniczo wolałbym, aby użytkownik mógł zmienić hasło a reszty nie.

zwiastun
14-04-2010, 21:45
Bez urazy, ale jeśli nie mam o czymś pojęcia, to szukam na ten temat informacji. Poszukałeś?

mkanicki
14-04-2010, 23:02
Pewnie jesteś zmęczony odpowiadaniem takim jak ja.
Już znalazłem co to takiego "nadpisywanie szablonem".
Podpowiedz, mi które pliki są odpowiedzialne za zmianę szczegółów konta

zwiastun
15-04-2010, 01:48
Nie jestem zmęczony - wymuszam samodzielność. W kwestii, o którą pytasz, również musisz dojść sam. To nie jest trudne. Wystarczy zajrzeć do katalogu /components...

mkanicki
15-04-2010, 22:13
Znalazłem, po zapytaniu na forum ale wierzyłem, że odpowiesz.
Dzięki za nakierowanie, jednak nie wszyscy dają radę wszystko znajdować. Czasami trzeba podać bliższe wskazówki - przynajmniej ja tak myśle.
Wiec dla potomnych podpowiem, że w tym przypadku wystarczy przekopiować pliki form.* z katalogu: \components\com_user\views\user\tmpl\ do katalogu: \templates\moja_templatka\html\com_user\user\ no i oczywiście odpowiednio zmodyfikować.
Podstawowe informacje o nadpisywaniu szablonem można znaleźć m.in: http://wiki.joomla.pl/index.php/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em - to również dla potomnych