PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja Logowania



SiTeK
14-04-2010, 02:40
Włąsnie isę zabrałem za stawianie strony na Joomli 1.0.15. Już cos się zaczeło dziać - znaczy idzie dobrze. Mam pytanie: chciałbym żeby moduł logowania był wyświetlany poziomo, znaczy okienka loginu i hasła postawione obok siebie, nie tak jak jest - jedno pod drugim. Czy ktos zna sposób jak zrobić??

Dziekuję za pomoc

palyga007
14-04-2010, 07:28
Włąsnie isę zabrałem za stawianie strony na Joomli 1.0.15

Ta wersja jest już "stara" i niewspierana.
Obowiązująca wersja to 1.5
Zacznij od zmiany wersji.

alex51
14-04-2010, 07:30
Skoro zaczynasz stawiać stronę, to dlaczego wybrałeś system, który już nie ma wsparcia? Do tworzenia nowych stron aktualnie polecane jest użycie J! 1.5.15.
Pokazanie modułu logowania w pozycji poziomej - horyzontalnej umożliwia zastosowanie komponentu Community Builder i współpracującego z nim modułem mod_cblogin. Dodatkową korzyścią takiego rozwiązania jest możliwość rozbudowania formularza rejestracyjnego, oraz wiele innych ciekawych rozwiązań, o czym możesz poczytać w tym poradniku (http://wiki.joomla.pl/index.php/Community_Builder).
Edit.
Tośmy się @palyga007 zgrali w udzieleniu odpowiedzi :)

palyga007
14-04-2010, 07:41
Hmm..
Tak sobie myśle...
Nie wiem kto się tym zajmuje. ale może nadszedł czas, aby ze strony głównej na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) usunąć linki do pobierania wersji 1.0.15.?
To tylko moje przypuszczenia, ale pewnie część ludzi ściąga starszą wersje myśląc ze jest stabilniejsza.

SiTeK
14-04-2010, 07:55
No i macie odpowiedź

Kiedys miałem zaszczyt administrowac stroną postawiona na J1.0.15, samemu a i owszem próbowałem J 1.5 ale jakos tak nie przekonało mnie to. Być może dojrzeje kiedyś do tego.
Alex51 dziekuję za rzeczową odpowiedź.

ppilus
14-04-2010, 08:35
... J 1.5 ale jakos tak nie przekonało mnie to ... Zależy jaką stronę robisz. Jak się okaże, że nie ma rozszerzeń dla 1.0.x które by ci się przydały to życie szybko cię przekona do 1.5.x
Odnośnie Twojego pytania to wystarczy poddać edycji plik modules/mod_login.php lub bezpieczniej zrobić kopię modułu logowania i na nim testować.

zwiastun
14-04-2010, 09:47
No i macie odpowiedź
Być może dojrzeje kiedyś do tego.

To dojrzej już, bo nie ma najmniejszego sensu instalowanie Joomla 1.0.