PDA

Zobacz pełną wersję : automatyczne menu



rysic
14-04-2010, 09:19
Wyczytałem w instrukcji na wiki, że można do menu po lewej stronie dodawać odnośniki do kategorii, dzięki czemu po naciśnięciu na nią w menu pojawią się nagłówki artykułów należących do tej kategorii i działa to tak, jak jest napisane. Czy jest możliwość podpięcia kategorii do menu w ten sposób, że jakikolwiek artykuł dodamy do kategorii, to pojawi się w menu?

zwiastun
14-04-2010, 10:00
Nie ma w standardzie Joomla! czegoś takiego, o czym piszesz. Nie wiem też, gdzieś to wyczytał na wiki, bo takiego tekstu tam nie ma. Lista artykułów w kategorii jest typem pozycji menu wywołującym stronę z artykułami w kategorii a nie menu z artykułami.

rysic
14-04-2010, 10:18
Szkoda... myślałem, że da się zrobić takie automatycznie rozszerzane menu. W Wiki czytałem o tym co opisałeś, ale źle to sam opisałem ;)

zwiastun
14-04-2010, 10:25
Ale takie menu nie jest Ci do niczego potrzebne. Do kilku artykułów można zrobić łącza ręcznie, do bardzo wielu nie ma sensu. Możesz też, dla celów promocyjnych skorzystać z modułów typu Nowości czy Popularne (można w nich także ustalić, z jakich kategorii będą wyświetlane artykuły)

rysic
14-04-2010, 10:30
Heh... to ja wiem, ale mój KIEROWNIK wymyślił sobie, że po lewej stronie będzie rozwijane menu (strona pomocy dla użytkowników) z kategoriami i artykułami... a nie artykuły na stronie po naciśnięciu na kategorię... Niestety... jego zdaniem, wszystkie jego pomysły są najlepsze i pozostaje ręczne doczepianie stron do menu...